Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Smutu

Member
Tak jak dla mnie Avatar czy Crysis w 3D to porażka na Xbox360.
Za to filmy .mkv SBS z netu a w szczególności bajki bo tam najłatwiej i najlepiej widać efekt 3D to czysta poezja czyli bajka :)
 

jeak

New member
(...) chcę kupić Samsunga D8000, i jest to jedyna rzecz która hamuje mnie od tego zakupu???

Witam,
co do negatywnych wrażeń z oglądania 3D, to chyba sprawa indywidualna. Oglądając Avatara w kinie mieliśmy z Żoną złe wrażenia (mdłości, zwroty głowy itp.). Jak na razie nie miałem wielu okazji oglądać 3D w TV, natomiast obrazy konwertowane 2D>3D nie wywołały takich reakcji.
Przy wydatkowaniu dość dużej kwoty za taki TV, zwróć też może uwagę na poniższe zapisy z instrukcji obsługi > nie ukrywam, że mnie trochę szokują:

" Ostrzeżenie dotyczące nieruchomych obrazów
Należy unikać wyświetlania na ekranie nieruchomych obrazów (np. plików JPEG) lub ich elementów (np. logo programu telewizyjnego, panorama, obraz w formacie 4:3, czy dolny pasek z informacjami lub notowaniami giełdowymi). Może to spowodować odbicia na ekranie LED i pogorszyć jakość obrazu. Abyzmniejszyć ryzyko wystąpienia tego efektu, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:
• Nie wolno wyświetlać jednego kanału telewizyjnego przez dłuższy czas.
• Staraj się wyświetlać każdy obraz na pełnym ekranie. Aby optymalnie ustawić obraz, użyj menu ustawiania formatu obrazu.
• Zmniejsz wartości jasności i kontrastu możliwie nisko przy zachowaniu pożądanej jakości obrazu. Za wysokie wartości mogą przyspieszyć proces zużywania się ekranu.
• Często używaj tych funkcji telewizora, które służą do redukcji efektu utrwalania obrazu na ekranie i wypalania obrazu.

Panel TFT LCD wykorzystuje ekran składający się z subpikseli, których wytworzenie wymaga bardzo skomplikowanej technologii. Mimo tego na ekranie może występować kilka jasnych lub ciemnych pikseli. Nie mają one negatywnego wpływu na działanie urządzenia. "

Pomimo wnikliwego wpatrywania się przy odbiorze TV i szukania świecących hot pikseli - niestety "przeniknął" mały defekt, który początkowo wydawał mi się pyłkiem/zanieczyszczeniem. Dopiero oglądanie na cropie zdjęcia, pokazało mikro defekt pod szkłem ekranu (jakby odłamek szkła ?) lekko przyciemniający (w ok. 50%) subpiksel niebieski, umieszczony ok. 5 mm od krawędzi bocznej i 50 mm od górnej. Jest widoczny w zależności od kąta patrzenia. O reklamacji oczywiśnie nie ma mowy - patrz wyżej. Muszę z tym jakoś żyć :).
Pzdr.

P.S. TV był dostarczony w oryginalnie, fabrycznie zaklejonym kartonie. Jednak czystość ekranu nie była doskonała (jakieś niewielkie ślady smug po umyciu ekranu ?) - być może przyczyną jest Made In Slovakia, bo nie wierzę, że w Korei by takie coś przeszło :)

edycja: zapomniałem dodać - TV nie "widzi" plików z rozszerzeniem .mov !!! (filmy z aparatu cyfrowego Nikon P7000)
 
Ostatnia edycja:

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
dzięki za kilka porad odnośnie aktywnych okularów...jeszcze coś kolega jeak wcześniej pisał o pojawiających się jasnych czy ciemnych pikselach na ekranie telewizora...czy pojawienie się owych pikseli podlega reklamacji-gwarancji, czy po zauważeniu czegoś takiego po zakupie telewizora w domu mogę domagać się wymiany matrycy TV...z góry dziękuję za odpowiedzi...
 

Smutu

Member
czy pojawienie się owych pikseli podlega reklamacji-gwarancji, czy po zauważeniu czegoś takiego po zakupie telewizora w domu mogę domagać się wymiany matrycy TV...z góry dziękuję za odpowiedzi...
No właśnie, wg cytatu powyżej Twojego postu nie możesz reklamować jasnych bądź ciemnych pikseli.
Specjalnie dla Ciebie raz jeszcze cytat tego cytatu:)
"Panel TFT LCD wykorzystuje ekran składający się z subpikseli, których wytworzenie wymaga bardzo skomplikowanej technologii. Mimo tego na ekranie może występować kilka jasnych lub ciemnych pikseli. Nie mają one negatywnego wpływu na działanie urządzenia."
Ale to oczywiście zależy od ilości tych bad pikseli - normy określają ile takich pikseli mozę być i na jakiej powierzchni ekranu w zależności od tego jakiej klasy jest matryca.
 
Ostatnia edycja:

jeak

New member
(...) czy po zauważeniu czegoś takiego po zakupie telewizora w domu

Witam,
odwiedziłem dziś sklep Saturn i z ciekawości dokładnie obejrzałem ekran Samsunga 55D8000 na ekspozycji. Pomimo dynamicznego obrazu (demo) udało mi się wypatrzyć podobny defekt jaki występuje u mnie, z tym, że był nieco większy i umieszczony bliżej środka ekranu. Tak więc przestroga dla kupujących >>> oglądajcie dokładnie TV w chwili zakupu, bo widać, że modele te niestety nie mają idealnych matryc.
Pzdr.
 

pancer

New member
Awaria

Dziś po włączeniu klops. Na materiale HD z zewnętrznego źródła poziome pasy. Tak samo po LAN jaki i przez USB. Podczas oglądania telewizji (Cyfra+ moduł CI Aston) pasy występują tylko czasami w nieco mniejszym stopniu. Do tego po włączeniu słychać pisk jakby pisk cewki.
Zgłosiłem mailem do Samsunga. Zobaczymy jak szybko zareagują. Nawet nie mają jeszcze tego modelu przy wyborze do zgłoszenia, więc musiałem podać inny. Zobaczymy czy to przejdzie.
 

Attachments

  • IMAG0112.jpg
    IMAG0112.jpg
    663,1 KB · Wyś: 494
  • IMAG0115.jpg
    IMAG0115.jpg
    743 KB · Wyś: 615

jeak

New member
Witam,
współczuję, długo go używasz ?
Pzdr.

P.S. Obym był złym prorokiem :), ale poczytałem forum i z tymi modelami jest trochę problemów. Ciekawe, że na stronie sieci Euro nie można dodać opinii na temat serii 8000.
 

pancer

New member
Mam go od 6 maja. Do wczoraj nie było z nim problemów. Chociaż teraz wieczorem też zaczął grać dobrze, więc już nie wiem o co chodzi? Może się przegrzewa?
 

jenson

Banned
Dla mnie najfajniej ogląda się filmy 3D z BD i SBS z netu i jest naprawdę fajny efekt, rozczarowałem się troche GT5 z PS3 i tu 3D utrudnia mi skupienie się na jezdzie :)
Dokładnie, także spodziewałem się czegoś więcej po PS3 i GT5, chociaż też tragedii nie ma. A co do 3D w grach to myślałem, że będzie się super wyglądać, jednak zarówno GT jak i Kill Zone z włączonym 3d to porażka, przeszkadza i niepotrzebnie rozprasza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
współczuję, długo go używasz ?
Pzdr.

P.S. Obym był złym prorokiem :), ale poczytałem forum i z tymi modelami jest trochę problemów. Ciekawe, że na stronie sieci Euro nie można dodać opinii na temat serii 8000.

Witam na jakim forum to czystales- Polskim czy zagranicznym? i czego dotyczyly te usterki jakie ludzi emieli problemy i czy chodzilo o model D 8000 czy D 7000? pozdrawiam
lolek
 

Slygado

New member
No i jak się ma sprawa z wieszakiem ??
Jakoś nie wierzę, że nikt nie kupił i nie zamontował tej podróbki z allegro ?

może się ktoś podzielić opiniami ????
 

jeak

New member
Czy korzysta już ktoś z Was z usługi neostrada + TV + pakiet TV "n" ?
Zamówiłem tę usługę (Świat HD), dostałem dekoder Sagem UHD86 z wyjściem HDMI i podobno z wewnętrznym dyskiem. Udało mi się to jakoś połączyć, ale na razie nie mogę się zalogować (jeszcze nie aktywowali usługi).
Pzdr.
 

julianoz

New member
Czy korzysta już ktoś z Was z usługi neostrada + TV + pakiet TV "n" ?
Zamówiłem tę usługę (Świat HD), dostałem dekoder Sagem UHD86 z wyjściem HDMI i podobno z wewnętrznym dyskiem. Udało mi się to jakoś połączyć, ale na razie nie mogę się zalogować (jeszcze nie aktywowali usługi).
Pzdr.
Witam!!!
Ja korzystam z internetu Multimedia 6 Mb + 46D7000 + TV "N" z multiroom'em. Cała inwestycja trochę kosztowała, ale teraz nie żałuję ani 1 złotówki. Rewelacyjna jakość sygnału, obrazu multi możliwości na dwóch tivikach. Jeśli masz problem to dzwoń na infolinię TV "N", bo ja też się trochę namęczyłem zanim udało się wszystko dobrze poustawiać i jak się okazało wszystkie problemy jakie się pojawiały były tylko i wyłącznie wynikiem mojej niewiedzy i braku doświadczenia w korzystaniu z obu dekoderów.
A co do wadliwych telewizorów seri D8000, intuicyjnie i z powodów estetycznych wybrałem D7000, wszystko hula bez zarzutu i brak objawów jakich kolwiek awarii i wad. A żeby było śmiesznie, kupiłem przez internet bez nadmiernej zapobiegliwości i lęków o wady. ;-) Pozdrówka.
 

witas2000

New member
brak plynosci

Tak ,potwierdzam mam to samo.Wczoraj sprawdziłem to po kablu HDMI i Componet na tv podłaczonym
do Dreamboxa 8000HD (TVN HD).Chyba sprawe trzeba zgłosić do supportu Samsunga.
Dzieje się tak również przy wyłączonym motion plus podczas oglądania materiału 3D nagranego techniką
side by side odtwarzanego z dysku sieciowego przy pomocy odtwarzacza multimedialnego Qnap NMP-1000.Dziwne bo na dreamboxie tak się nie dzieje gdy motion plus jest off.

Czesc
I jak rozszyfrowales skad sa te skoki obrazu ? U mnie raz sa raz nie ma. sam juz nie wiem wg jakiego to klucza leci . ?? moze to wynika z bitrate ???
pozdro
 

Lideros

New member
Przeczytałem większość forum , ale nikt nie napisał jednoznacznie, dlatego pytam tutaj , czy jeśli clouding jest bardzo mocny , to jest podstawą do wymiany? Po lewej i po prawej stronie mam wieczorem wiele chmur, kupiłem tv 230 km od miejsca zamieszkania , czy jeśli zgłoszę do samsunga to zabiorą ode mnie ? jakie praktyki są stosowane? czy muszę już z tym żyć?
 

Slygado

New member
Przeczytałem większość forum , ale nikt nie napisał jednoznacznie, dlatego pytam tutaj , czy jeśli clouding jest bardzo mocny , to jest podstawą do wymiany? Po lewej i po prawej stronie mam wieczorem wiele chmur, kupiłem tv 230 km od miejsca zamieszkania , czy jeśli zgłoszę do samsunga to zabiorą ode mnie ? jakie praktyki są stosowane? czy muszę już z tym żyć?
Skoro przeczytałeś cały temat to pewnie widziałem dane do kalibracji podane przez kolegów.
Może twój TV nadal śmiga na fabrycznych wyśrubowanych na maxa ustawieniach i dlatego razi Cię po oczach.
 

Lideros

New member
Skoro przeczytałeś cały temat to pewnie widziałem dane do kalibracji podane przez kolegów.
Może twój TV nadal śmiga na fabrycznych wyśrubowanych na maxa ustawieniach i dlatego razi Cię po oczach.

Nie, ustawiałem na różne sposoby, po prawej mam 4 chmury duże, po lewej na górze i na dole po dwie, tylko po środku mam ok.
 
Do góry