Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

tomit

New member
Mógłbyś podać model i markę tego dysku?? Może i mnie się spodoba :)

Nie wiem czy można tutaj wrzucać linki z allegro ale zaryzykuje ;P

NOWY DYSK ZEWNĘTRZNY WD 2TB!!!/ SKLEP/GWARANCJA (2062277642) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ostatnio ceny dysków poszły trochę w górę. Mi taki dysk udało się kupić za 400zł w lipcu ur. Nie kupowałem konkretnie u tego sprzedawcy, wrzuciłem jego aukcję jako pierwszą lepszą. Te dyski można dostać na znacznej ilości aukcji :) Od siebie polecam.
 

Konrad_Koko

New member
mam d7000 i tylko raz wpisywalem haslo zabezpieczajace.
Wszystko smiga i jest ok.
Do routera mam 10m i 1 sciane.

ja też mam 55D7000 i u mnie za każdym razem muszę podawać hasło jak wyłączę TV z pilota
masakra

a czy ktoś ma podłączony elektryczny wieszak sterowany z pilota (jakiego pilota i czy funkcja w menu pojawia się dopiero po podłączeniu)
 

ThePooh

New member
UE55D800 - sluchawki wlaczone, a glosniki graja - mozliwe?

Witam,

Na wstepnie czaes. I uwaga fajny temet, duzow ciekawych infromacji. Czytajac przechodziel od satny pwenosci co do decyzji o zakupie do targania watpliwosciami z tyoulu chmurzenia i umarlych pikseli.

Ale jako swiezy posiadacz UD55D800 mam pytanie: jezeli wloze jacka od sluchawek to dzwiek w TV sie "odcina". Chcialby wlozyc jacka od sluchawek i z tytulu dosc niewygodnego dostepu go tam zostawic (mam sluchawki bezprzewodwe, uzywane czasem przez corke), ale sluchac przez glosniki. Czuy jest jakis patent.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma na to patentu. Chyba w każdym widzianym i używanym przeze mnie telewizorze włożenie jacka do gniazda słuchawkowego odcina dźwięk w glośnikach.

Jedynym rozwiązaniem jest podłączenie ampli i kolumn ale nie oto Ci chyba chodziło
 
Ostatnia edycja:

ThePooh

New member
Ha dzieki.

Powiem, ze we wszystkich philipsach, ktore do tej pory mialem "kompot" tzn dzwiek w glosnmikach byl ;-) Coz pozstaje sie bawic w "telewizyjnego ginekologa"...
 

ThePooh

New member
fimy 3D nie z płyty

Witam,

Czy istnieje sposób na odtwarzanie filmów 3d nie z plyty (bez odtwarzaca) tzn zalozmy ze mialbym plik z filmem 3D ;-) np. .iso czy da rade go wlozyc na TV np przez USB albo z odtwarzacza multimedialnego podpietego przez HDMI?
 

Chris_M

New member
U mnie na moim UE40D7000 odtwarzałem z HDD podłączonego do złącza USB, ściągnięte z internetu trailery filmów 3D w formacie AVI, chociaż nie wszystkie się dawało odtworzyć.
Również jestem w stanie odtwarzać filmy 3D nagrane na HDD tunera satelitarnego.
 

Blackyy

New member
Wracajac do problemu z siecia Wi-fi / ciaglym wpisywaniu hasla po kazdorazowym wlaczeniu TV. Na innym forum znalazlem taka informacje:

--------------------------------------------------------------------------------------------
Gdyby problem z gubieniem sieci się pojawiał to proponuję: MENU=>SIEĆ=>SWL(samsung wireless link) ustawić na wyłączone.Miałem ten sam problem w UE55D8000 .
---------------------------------------------------------------------------------------------

Za 4 tyg bede mial mozliwosc sprawdzenia czy ta metoda dziala. Moze ktorys z Was kto ma ten sam problem sprobowałby i podzielil sie rezultatem?
 

Blackyy

New member
Warto przeczytać poniższy artykuł - wszczególnosci dla osób które zastanawiają sie nad zakupem tego TV. Nie jest to artykuł sponsorowany , poniewaz opisane sa w nim również wady które były niejednokrotnie poruszane na tym forum.

Testy - conowego.pl
 

jeak

New member
Witam,
artykuł dobry, oceny i spostrzeżenia IMO trafne, choć podane jako wady:
" - Drogie okulary migawkowe 3D i tylko jedna para w komplecie
- Nie ma szybkiego menu
- Brak slotu na karty pamięci
- Brzydka podstawa w komplecie
- Drogi "
są względne.
Pzdr.
 

Nestoranto

New member
Witam.
Mam takie pytanie dotyczące mojego TV model UE46D8000.
Podczas oglądania przy szarościach dość zauważalny następujący efekt przy lewej stronie matrycy.
Wygląda tak jakby część matrycy była jaśniejsza, a dalej jest bardziej ciemna i powstaje taka linia odgraniczająca. Po prawej stronie nie widać tego przejścia. Czy taki efekt jest normalny, czy nadaje się do reklamacji? Zdjęcie:
http://s018.radikal***/i525/1202/df/ed4e32148bac.jpg
http://s003.radikal***/i204/1202/45/4bac96fd07b9.jpg
http://s018.radikal***/i504/1202/48/b1559373938d.jpg
http:// s018.radikal***/i525/1202/d...s018.radikal***/i504/1202/48/b1559373938d.jpg
Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Nestoranto

New member
Chciałbym, też poprosić, jeżeli ktoś ma instrukcje do service menu modelu ue46d800 wyłożyć albo podpowiedzieć gdzie można ściągnąć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie mam tego tv ale patrzac nawet w sklepie w jakims saturnie czy MM to az tak nie ma jak w twoim wypadku wiadomo to jest edge led ale napewno nie moze byc tak jak jest u ciebie/ kwestia tylko jak podejdzie do tego serwis czy nie powie ze to jest wada tej technologii.....
Lolek
Ps ja taki efekt mam w laptopie firmowym wlasnie w samsungu tylko wiesz laptop cos kolo 3.5 k a tv znacznie drozszy i taki efekt w laptopie nie powoduje dyskomfortu jak to ma miejsce zapewne w twoim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

funbashi

New member
Udało mi się rozwiązać problem z wpisywaniem klucza do sieci po każdym wyłączeniu telewizora. Otóż problem rozwiązałem zmieniając typ zabezpieczeń w routerze z WEP na WPA2-Personal. Piszę bo może też komuś pomogę tym rozwiązaniem ;) aaa i zapomniałem dodać, że trzeba jeszcze mieć przypisane DHCP w routerze ;)

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Blackyy

New member
Udało mi się rozwiązać problem z wpisywaniem klucza do sieci po każdym wyłączeniu telewizora. Otóż problem rozwiązałem zmieniając typ zabezpieczeń w routerze z WEP na WPA2-Personal. Piszę bo może też komuś pomogę tym rozwiązaniem ;) aaa i zapomniałem dodać, że trzeba jeszcze mieć przypisane DHCP w routerze ;)

Pozdro.

W moim przypadku zmiana zabezp. na WPA2 nie pomogła - jednakże nie zwracałem uwagi na DHCP (jak bede miał możliwosc to to zrobie.

Sprawdzał ktos z Was ta metode "" MENU=>SIEĆ=>SWL(samsung wireless link) ustawić na wyłączone"" ?

Witam,
artykuł dobry, oceny i spostrzeżenia IMO trafne, choć podane jako wady:
" - Drogie okulary migawkowe 3D i tylko jedna para w komplecie
- Nie ma szybkiego menu
- Brak slotu na karty pamięci
- Brzydka podstawa w komplecie
- Drogi "
są względne.
Pzdr.

W wiekszosci zgadzam sie z Tobą , do jednego do czego na siłe mógłbym sie "przyczepić" to brak slotu na karty pamieci.

Zastanawiałem sie jak szerokie zastosowanie ma technologia Bluetooth w tym TV. Na dzień dzisiejszy wiadomo mi , że okulary 3D korzystają z tej technologi aby połączyć sie z TV. Również Aplikacja Remote App(pozwala na sterowanie Tv jak pilotem) używana w smartfonach i tabletach wymaga włączenia Bluetootha w fonie aby móc połaczyć się z TV. Próbowałem z telefonu po Bluetooth przesłać zdjęcie. W zasiegu telefonu wynajdowało mi inne urzadzenia ale TV na liscie nie było. Jak dobrze rozumiem przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt iż TV nie ma swojej pamieci na ktorej można by było zapisac np. zdjecie - jedynie co mozna sie tym zdjeciem "podzielić" po Wi-fi za pomocą AllShare albo programu o którym była mowa w powyższym artykule. Jeśli cokolwiek sobie zle tłumacze to prosze o sprostowanie. Jeśli jest mozliwość, to w jaki sposób możemy jeszcze szerzej wykorzystywać Bluetooth w TV?​
 
Ostatnia edycja:

konio68

New member
Witam.
Mam takie pytanie dotyczące mojego TV model UE46D8000.
Podczas oglądania przy szarościach dość zauważalny następujący efekt przy lewej stronie matrycy.
Wygląda tak jakby część matrycy była jaśniejsza, a dalej jest bardziej ciemna i powstaje taka linia odgraniczająca. Po prawej stronie nie widać tego przejścia. Czy taki efekt jest normalny, czy nadaje się do reklamacji? Zdjęcie:
http://s018.radikal***/i525/1202/df/ed4e32148bac.jpg
http://s003.radikal***/i204/1202/45/4bac96fd07b9.jpg
http://s018.radikal***/i504/1202/48/b1559373938d.jpg

Z góry dziękuje za pomoc.
Hmm u mnie tak nie widać.
Z każedo źrodła sygnału TV ma indiwidualne ustawienia obrazu. moim zdaniem masz za mocno podświetlanie ustawione . Ustaw na 9-10 podświetlanie. Ale i tak zbyt mocno to widać.
 

jeak

New member
W wiekszosci zgadzam sie z Tobą , do jednego do czego na siłe mógłbym sie "przyczepić" to brak slotu na karty pamieci.

Witam,
zapewne było to ograniczone brakiem miejsca lub wygodą dostępu, ale użycie kabelka USB i czytnika kart znakomicie rozwiązuje tę "niedogodność" :).
Pzdr.
 
Do góry