Pierwszy zestaw 5.1 + amplituner. Co wybrać?

Qcu199

New member
Witam serdecznie wszystkich,

prosiłbym o pomoc w wyborze mojego pierwszego zestawu 5.1 z amplitunerem. Kilka istotnych informacji,

- Pokój będzie wielkości 16m2.
- Zestaw będzie służył do gier/filmów, ale też chciałbym żeby służył do słuchania muzyki.
- W muzyce, która będzie odtwarzana przeważa bas (rap/hardstyle/hardtrance). Wybierając sprzęt chciałbym to uwzględnić.
- Na zestaw chciałbym przeznaczyć 6 000 zł. (Głośniki + Sub - 4 tys. maks / Amplituner 2 - 3 tys. Maks). Miło byłoby gdyby w tej kwocie zmieścić też okablowanie.
- Jeśli chodzi o amplituner zależałoby mi żeby dobrze zagrał w stereo, miał wejście HDMI z przodu i jeśli będzie miało sens podłączenie wzmacniacza to żeby posiadał wejście pre-amp.

Aktualnie dostałem propozycje: Indiana Line Nota 5.0 + sub Rel T5 do tego ampli Marantz NR1605 / SR5009 lub Denon X3100.

Kilka pytań do Was:

- Czy w przedziale do 3 tys. jest lepszy zestaw niż Indiana Line Nota?
- Czy ktoś z forum słyszał subwoofer Basso 830 dołączany do zestawu 5.1 z Nota'mi? Bardzo ciekawie wygląda i cena jak za 5.1 też interesująca.
- Czy jest jakikolwiek sens rozbudowywać tak budżetowy zestaw o wzmacniacz czy nie zrobi on większej różnicy?
- Jak według Was wypadną te amplitunery w tym połączeniu? Macie jakieś ciekawsze propozycje?

Jeśli chodzi o wybór sprzętu to chciałbym być pewny po opiniach, bo nie mam jak jeździć na odsłuchy.

To chyba wszystko co na obecną chwilę przychodzi mi do głowy, jeśli trzeba więcej informacji to proszę pytać,

dziękuję z góry i pozdrawiam!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jako alternatywę dla Indiany odsłuchaj Melodikę BL30/40, JBL Studio 270. Decyzja o zakupie amplitunera KD z pre-out jest dobra. Jak dojdziesz do wniosku, że chciałbyś poprawić stereo to kupisz porządny wzmacniacz. Z podanych amplitunerów wybrałbym SR5009 lub Denon-a X3100.
 

Qcu199

New member
Zapomniałem dodać, że mieszkam w bloku i jedyną opcją na ustawienie kolumn są rogi pokoju także preferowałbym głośniki z przednim bass reflexem, głośnik centralny również będzie znajdował się w RTV'ce i nie ma tam zbyt dużej przestrzeni także również bass reflex z przodu chyba, że nie będzie to miało wielkiego wpływu?

Aktualnie pod moje warunki idealnie by pasowały Dali Zensor 5/1/vokal, ale cena troszku zaporowa i zastanawiam się czy na blokowe warunki jest sens ładować 10 tysięcy w sprzęt audio, bo mogę nie uzyskać takiej jakości dźwięku jak przy zalecanym ustawieniu 5.1 tj. subwoofer stałby u mnie po prawej stronie z boku, kolumny i surroundy również nie stały by idealnie w linii także obawiam się czy warto płacić 100% więcej za Dali w stosunku do Indian jak przez warunki, które posiadam nie wyciągnę z nich tej jakości. Co o tym sądzisz i czy są w niższej klasie cenowej 5.0 z przednim bass reflexem?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sieknij Zensor 5 5,0 i E9F, o cenki pytaj na PW.

Przy tym czego słuchasz jak najbardziej można myśleć też o Studio 270 5,1.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ile możesz odsunąć kolumny od ściany? Zensory bardzo fajne grające i ładnie wykonane. Choć do muzyki jakiej słuchasz miałbym innych faworytów. Ale jak braknie basu możesz trochę wesprzeć je subem. Tak jak BN pisał napisz do niego może wyczaruje jakąś fajną cenę na cały zestaw.
 

Qcu199

New member
help

Panowie, z tego co się zorientowałem to Dali i Indiany sprawdzą się słabo w tym co słucham tj. rap/hardstyle, zwłaszcza jeśli chodzi o dynamikę. Kolumny, które polecacie również odpadają, bo mają tylny bass relfex, u mnie w bloku jest mało miejsca i będą blisko ścian tylnych/bocznych także skupiłbym się na przednim bass reflexie.

Jeżeli Indiany i Dali nie bardzo zagrają to z propozycji dostałem jeszcze Monitor Audio BX5/Bronze lub Klipsch R28F/R25C/R15M w cenie 4 500 zł, ale gabarytowo te kolumny myślę, że zbyt duże jak na 16m2 i nie wykorzystam ich potencjału nawet w połowie.



Podsumowując,


Jeśli chodzi o 5.1:

- chciałbym dobrać coś co sprawdzi się dobrze w rapie, ale równie dobrze będzie sobie radziło w dynamicznej muzyce typu https://www.youtube.com/watch?v=pjg-RDjslBM.
- do nagłośnienia jest pomieszczenie wielkości 16m2.
- kolumny będą blisko ścian także preferowałbym coś z przednim bass reflexem. Początek kolumny do tylnej ściany będzie miał 54 cm, także przy kolumnie głębokiej na 30 cm zostanie 24 cm miejsca za nią. Boczne ściany również będą zaraz przy kolumnach.
- na zestaw razem z subem chciałbym przeznaczyć maksymalnie 6 tysięcy, oczywiście prosiłbym o propozycję również tańszych zestawów wartych uwagi.

Jeśli chodzi o amplituner:

- stosunek gry/film 60% z czego dużo więcej będzie grane, a muzyka 40%. Dobierając amplituner chciałbym wziąć to pod uwagę.
- Na pewno ampli powinien być z pre-out żeby kiedyś poprawić sekcję stereo przez wzmacniacz, ale póki co zastanawiam się czy lepiej wziąć amplituner, który radzi sobie lepiej w KD niż w muzyce, a potem polepszyć kwestię stereo, co o tym sądzicie?
- musi zawierać minimum 6 wejść HDMI, w tym jedno z przodu.
- jedno wejście USB najlepiej z tyłu jak jest możliwość, jak nie ma, to z przodu. Chciałbym pod nie podpiąć dysk zewnętrzny, który będzie źródłem plików do odtwarzania. Dysk jest na USB 3.0, amplituner poradzi sobie bez problemu z takim dyskiem?
- cena maksymalna to 3 500 zł.

Jeśli chodzi o okablowanie, to póki co wiem żeby wziąć na fronty i centralny 4x4mm droższe, zaś pod tyły 2x2,5mm tańsze, co Panowie o tym sądzą?

Póki co to wszystko co mi przychodzi do głowy. Proszę pytać jeśli konieczne są jakieś informację, bo mogłem o czymś zapomnieć.

pozdrawiam!
 

Henry

Active member
Bez reklam
Panowie, z tego co się zorientowałem to Dali i Indiany sprawdzą się słabo w tym co słucham tj. rap/hardstyle, zwłaszcza jeśli chodzi o dynamikę. Kolumny, które polecacie również odpadają, bo mają tylny bass relfex, u mnie w bloku jest mało miejsca i będą blisko ścian tylnych/bocznych także skupiłbym się na przednim bass reflexie.

Jeżeli Indiany i Dali nie bardzo zagrają to z propozycji dostałem jeszcze Monitor Audio BX5/Bronze lub Klipsch R28F/R25C/R15M w cenie 4 500 zł, ale gabarytowo te kolumny myślę, że zbyt duże jak na 16m2 i nie wykorzystam ich potencjału nawet w połowie.

Odsłuch, porównanie i jeszcze raz odsłuch ;)
Tobie mają pasować kolumny i ich brzmienie,
btw. mi do szybkiej i ostrej muzy jak najbardziej podchodzą Zensory
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Seria MA Bronze (BX5) - nie sa przeznaczone do takiej muzyki o jakiej piszesz. Sam mam takie i od czasu do czasu słuchać FLORIDA - i tutaj niestety muszę wspomagać się SUB'em. W moim odczuciu BX5 są kolumnami to spokojniejszej muzyki: pop, blues, jazz... i jeszcze rock (ale nie ciężki)... węc tak jak napisał henry1979 - odsłuch to najważniejsza sprawa...
 
Do góry