Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

shyha

New member
Mam problem z podłączeniem dysku USB. Telewizor wisi na ścianie, kable idą w tunelu. Przed powieszeniem telewizora kupiłem 2 przedłużacze USB (3m) i podłączyłem do TV wraz z innymi kablami. Jeden z nich wpięty w USB (HDD), a drugi w kolejny wolny.

Wczoraj przystąpiłem do testów swojego nowo-zakupionego UE55D i podłączyłem dysk USB Toshiby 1TB. Wg instrukcji powinien pojawić się monit. Nic się nie dzieje. Widzę jedynie po diodzie, że dysk pracuje.

Czy dysk musi być w jakiś sposób specjalnie sformatowany? Mam fabrycznie NTFS z domyślną alokacją. z 930GB zapełnionych jest ze 130 GB. Tylko kilka filmów 3D. Beż dużej ilości plików typu zdjęcia itp.

Czy ten przedłużacz USB może być przyczyną? Ma 3m. Może to za dużo? :/
Spadek napięcia chyba nie powinien być aż tak duży.
Dysk po podłączeniu do laptopa radzi sobie z jednym USB (bez potrzeby wpinania drugiego 5V.)

Czy jeżeli to jednak napięcie czy podłączenie aktywnego huba na końcu pomoże?

Co radzicie? Sprawdzałem i na obu kablach jest to samo - nic się nie dzieje. Chciałbym uniknąć wymiany kabli bo tunel na kable jest już zapchany?

Może w menu trzeba coś wybrać?

Jakich przedłużaczy USB używacie (długość, producent)?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Najprawdopodobniej kiepskiej jakości przedłużacz USB.
Dysk wprawdzie się świeci ale nie startuje - to znany objaw
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja miałem taką sytuacje że oryginalny kabel 0,5m z dysku samsunga 640GB nie chciał wstać myślałem że uszkodzony jest dysk lub port usb w TV ale na 3 metrowej "HAMIE" działa bez problemu :)
 

shyha

New member
Ja miałem taką sytuacje że oryginalny kabel 0,5m z dysku samsunga 640GB nie chciał wstać myślałem że uszkodzony jest dysk lub port usb w TV ale na 3 metrowej "HAMIE" działa bez problemu :)
Właśnie przeczytałem niezależnie, że przedłużacz Hamy powinien sobie poradzić. Kupię i dam znać czy poszło.
 

jeak

New member
Jest nowa aktualizacja z dzisiejsza data do naszych TV ale ma symbol 10.17.1 Znów pomyłka??
O juz poprawiono. Wersja 10.18.1 jest teraz.

Witam,
czyli jednak amatorzy :) > wrócili to aktualizacji z 28.10.2011r. Jak to możliwe żeby wypuścić takiego knota - strach pomyśleć co jest w naszych TV :)
Pzdr.
 

dzidziagti

New member
a ja mam nowy kłopot z moim, dziś pierwszy raz odpaliłem film z usb z osobnym plikiem txt i okazało sie ze ......... nie ma polskich znaków, tylko jakieś hieroglify, trzeba coś przestawić czy co??

wczesniej oglądałem inne filmy z napisami ale najczesciej było to dvd bluray lub napisy były wtopione bezpośrednio w film, przewaliłem na szybko inne filmy z plikami txt i w zadnym nie czyta polskich literek tzn nie ma ż,ą,ę ale ma ł i ó.

dziwna sprawa jakieś pomysły?

i jeszcze dodatkowo zeby coś nagrać na dysk podłączony pod usb to trzeba mieć jakiś specjalny dysk? mi wyświetla ze nie obsługuje tego typu, na pena tez nie chce nic nagrać, najpierw woła zeby go sformatować a potem wyświetla ze go nie obsługuje
 

shyha

New member
Mam pytanie odnośnie ARC na tym TV. Czy jeżeli odpalam film z dysku, który ma dźwięk 5.1 i amplituner połączony jest z TV kablem HDMI 1.4 portami obsługującymi ARC to dotrze sygnał stereo czy 5.1?

Chodzi o przepustowość tego kanału zwrotnego...
 

q124

New member
bardzo sie zawiodlem tym tv myslalem ze gry na ps3 beda lepiej wygladaly a tak naprawde, lepiej wygladaly na monitorze lcd, gdybym wiedzial nie kupil bym takiego drogiego tylko o polowe tanszego. ustawienia posrane na maxa w zyciu sie nie ustawi zeby wszystko bylo ladnie. nie widzi mi sie do kazdej gry szukac innych ustawien. jesli ktos ma propozycje ustawien prosilbym o pomoc.
 

AnGunGi

New member
Witam
Kupilem ten tv, byla to sztuka zdjeda z wystawy, nie wiem jak wyłączyć te reklamy wyświetlajace sie i znikajace w górnym lewym rogu smart tv itp.
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Kupilem ten tv, byla to sztuka zdjeda z wystawy, nie wiem jak wyłączyć te reklamy wyświetlajace sie i znikajace w górnym lewym rogu smart tv itp.
pozdrawiam

przy włączonym TV trzymaj exit przez 30s aż TV Ci się zapyta czy zresetować ustawienia, dajesz tak, a potniej wybierz tryb dom zamiast sklep
 

shyha

New member
Nie potrafie za cholere ustawic aby dzwiek z filmow z dysku usb szedl po ARC do amplitunera Yamaha v671.
Ustawiłem w tunerze HDMI control ON, ARC ON i nic :/ Dzwiek jedynie z glosnikow tv...
 
Do góry