PILNE PYTANIE o ONKYO 505

muaddib

New member
Jak podłączyć przez hdmi dźwięk i obraz ONKYO 505

Od początku działałem na optyku z ps3. Dowiedziałem się że można przez hdmi to zrobić.

Mam 2 kable hdmi - jeden podłączony od hmdi 1 in (w tv) do hdmi out (w ampli)

2 kabel podłączony od ps3 hdmi out do ampli hdmi in.

Video input działa na hdmi 1 - obraz w tv jest ale dźwięk jest z tv a nie głośników

Co robię źle?

Niedługo będę miał samsunga bluray i chcę aby przez hdmi szło a nie optyka
 

gebolek

Banned
Musisz wyłączyć wyjście audio przez hdmi w amplitunerze.
Wtedy obraz będzie w TV a dźwięk będzie szedł z ampla na kolumny.
 

muaddib

New member
U mnie hardware to tylko impedencja jest 6 lub 4. Nic wiecej nie ma. Włączam setup (pojawia się hardware - włączam enter - i jest impedencja nic więcej)

1. Hardware - 6/4 om
2. video setup - tu hdmi 2 , reszta no
3. sp config w nawiasie
4. level calc
5. distance calc
6. Audio adjust
7. Equializer
 

muaddib

New member
To jaki jest sens wydawania ampli bez przesyłania dźwięku? Jaki sens jest hdmi jak trzeba przez optyka? przecież zwykłe za 400zł plastikowe kino domowe to ma a ampli za 1200zł kupiony nie?

Tak go zachwalali tutaj na forum a nie może przesłać dźwieku przez hdmi? po co więc aż tyle wejść?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Przesyła ale dalej nie na głośniki.Ta opcja była dostępna dopiero od modelu 605 a w 5 setkach od 576 choć powinna być we wszystkich z hdmi.
 
Ostatnia edycja:

muaddib

New member
4 lata temu brat kupił plastik panasonica za 1/3 tego ampli i działał przez hdmi, powinno to kosztować 1/3 tej ceny jaką sklepy chcą
 

muaddib

New member
Nie ma, jedynie te opcje o ktorych napisałem, czyli niewiele. Wystawiłem właśnie na aukcji ten onkyo bo potrzebuje przez hdmi
 
Do góry