Pierwszy TV 46-50 cali Smart?

schwalba

New member
Witam.
Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem kupna telewizora. Nachodziłem sie po sklepach i ciut naczytałem w internecie, ale nadal nie bardzo wiem co będzie dla mnie odpowiednim wyborem.
Wiem jedynie że przedział wielkości to te 46-50 cali. Kolejna sprawa to Smart TV... Nie wiem czy jest mi to potrzebne, jakie to ma możliwości? Czy będę mógł wejść na zalukaj.pl lub na CDA i zobaczyć film? Czy będzie możliwość udostępnić obraz z komputera na ekranie TV przez WiFi ?
Zostaje sprawa obrazu... Cóż zupełnie nie wiem czy wybrać LG który z tego co czytałem ma więcej stref odświeżania czy coś, czy może jakąś inną markę? TV oglądam raczej wieczorami i w nocy i zniechęcają mnie opinie o słabej czerni czy jakiś plamach... 3D chętnie bym chciał ale czy warto do tego dopłacać?

Chciałbm kupić coś dobrego w miarę możliwości ale możliwe jak najtaniej i max mogę wydać 2200zł aczkolwiek łzy mi lecą za każdą złotówkę dopłaconą ponad 2000zł ;(

Liczę na waszą pomoc.

PS. Dodam jeszcze że liczę na jakies wyprzedaże i promocje po nowym roku i własnie po nowym roku mam zamiar się wybrać już konkretnie do sklepu w celu zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz prosty jak drut wybór - Panasonic 48 AS 640.
Ale musisz być niebieski na specjalną ofertę.
 

firekage

New member
Bez reklam
Lub jeszcze kiki ten Toshiba 47L7453DG mozna polecic , choc przekracza budżet ale jakość obrazu powala .

Czytałeś dokładnie to co autor napisał?

Zostaje sprawa obrazu... Cóż zupełnie nie wiem czy wybrać LG który z tego co czytałem ma więcej stref odświeżania czy coś, czy może jakąś inną markę? TV oglądam raczej wieczorami i w nocy i zniechęcają mnie opinie o słabej czerni czy jakiś plamach...
Noc, wieczory...więc czerń na IPSie będzie średnią przyjemnością przy tej Toshibie, a jednocześnie jej największa zaleta, czyli kontrola wygaszania, jest też jej największą wadą, a pamiętać należy, że IPS względem VA oferuje lepsze kąty, ale znacznie niższy poziom kontrastu (kilkukrotnie) oraz słabą czerń:

Toshiba L74 – praktyczny telewizor [test] | Obywatel HD

W praktyce z funkcją kontroli podświetlania jest jeden problem – wariuje ono przy szybkim przechodzeniu ze scen ciemnych, w jasne. Przy jej najwyższym ustawieniu efekt jest bardzo widoczny i denerwujący. Diody zapalają i gasną zbyt wolno, przez co widoczny jest efekt przejścia. Przy ustawieniu średnim problem jest mniej dokuczliwy, ale osobiście wyłączyłem tę funkcję całkowicie.
Plusem tak drastycznego rozwiązania był brak efektu przyciemniania. Minusem rezygnacja z jednej z ważniejszych funkcji, która poprawia jakość czerni. Po wyłączeniu kontroli LED wyszedł też problem nierównomiernego podświetlania matrycy. Niestety egzemplarz Toshiby L74 o przekątnej 47 cali, który testowałem, miał wyraźnie widoczną, jasną plamę światła w prawym dolnym rogu ekranu.
Co prawda...niżej wspomniał o samej czerni:

Matryca IPS to lepsze kolory i kąty boczne, ale gorszy kontrast. Na szczęście Toshibie udało się połączyć w miarę dobrze zalety i wady tej technologii na przewagę tych pierwszych. Obraz wygląda dobrze z różnych kątów, a kolory pozostają niezmiennie dobre. Czerń nie rzuca na kolana, ale według mnie Toshiba wyszła w tej kategorii obronną ręką.
ale teraz...należy zapytać o czerń na VA i seanse nocne - nie ma o czym rozmawiać.


Ps - całkowicie pomijam słabiutki smart w Toshibie oraz wolno działające menu...zwłaszcza, gdy używa się smarta. Pomijam też problem z kodowaniem polskich czcionek aby film w ogóle był wyświetlany z napisami...

BTW - autor ma w porywie 2200, a 7453 i to w wersji 42 potrafi kosztować lekko ponad 2500...czyli cenę Panasonica 48AS640 i 48H6400 od Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu sam się przekonasz.
Toshiba gra bardzo dobrze.
Czy wszyscy muszą być zadowoleni ?
Oczywiście że nie.

Ale Toshiba 42" gra extra, chociaż dla Twoich potrzeb jest za mały.
 
Do góry