Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

gibki

New member
Kupując ten model na co zwrócić uwagę ?
Czy warto go otworzyć w sklepie i przetestować?
Czy piksele czy może ma inne bagi?

wiadomo kiedy d9000 wejdzie na polski rynek ? bo liczę że cena by spadła ?

Odnośnie czy warto otworzyć i przetestować. Ja tak zrobiłem w MM i wziąłem dopiero trzecią sztukę. Dwie pierwsze miały po 2 subpixele wypalone więc podziękowałem grzecznie. Oczywiście zrób sobie najpierw w paincie obrazy testowe (podstawowe kolory) i zapisz w rozdzielczości 1980 x 1080.
 

Spyx

New member
Witam serdecznie:O

Chciałbym się podłączyć pod temat tego telewizora. Od ponad trzech miesięcy śledzę opinie na jego temat, jak i o całej serii x8000. Drodzy posiadacze powyższych modeli: nie mogę się zdecydować na wielkość telewizora, opiszę krótko moje warunki mieszkalne:
Salon: 17m2+ plus aneks
Odległość kanapy od telewizora(obecnie 27 calowy samsung) 3-3,20m
Mam dylemat pomiędzy 46 a 55 cali, z jednej strony serce podpowiada, że 55 cali to dobry wybór, z drugiej strony 46 calowy jest o 2,5 tys tańszy.
Nie wiem czy jest możliwość "wypożyczenia" i sprawdzenia w warunkach domowych, bo jak wiadomo w saturnie itp, trochę wypacza ocenę.
Głównie oglądam materiały 1080 mkv z hdd, żona wiadomo seriale, kablówka.
Dziękuję z góry za pomoc!!!:eek:k:

Odpowiem Ci tak: osobiście mam pokój ok. 31m2. Oglądając z kanapy odległość wynosi około 5,5m i to już nie pozwala na komfortowe czytanie drobniejszego tekstu który pojawia się w grach. A dodam, że wzrok mam dobry i okularów nie noszę. Dla mnie optymalna odległość przy której stoi fotel to właśnie 3 m.
Te 55" z odległości prawie 6m nie jest wcale takie ogromne. Na Twoim miejscu inwestowałbym w większy.
 

Spyx

New member
Odnośnie czy warto otworzyć i przetestować. Ja tak zrobiłem w MM i wziąłem dopiero trzecią sztukę. Dwie pierwsze miały po 2 subpixele wypalone więc podziękowałem grzecznie. Oczywiście zrób sobie najpierw w paincie obrazy testowe (podstawowe kolory) i zapisz w rozdzielczości 1980 x 1080.
Mi w Saturnie pozwolili dopiero na otworzenie w punkcie serwisowym. czyli po przejściu przez kasę. ale z zastrzeżeniem że wymienią na inny natychmiast jak coś będzie nie tak. Na szczęście pierwszy okazał się bez wad, czego Wam i sobie życzę.
 

pinkod

New member
Dzięki Spyx za radę, na pewno żona się ucieszy:wink:.
Myślę, że oglądanie z około 3,5m nie będzie dla mnie straszne, zwłaszcza że rama tego telewizora jest bardzo cienka. Szkoda, że tak mało osób dzieli się swoimi zdjęciami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Pinkod ja tez stoje przed takim dylematem tylko ze dopiero za rok :) ale tez zastnawiam sie 46 czy 55 cali do 3.5m odleglosci i coraz bardziej sklaniam sie do 55 cali aczkolwiek jeszcze nie przesadzone to jest. Ale powiem ci ze jeszcze jakies pol roku temu zastanawialem sie nawet nad 40 calami co teraz wydaje mi sie bardzo smieszne :) A jesli naprawde chce sie widziec duzo wiecej niz zwykla jakosc dvd plus do tego 3d to chyba jednak jest bardziej rozsadne kupic 55 cali , choc mi najbardziej by pasowalo jakies rowne 50 cali ale ledy nie robia w tej wielkosci.Tylko ta cena miedzy 46 a 55 calami jest widoczna niestety :) Pozdrawiam
Lolek
 

pietrz44

New member
Witam

Jestem posiadaczem UE55D8000.
Czy ma ktoś Canal + z modułem cam w tv uruchomiony na tym tv lub w mniejszym rozmiarze ?
Jeśli tak to proszę o komentarze jak się to sprawuje, czy kanały mają dobrą jakość, jak szybko przełączają się kanały ?
Proszę o za i przeciw takiego rozwiązania z tym tv.
Czy może lepiej wziąć osobny dekoder Cyfry + ?
 

pinkod

New member
Dokładnie Lolek,50 cali było by w sam raz:). Boję się, że po jakimś czasie będę miał do siebie wyrzuty sumienia, że nie kupiłem większego:fool:. Lolek decyduj się wcześniej,,,,naprawdę nie ma co czekać:)
 

pinkod

New member
Witam,
Czy ktoś z was może się orientuje kiedy wychodzi nowa seria telewizorów Samsung? Czy będzie się znacznie różniła od serii d8000:???:
 

jeak

New member
Witam,
wyszedł nowy firmware, ale mam problem bo nie chce go instalować. Poprzedni z listopada miał numer 1018, a nowy ma 1017 ... o co chodzi ? pomyłka ?
Jak jest u Was ?
Pzdr.
 

Smutu

Member
Wg mnie to nie jest nowy firmware tylko w zależności z której pozycji sprawdzasz - bo możesz sprawdzić to standardowo lub w opcji jak dobrze pamiętam alternatywne oprogramowanie - i wtedy własnie masz albo info że nie ma aktualizacji albo ze jest wersja 1017 która jest starsza od 1018
 

seman2

New member
Witam Wszystkich.
Od wczoraj posiadam UE55D8000 i zaczynam szukac coś w ofertach C+,CP czy "N" Co polecacie pod to tv?

Ew. drugie pytanie,jak można puścic eN-kę przez moduł i czy warto?
Czy lepiej przez normalny dekoder?

Pozdrawiam


Ponawiam pytanie.

Czy Canal+ przez moduł pójdzie bez "szumów"?
 

jeak

New member
Witam,
wyszedł nowy firmware, ale mam problem bo nie chce go instalować. Poprzedni z listopada miał numer 1018, a nowy ma 1017 ... o co chodzi ? pomyłka ?

Witam,
napisałem w tej sprawie do Centrum Obsługi Klienta Samsung - oto odpowiedź:
" Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Jest to błąd na stronie, został już zgłoszony do administratora strony.
Aktualizacja nie będzie możliwa w tym wypadku. "

Teraz wszystko jasne, ale taki globalny błąd ... amatorzy ? :).
Pzdr.
 

S-krobek

New member
Ponawiam pytanie.

Czy Canal+ przez moduł pójdzie bez "szumów"?
Z tego co czytałem na róznych forach to z C+ nie było problemu jeśli chodzi o działanie modułu jako takiego.Problem był ostatnio raczej z nowymi kanałami HD wprowadzonymi do oferty programowej.Miała wyjsc jakas aktualizacja modułów,dokładnie nie powiem.
Ja sobie wziąłem jednak "N-kę" i jak narazie jestem zadowolony.
Mam antenę z zezem na Astre.Tuner N mam na jednym kablu podłączony z Hot-Birdem a Astre mam bezposrednio drugim kablem pod TV. Jakosc obrazu taka jak z tunera a prędkosc zmiany kanału na korzysc TV ;)
Pozdrawiam S-krobek
 

seman2

New member
Z tego co czytałem na róznych forach to z C+ nie było problemu jeśli chodzi o działanie modułu jako takiego.Problem był ostatnio raczej z nowymi kanałami HD wprowadzonymi do oferty programowej.Miała wyjsc jakas aktualizacja modułów,dokładnie nie powiem.
Ja sobie wziąłem jednak "N-kę" i jak narazie jestem zadowolony.
Mam antenę z zezem na Astre.Tuner N mam na jednym kablu podłączony z Hot-Birdem a Astre mam bezposrednio drugim kablem pod TV. Jakosc obrazu taka jak z tunera a prędkosc zmiany kanału na korzysc TV ;)
Pozdrawiam S-krobek


Dziękuję za odpowiedź,

Albo kupię ten moduł, albo schowam dekoder za telewizor. Aby mnie nie denerowował:)
Jeszcze to przemyślę.
 

S-krobek

New member
Podstawowym Plusem decodera jest jego dysk twardy.
Kiedys myslałem,że nie jest to potrzebne ale sie myliłem ;)
Pod TV oczywiscie tez można cos tam podpiąc ale to juz nie jest to.
 

S-krobek

New member
Daleko nie ma ;-) W auto i dawaj gierkówką do Łodzi.
Jest nowa aktualizacja z dzisiejsza data do naszych TV ale ma symbol 10.17.1 Znów pomyłka??
O juz poprawiono. Wersja 10.18.1 jest teraz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry