[PILNE!] Telewizor do sypialni | 48-50 cali | do 2500 zł

Mexican777

New member
Witam,

Poszukuję TV do sypialni. Zależy mi na dokonaniu trafnego wyboru. Mam kilka swoich typów, ale postanowiłem zobaczyć co polecają inni. Pomożecie?
Na TV będzie puszczany głównie sport (piłka nożna) od Netii + jakieś seriale żony, a także filmy z pendrive'a. Raczej interesują mnie modele posiadające 100 Hz. Lubię też jak monitor/telewizor ma cienkie ramki. :p

Rozumiem, że budżet do najwyższych nie należy, ale niestety - jest taki, a nie inny.

------------------------------------------------------------
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Po prawej stronie, około 1,5 m dalej jest okno od strony wschodniej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE39f5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 100 Hz!
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja od Netii
10.Jakie urządzenia ? Czasami laptop, przez wejście optyczne głośniki, wspomniany dekoder Netii.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, w dalszej kolejności seriale z TV i filmy z pendrive'a.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie.
16.Preferencje co do marki ? Samsung i Sony, ale jestem otwarty na propozycje od Philipsa czy LG.
17.Preferencje co do wielkości ? 48-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wyblakłe kolory i momenty, gdy obraz podczas oglądania meczów jakby się nieco rozmywał.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mniej więcej po równo.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 2500 zł.
21.Czy potrzebujesz 3d ? Nie
22.Czy potrzebujesz smart tv ? TAK
23.Czy potrzebujesz wifi ? TAK
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? Być może.
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK.
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Przede wszystkim na jakości obrazu i płynnym działaniu funkcji SMART. Lubię też cienkie ramki.
 

Mexican777

New member
A rozszerzając powyższą listę dwóch telewizorów o:
- Sony KDL-48W705C
- Philips 50PUH6400/88
- Philips 48PFH5500/88
- Panasonic TX-48CX400E
- Samsung UE48JU6000
- Samsung UE50J5500
- LG 49LF631V
- LG 49UF675V
- LG 50LF652V
- LG 49UF680V

1. Który byłby najlepszy?
2. I rozumiem, że dwa Samsungi podane wyżej mają matrycę natywną 100 Hz? Z tych TV co ja dorzuciłem, które mają takową matryce?
3. Warto pchać się w TV 4k UHD? Czy to będzie w chwili obecnej zbędny bajer ze względu na bardzo niewielką liczbę materiałów o takiej rozdzielczości i lepiej się skupić na FHD?
4. Android w wymienionych Philipsach daje radę? Czy więcej z nim problemów niż korzyści?

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb do sypialni:
- Philips 50PUH6400
- TCL 50S7806

Za dopłatą :
- Sony 50 w805
- Philips 49PUS7100
 

Mexican777

New member
Ok. Budżet może być zwiększony do 3000 zł.

Czy to coś zmienia? Z tego co widzę, to ten Sony jest z 2014 roku. Jak on się ma do modeli nieco nowszych jak 50W755C, 50W809C czy 49X8005C?

I druga sprawa. Mógłby ktoś odp na moje 4 pytania zawarte we wcześniejszym poście? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android daje spokojnie radę.
I ma ogromne możliwości.

Ja brałbym jednak modele 4K.
Na pierwszym miejscu dla niebieskich Philips 49PUS7100.
Jest w super ofercie.
 

Mexican777

New member
Gdzieś wyczytałem, że tanie modele 4k, a z moim budżetem model 4k zaliczałby się do tanich, spisują się w sporcie słabiej niż FHD. To prawda, że przy ruchomym, szybkim obrazie widać delikatne rozmycie związane z upscalowaniem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy.
Idź do sklepu i wskaż od razu wyraźne różnice .
Wg mnie tak nie będzie...
 

Mexican777

New member
Ok, na placu boju pozostało 5 modeli. Co byście wybrali? TV z nastawienie na oglądanie piłki nożnej. W dalszej kolejności filmów z pendrive'a i seriali w telewizji. Sygnał od Netii.

Zauroczył mnie ostatnio ambilight, ale... Philips PFH6550 ma mieszane opinie jeżeli chodzi o funkcjonowanie androida. Liczę na Waszą pomoc, koledzy! :)

SONY KDL-50W755C
SONY 50w805c lub 809c
Samsung-ue50h6400
Samsung UE50J6200
Philips 50PFH6550/88
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś albo SOny 50W805 albo Philips Ale brałbym już nowy 49PUS6561
 

Mexican777

New member
SONY KDL-50W755C lub 50W80xC
Samsung 50J6200
Samsung 48JU7000

Panowie, te modele biorę pod uwagę. W chwili obecnej najbliżej mi do Sony, ale... kusi Samsung 4k, czyli model JU7000. Z rynku on już praktycznie zanika i trzeba się spieszyć jeżeli chce się go kupić. Obecnie w cenie 3999 zł jest dostępny w RTV EURO AGD. Warto wyciągnąć swoje zaskórniaki i żonie, która za TV chce wydać max 3000 zł (bo czeka nas jeszcze remont, na który pójdzie kolejnych kilka tysięcy) powiedzieć, że kosztował 3 kafle, a dołożyć po cichu tysiaka, czy SONY na moje potrzeby wystarczy. TV z przeznaczeniem głównie do sportu (piłka nożna), oglądany z odległości 2m (bo to TV do sypialni)?

Obraz upskalowany z full HD na 4k będzie lepszy niż ten w rozdziałce full hd na tv full hd?

Czekam na jakiś odzew. :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zostałbym przy Sony... ważniejsze jest źródło,jakość sygnału ?
 

proloko

New member
Mexican777 w RTV EURO AGD z tego co mi na dzień dzisiejszy wiadomo modelu JU7000 zostały same sztuki powystawowe, więc raczej średnie rozwiązanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź 49PUS7100 za 2999 zł z kalibracją.
Masz tam Androida, Kodi, Ambilight, MxPlayera.
Tu masz matrycę 10 - bit czyli 63 razy więcej kolorów niż w matrycach 8 bit.
CO się przekłada na dokładność kolorów wyraźnie.
 
Do góry