Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

dax00

New member
Witajcie, przeczytałem wszystkie posty , i mam mętlik w głowie, jestem przed zakupem tego TV , ale czytając również o wadliwych matrycach nasuwa mi się pytanie : czy nie lepiej poczekac na nową serię ? niedługo będzie rok czasu jak juz jest seria D więc moze będzie postęp w nowej serii ? jaka i kiedy pojawi się kolejna seria ? kiedy bedzie juz OLED ?
 

golubiak

New member
dax00 mam ten sam zamiar kupić d8000 ale czytając te wszystkie watki to aż strach (choć nie czytając wogole komentarzy pewno bym go juz dawno kupił)
 

rafak

New member
Ponawiam pytanie:

Czy ktoś z Was jest zorientowany jak jest przymocowana ramka do telewizora (klej, wkręty).
Dziś zauważyłem po 3 miesiącach eksploatacji, że w jednym miejscu na odcinku około 5 cm delikatnie odstaje od panelu - czy ktoś może tak ma ?
 

madhunt3r

New member
Witam,

Ja zaobserwowałem taką rzecz. Ramka po lewej stronie i cały dół jakby nie był dokładnie spasowany do matrycy, są gdzie nie gdzie przerwy i prześwituje białe światło, czyli podświetlanie matrycy. Widoczne to głównie w nocy. Wydaje się jakby ramka nie była dokładnie spasowana z matrycą. Nadaje się to na gwarancję? Zaobserwował ktoś u siebie takie coś?

EDIT: Plus do tego ten pilot płaski, ładny ma design, ale strasznie sie blokuje czasami, nic nie wciskam, a na ekranie dyskoteka, ciągle opcję się przełączają, tak jakby było cały czas przyciśnięte coś.
 
Ostatnia edycja:

golubiak

New member
witam jestem nowy posiadaczem smart d8000 40" czy mógłbym prosić kogoś z posiadaczy w/w o swoje ustawienia bo jak wiadomo fabryczne nie są zbyt ciekawe thx
 

galaksik

New member
Ja także od tygodnia posiadam 40" D8000 kupiłem go bo był w dobrej cenie 4490 w media +2 okulary. Jednak co do jakości obrazu nie HD (HD OK jednak czasami występują przycinki) sygnał CP to mam trochę zastrzeżeń, występują smużenia przycinki na np discovery channel obraz był 100 razy lepszy na zwykłym kineskopie, transmisje meczów przy dynamicznych scenach to kaszana,czy ten typ tak ma, jak tak to oddaję ten szmelc i biorę sharpa 40le830 Nic nie zmieniałem ustawienia fabryczne
 

LucasCorp

New member
To są moje ustawienia:

Tryb obrazu standardowy
podświetlenie 9
kontrast 94
jasność 38
ostrość 50
kolor 50
głębia czerni -2
tonacja czerni wył
kontrast dynamiczny niski
uwydatnianie krawedzi wył
oświetlenie dynamiczne wył
led motion plus wył
motion plus standardowy

Jeżeli używasz USB albo HDMI to w nich też trzeba oddzielnie zmienić ustawienia.
 

tojamarcin

New member
bylem dzis w media oddac tv jako niezgodnosc towaru z umowa i co ???
pelen sukces panowie byli tak cholernie mili dla mnie doslownie szok -
jeszcze nie widzialem tak milego podejscia do klienta pozwolili robic
wszystko rozpakowywac tv jakie chcialem podlaczac plansze testowac
wybierac przydzielil mi 2 pomocnikow co tylko otwierali kartony
podlaczali a ja sobie testowalem i wybieralem z niczym nie bylo problemu
- zrobili wszystko bym byl zadowolony naprawde media markt w szczecinia stawia 5 za obsluge klienta, byli tak uprzejmi ze chyba zaprosilbym ich na obiad do domu - pelna przyjemnosc z zaltwiania takich problemow :) i pozdrawiam pana Zbyszka kierownika reklamacji poprostu facet złoto jakby wszyscy tacy byli to każdy by miał banana na ustach.

ogolnie jest w media podstawowa zasada zeby nie podbijac
gwarancji tylko isc do domu sprawdzic tv niczego nie odklejac nie
rozpakowywac i wtedy jak odrazu im przyniesiecie taki tv czy inny sprzet
to wymieniaja bezproblemu tylko trzeba sie zglosic odrazu a nie po 2-3
miesiacach - i nie ma tez problemu z przetestowaniem takiego tv na sklepie tylko trzeba ladnie poprosic czy mozna sprawdzic na planszy testwoej taki tv bo nie chcialoby sie kupowac kota w worku to nie powinno byc problemu.

teraz mam nowiutki tv bez wiekszych wad - delikatne jakies przeswietlenia trzymajace norme i nie drazniace oczu ,zadnych latarek w rogach, chmurek tylko kilka tez malo widoczne - delikatne pasy sa ale to chyba w kazdym mozna spotkac ale prawie nie widoczne naprawde poprawa o 90% jestem w pelni zadowolony - mialem farta bo zostaly im 3 szt na magazynie i dwie byly fatalne ale 3 okazal sie naprawde calkiem dobry wiec go wziolem takze jak kupice nowy tv to sprawdzie go w domu nie odklejajcie niczego zrobcie to wszystko starannie a w razie czego to wyminia na inny.:):)

A i daja nam nowy tv z pudelkiem ale zabieraja zapakowane gadzety typu kable okulary itp. a daja nam nasze rozpakowane elementy ale to chyba nie ma problemu jak mamy dobry tv ;)
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
Witam, posiadam samsunga ue40d8000 i chcialbym przetestowac go na SZAREJ PLANSZY TESTOWEJ, prosze o podanie krok po kroku jak to zrobic ???

sciagasz szarą plansze z linka z mojej stopki - wrzucasz na dysk lub na pendrive - podlaczasz pena pod telewizor - wchodzisz na telewizorze w pendrive tam wybierasz ogladanie plikow video i wybierasz szarą plansze i patrzysz jak ta plansza jest podswietlona i czy :

1- nie ma zbyt wiele mocno widocznych pionowych pasów
2- czy obraz nie jest zbyt mocno przeswietlony na obrzeżach ekanu ( krawedzie)

robisz to wszystko wieczorem gdy jest ciemno
 
Do góry