Pilna pomoc dla studenta - TV 40" - H6400?

paweljas

New member
Cześć,

zarejestrowałem się na forum, ponieważ potrzebuję porady w sprawie kupna telewizora. W związku z tym, że jestem studentem mam dość ograniczony budżet. Potrzebuję waszej pomocy jaki TV kupić w cenie ok. 1400-1700 pln. Zastanawiałem się nad 40" Samsungiem UE40H6400 - jest do kupienia za 1600 zł w promocji (przecena z 2000 pln). Czy warto kupować ten telewizor? Może moglibyście doradzić mi jaki inny kupić w tej cenie?

Odległość od ściany do krawędzi kanapy to ok. 220 cm (czyli TV będzie oglądany z ok. 2,5m). Dotychczas w domu rodzinnym była plazma, więc nie znam się na telewizorach LCD.

TV będzie przeznaczony przede wszystkim do oglądania ściągniętych filmów i seriali, nie do gier. Na początek tylko naziemna telewizja (zastanawiam się nad UPC/NC+/Cyfrowy Polsat). Telewizor do użytkowania w perspektywie najbliższych 4-5 lat. Ogólnie nie mam preferencji co do marki, rozmiaru (ściana przy której będzie stał ma od framugi drzwi na balkon do framugi drzwi z pokoju ma ok. 130 cm - więc chyba większego niż 40-42 cale nie zmieszczę tam). Chciałbym mieć wi-fi oraz możliwość udostępniania bezprzewodowego filmów z laptopa (nie wiem, czy jest taka w Samsungu?). Czy wobec powyższych wymagań Samsung H6400 w 40" wydaniu będzie dobrym wyborem? Może coś innego w podobnej cenie lub tańszego? Nadmienię, że nie zależy mi na 3D

Chciałbym tylko jeszcze dodać, że mam okna od zachodu, więc chciałbym by po pracy (godziny popołudniowo-wieczorne) dało się oglądać telewizję bez zaciągania zasłon (promienie słoneczne już teraz przeszkadzają w oglądaniu filmów z laptopa). Da się? :)

Dziękuję i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Samsung byłby najgorszym wyborem. Zerknij w sklepie na stojące obok telewizory podobnej wielkości a zauważysz, że Sam ma jakość obrazu porównywalną z nołnejmami za 1200 a za podobną kasę jak Sam możesz mieć np Fila serii 5 a nawet zeszłoroczną serię 6 4k. Oczywiście ten 4k ma prawo zagrać gorzej na sygnale fhd ale daje więcej możliwości na przyszłość i przy oglądaniu fotek.
 

maxan

New member
Bez reklam
Samsung H6400 pod filmy i seriale to BARDZO DOBRY wybór! Do gier srednio sie nadaje ze wzgledu na wysoki input lag ale do telewizji i filmów w swojej klasie cenowej a nawet wyższych nie ma sobie równych. W końcu to przebój roku 2014 w klasie budżetowej.
Recenzje:
Samsung UE40H6400 (H6400) Review
http://www.komputerswiat.pl/centrum...testy-telewizorow/test-samsung-ue50h6400.aspx
http://
******************************.com/topic/33758-test-samsung-65-h6400-full-hd-3d-ue65h6400-najlepsze-65-full-hd-w-najlepszej-cenie-na-rynku/
******************************.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Możesz czytać recenzje albo zobaczyć na własne oczy... Samsung dlatego ma się tak dobrze, bo większość reaguje owczym pędem. Skoro większość to kupuje to i ją kupię. Powtarzam po raz kolejny. Zamiast czytać dobrze sponsorowane testy (sam kiedyś niestety w takim procederze uczestniczyłem) postaw obok siebie 2-3 TV w tej samej cenie i przekonasz się ile jest warty ten i inne samy.
Jako ciekawy test wierności odtwarzanych kolorów proponuję zaopatrzyć się w papierowe ulotki różnych produktów a potem wyświetlenie podobnych reklam na tychże telewizorach. Największe jaja są z reklamą nju mobile. Ludzik ma kolor od soczyście żółtego po drzewiastozielony. Sam odstaje najmocniej...
 

maxan

New member
Bez reklam
Możesz czytać recenzje albo zobaczyć na własne oczy... Samsung dlatego ma się tak dobrze, bo większość reaguje owczym pędem. Skoro większość to kupuje to i ją kupię. Powtarzam po raz kolejny. Zamiast czytać dobrze sponsorowane testy (sam kiedyś niestety w takim procederze uczestniczyłem) postaw obok siebie 2-3 TV w tej samej cenie i przekonasz się ile jest warty ten i inne samy.
Jako ciekawy test wierności odtwarzanych kolorów proponuję zaopatrzyć się w papierowe ulotki różnych produktów a potem wyświetlenie podobnych reklam na tychże telewizorach. Największe jaja są z reklamą nju mobile. Ludzik ma kolor od soczyście żółtego po drzewiastozielony. Sam odstaje najmocniej...

brat ma ten model tyle ze w 55" sam pewno ześ w akcji tego tv nie widzial :p
 

maxan

New member
Bez reklam
tak tv oceniales w sklepie.. w trybie sklepowuym bez mozliwosci zmiany obrazu - gratulacje.
Nie nie kupil w necie tylko w media expert stacjonarnym.
 
Do góry