Pierwszy zestaw stereo.

rafaelo94

New member
Witam. Od dłuższego czasu planuję sobie kupić jakiś porządny zestaw do słuchania muzyki i nie tylko. Miałem kiedyś radmora z dwoma kolumnami grundiga coś na kształt altusów. Były w nich głośniczki tonsila, ale od starości wszystko było potargane, a że rzadko ich używałem bo grało to słabo kupiłem budżetowe voice krafty co się skończyło na tym, że wszystko wylądowało na strychu. Obecnie słucham wszystkiego z komputera zestaw 2.1 sub jest z Cambridge SoundWorks, a kolumny mam do niego podpięte ze starej wieży Dual (wieża na kasety z gramofonem). No i chciałbym zacząć kompletować coś poważniejszego.
Chciałbym jakieś ładne podłogówki powiedzmy, że +/- za 2500 zł używane mogą być tak jak i cała reszta. Pytanie jest takie czy na start jak kupię kolumny to zagrają one z wyżej wspomnianym Radmorem 5412 (nie śmiać się). Bo nie dysponuję gotówką, która pozwoliła by mi kupić wszystko od razu... Za jakiś czas chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz ok. 1000zł. Kolejną sprawą jest to czy warto ładować się w gramofon i zacząć kompletować płyty ulubionych zespołów, czy kupić odtwarzacz CD? Słucham: Scorpions, Metallica, Iron Maiden, Helloween, Dire Straits, to głownie chciałbym grać z vinyli. No ale również chciałbym żeby kolumienki fajnie grały inne gatunki muzyki, których słucham różnego rodzaju pop, psy trance ale to już raczej mp3 z komputera bądź innego nośnika. Głównym celem jest muzyka z vinyli, ale chciałbym podłączyć do tego jeszcze tv i PS4. Miejscem docelowym na kolumny jest pokój 16m2 z tym, że w niedługiej przyszłości może on mieć ok.35m2 pewnie nie znajdę takich kolumn co by pasowały narazie do 16, a póżniej do 35... Odsłuchać czego kolwiek nie mam gdzie dlatego piszę o porady może ktoś ma podobne gusta muzyczne i może coś fajnego polecić. Z góry dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość jestem laikiem :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu dozbierałbym kasy bo o ile kolumny za 2500 - używane to jeszcze zapewne coś by znalazł sensownego to na wzmak 1000 zł to malutko + do tego gramofon, taką kwotę trzeba byłoby na gramofon wydać żeby to było gramofonem w jakimś znaczeniu tego słowa.. chyba że cos kupić na przeczekanie ale nie wiem czy to się opłaca..
 

rafaelo94

New member
Hm.. A ile trzeba by przeznaczyć na wzmacniacz, żeby to był dobry zestaw? Jest opcja, żeby kupić coś za więcej pieniędzy ale dłużej się będę bujał na czymś słabszym. Wspominałem z początku o tym radmorze nie wiem czy on zadziała z takimi kolumnami to była by pierwsza opcja do kolumn. Jak nie on to musiał bym coś kupić po taniości, żeby kolumny w ogóle grały, a nie stały i się kurzyły. Jakieś propozycje?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem kolumny zagrają z Radmorem tylko trzeba dopasować impedancję oraz wybrać takie głośniki aby nie były zbyt wymagające

Za 1000zł kupi nowy wzmacniacz, powiedzmy o przyzwoitym dźwięku np.Onkyo ,Denon ,Pioneer ,więc tutaj problemu nie ma

Kwestia gramofonu .Dźwięk z płyt winylowych jest inny niż z płyt CD zwłaszcza dla osób które nie miały wcześniej styczności z gramofonem ,o płyty trzeba dbać ,a to nie wszystkim też odpowiada ,nowe płyty analogowe są stosunkowo drogie ,na nowy gramofon też trzeba przeznaczyć trochę pieniędzy .Nad tym wszystkim trzeba się zastanowić przy wyborze
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że na wzmak trzeba mieć te 2 tyś żeby ucho się cieszyło :) oczywiście wszystko kwestia kto co lubi.. osobiście wydałbym znacznie więcej ale tak jak na początek uważam że za 2 tys naprawdę już przyzwoity można kupić wzmak i jakieś 1000 zł na gramofon - i za te 1000 zł szukałbym bardziej używki niż nowego - lepszy gramofonik będziesz miał.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupno używanych rzeczy zawsze niesie jakieś ryzyko ,ja oczywiście nie twierdzę że wszystko jest zepsute ale tak może być
Dużo zależy też od uczciwości osoby sprzedającej ,nie wszyscy do końca piszą prawdę ,niestety potem różne wady wychodzą z czasem .Paradoksalnie używane wcale nie oznacza tanie ,na tym słynnym portalu ogłoszeniowym można zobaczyć chore ceny

Jeżeli już coś używanego ,to chyba najlepiej na tym Forum, ludzie sprzedają różne rzeczy i można się dogadać w cenie .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Za 1000 zł jest np. Denon PMA720, gra całkiem przyzwoicie i wcale nie gorzej od wzmaków powiedzmy za 2 tyś....teraz są też dobre ceny na NADy czy AudioLaby
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hmm a moze np wzmacniacz uzywka CA 650 + kolumny MA bx5 nowe prawie w budzecie sie miesci. Pozniej 200\300 dac fio a za jakis czas gramofon.

Pzdr
 

rafaelo94

New member
Takie bx5 sprawdziły by się w takiej muzyce? Bo stylistycznie nie powalają... Kiedyś jak już przeglądałem kolumny to wpadły mi w oko paradigmy ale chyba już ich nie produkują wyszła v7...
 

robiz

New member
Poszukaj coś ze stajni ROTEL'a. Firma ma parę fajnych sprzętów , wybór jest duży zarówno w starszych jak w nowszych produktach.
Odnośnie gramofonu, to może "Techniola" z serii 1210, sprzęt nie do zdarcia ( pod warunkiem, że nie był męczony w klubie ). Pełna regulacja ramienia.

robiz
 
Ostatnia edycja:

rafaelo94

New member
Strasznie czorne te kolumny nie podobają mi się, a oprócz dźwięków jakie się z nich wydobywają, wygląd jest równie ważny jak dla mnie. Np takie są ładne
i-paradigm-monitor-7-v-6.jpg
 
Do góry