PILNA pomoc w doborze, konkretne wymagania

bugger

New member
Witam.

Potrzebuję pomocy w doborze projektora + ekranu.
Budżet: projektor do 4000zł
Ekran: do 1000zł.

Zastosowanie: filmy z laptopa (od normalnych xvid/divx po - rzadziej - 720p, z rzadka 1080 jak się trafi), tvn player, youtube, inne streamingi. Pokój posiada rolety czyli częściowe zaciemnienie będzie.

Gdzie: do mieszkania, pokój ok. 20 m.kw, odległość od ściany ok. 5 metrów, stojący na komodzie. Raczej nie będzie podwieszany.

Wymagania obligatoryjne:
- hdmi
- stereo jack output, bo zwykłe rozsądniejsze głośniki dołączyć chcę do niego w przyszłości (bezpośrednio). I proszę nie krytykować, póki co nie chcę bawić się w 5.1 surround w pokoju 20m.kw. i ścian kuć -_- Może kiedyś, przy remoncie...
- gwarancja na 3 lata
- bezawaryjność, dobra żywotność lampy
- dobra rozdzielczość (wiem - to pojęcie względne - zdaje się na was)

Wymagania opcjonalne:
- transmisja dynamicznego obrazu (film 30 fps) przez RJ45 po sieci lokalnej 100/1000mbps (DA SIĘ TAK?)
- transmisja jak wyżej, też dynamiczna, po WIFI lub WIDI (ale nie oddzielny WIDI dongiel za 1000zł dokupowany, tylko wbudowane w projektor)

Uwaga: projektor NIE BĘDZIE służył do grania.

Myślałem już nad:
4000 pln - Epson EB-96W [240v] - https://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corporatesite/products/mainunits/specs/9474
4000 pln - Epson EB-915W - Dane techniczne - Epson EB-915W - Epson
4000 pln - NEC M350XS LCD - Nec M350XS LCD - Projektor - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
4000 pln - BENQ W1100 DLP - BenQ W1100 DLP - Projektor - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
4000 pln - BENQ W1080ST - BenQ W1080ST DLP - Projektor - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

każdy z nich mam za równe 4k do kupienia przy zaokrągleniach i zniżkach (niekoniecznie w w/w sklepie). Co polecacie?
 

damaioshin

New member
wybacz ale jeśli dobrze zrozumialem: 5 m odleglosci projektora od ekranu?
Fajnie wszystko napisales, zabraklo jednak informacji jaki obraz chcesz uzyskać.
Bo taki ST z tej odleglosci to chyba z 300 cali da....

Jezeli masz tylko 1k na ekran, to na pewno w zadną wyzsza półkę projektórów bym się nie pchał.
Piszesz ze będziesz mial raczej słabe zrodła materiału odtwarzanego. Przemysl to, bo w tym budzecie mozesz masz FullHD, tutaj jakosc widać. Min. 10GB mkv.

Opcje - projektor to nie dekoder multimedialny. Jesli chcesz miec to o czym piszesz kup jakis odtwarzacz za 200pln z obsługą sieci. W zadne wifi się nie baw, nawet przy transmisji n będą zbyt niskie transfery dla duzych plików. Jak masz mozliwosc to kładz kabel, przyszlosciowo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry