Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

konio68

New member
No może w MM nie maja , za to w Euro-Agd tak. Ta full nie jest tania bo za towar o wartości około 3k płacimy 900 pln około.
Ale wtedy obejmuje usterki mechaniczne - w przypadku TV np zbicie matrycy.
Dla porównania zwykłe przedłuzenie do 5 lat gwarancji bez mechaniczych usterek to koszt około 600 pln od 3k.
 

funbashi

New member
Witam,

Wie ktoś może czy można zapamiętać sieć wifi w telewizorze by nie wpisywać ciągle hasła zabezpieczającego wifi? Jeżeli jest taka możliwość to proszę powiedzieć jak to zrobić. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.
 

Blackyy

New member
poruszalem juz wczesniej temat ciagłego wpisywania hasła zabezp. Wi-fi ale nikt sie nie wypowiedzial na ten temat - doszedłem do wniosku że jest to chyba jakiś sporadyczny problem ktory dotknął akurat mnie. Złapałem sie dzisiaj za telefon i zadzwoniłem na infolinie .... okazuje sie że nie jestem pierwszy ktory zglasza ten problem. Konsultant powiedzial ,że problem jest im znany - jest to wina oprogramowania i trzeba czekać aż wyjdzie nowe.

Dziwi mnie tylko , że nikt z użytkowników seri D8000 wczesniej nie pisał tutaj o tym. Czyżby reszta nie miała tego problemu?
 

konio68

New member
poruszalem juz wczesniej temat ciagłego wpisywania hasła zabezp. Wi-fi ale nikt sie nie wypowiedzial na ten temat - doszedłem do wniosku że jest to chyba jakiś sporadyczny problem ktory dotknął akurat mnie. Złapałem sie dzisiaj za telefon i zadzwoniłem na infolinie .... okazuje sie że nie jestem pierwszy ktory zglasza ten problem. Konsultant powiedzial ,że problem jest im znany - jest to wina oprogramowania i trzeba czekać aż wyjdzie nowe.

Dziwi mnie tylko , że nikt z użytkowników seri D8000 wczesniej nie pisał tutaj o tym. Czyżby reszta nie miała tego problemu?
Ja miałem o po wył. DHCP i ustawieniu stałego dostępu problem znikł.
 

Konrad_Koko

New member
jakiej największej pojemności dysk zewnętrzny można podłączyć do naszych TV?
dziś rozmawiałem z działem technicznym samsunga i dowiedziałem sie tylko że :

Producent nie podaje odgórnej granicy co do pojemności dysków twardych jakie są obsługiwane przez odbiornik telewizyjny jak to ma miejsce w kinach domowych. Tam pełną kompatybilność gwarantujemy do 160GB.
Aby dyski twarde były przez podany model telewizora obsługiwane muszą być spełnione odpowiednie warunki:
- W przypadku dysku twardego podłączanego przez złącze USB, użyj portu USB1 (HDD)
- W Media Play obsługiwane są tylko urządzenia USB klasy MSC. Skrót MSC oznacza urządzenia typu Mass Storage Class Bulk-Only Transport. Przykładami urządzeń klasy MSC są pamięci USB, czytniki kart pamięci i dyski twarde USB (nie są obsługiwane koncentratory USB)
- Jeśli podłączone urządzenie wymaga większego zasilania niż 5V 500mA to port USB1(HDD) może nie obsłużyć tego urządzenia. W takim wypadku należy posłużyć się zewnętrznym zasilaniem dedykowanym do tego dysku.
Prędkość złącza USB wynosi 2.0 ale oczywiście jest kompatybilne wstecz.
 
Ostatnia edycja:

funbashi

New member
ja nadal nie mogę mogę zapamiętać sieci w moim tv. Stałe IP mam przypisane na routerze. Poza tym irytuje mnie tv jeszcze jedna pewna rzecz. Obraz w moim tv dziwnie się zachowywuje. Czasami tak obraz na chwilę ma takie jakby spowolnienie a później wraca do normalnej płynności.
 

gibki

New member
ja nadal nie mogę mogę zapamiętać sieci w moim tv. Stałe IP mam przypisane na routerze. Poza tym irytuje mnie tv jeszcze jedna pewna rzecz. Obraz w moim tv dziwnie się zachowywuje. Czasami tak obraz na chwilę ma takie jakby spowolnienie a później wraca do normalnej płynności.

Dokładnie. Potwierdzam. U mnie też na chwilę czasami jest to spowolnienie.
 

funbashi

New member
skoro nie jest to tylko u mnie w telewizorze to jestem ciekaw na czym polega problem. Telewizor za tyle pieniędzy a i tak są problemy.
 

szpaner

New member
Witam ponownie.
Mam mały problem ze swoim UE55D8000. Przy ogladaniu filmow z blu ray obraz jest strasznie ziarnisty, przy ogladaniu tego samego filmu ze zrodla "mniej legalnego" wszystko jest ok. Sprawdane na roznych odtwarzaczach, obraz z orginalnego blue ray jest ziarnisty. Przy TV 46D6000 nie bylo takich problemow z obrazem... Jakis pomysl co to moze byc ? Wyczytalem ze w blue ray to normalne, ale chcialem potwierdzic, bo jesli to prawda to dla mnie to porazka na maksa ....
 

tomit

New member
jakiej największej pojemności dysk zewnętrzny można podłączyć do naszych TV?

Oficjalnie nie wiem jak to wygląda. W praktyce mam podpięty dysk o pojemności 2 TB i działa znakomicie :) Dysk kupiony na allegro, podłączony poprzez kabel USB, posiada swoje źródło zasilania (normalnie do kontaktu).
Dysk działał w całości bez problemu, po pewnym czasie podzieliłem sobie go na partycje (filmy, zdjęcia, partycja do nagrywania programu z tv, timeshift). Telewizor widzi to jako 3 osobne dyski i radzi sobie z odtwarzaniem wszystkiego :)
 

gibki

New member
Oficjalnie nie wiem jak to wygląda. W praktyce mam podpięty dysk o pojemności 2 TB i działa znakomicie :) Dysk kupiony na allegro, podłączony poprzez kabel USB, posiada swoje źródło zasilania (normalnie do kontaktu).
Dysk działał w całości bez problemu, po pewnym czasie podzieliłem sobie go na partycje (filmy, zdjęcia, partycja do nagrywania programu z tv, timeshift). Telewizor widzi to jako 3 osobne dyski i radzi sobie z odtwarzaniem wszystkiego :)

Mógłbyś podać model i markę tego dysku?? Może i mnie się spodoba :)
 
Do góry