Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

witas2000

New member
eurosport 3d

na 38 w cyfrze jest transmisja eurosportu 3d cały dzien i rzeczywiscie teraz widac jak fajny moze byc obraz w3d zwlaszcza ogladany nocą . Dla mnie bajka. Widac tez przy tym roznice ze obraz konwertowany z 2d-3d jest słabiutki.
Pozdrawiam
 

Smutu

Member
Zgadzam się że obraz na Eurosporcie 3D jest OK ale zdecydowanie bardziej powalił mnie obraz 3D w bajkach - po prostu BAJKA!! :):):)
 

krzysr

New member
U mnie po wyjęciu z pudła bezproblemowo odtwarzał pliki mkv.
Nic specjalnego (szczególnego) nie trzeba robić - wybieram plik do oglądania i go uruchamiam - to tyle
Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
- zaktualizuj firmware w TV (kilka dni temu pojawiło się nowe)
- zrzuć jakiś mały plik mkv np na pendrive (np jakieś demo lub trailer) lub film na HDD i podłącz bezpośrednio pod dowolny port USB w TV - pozwoli to wyeliminować problemy dot sieci i uprawnień

Z podłączonego dysku czy pandrive wszystko działa. TV niestety krzyczy "nieobsługiwany format" w przypadku plików mkv w sieci. Czy ktoś ma jakiś pomysł?
 

soku23

New member
Bardzo proszę o pomoc ma ktoś Moduł cam z do cyfry + podłączony z tym telewizorem ?
Miałem oryginalny z cyfry plus ale nie działały dobrze kanały HD i nie wiem czy winą była stara wersja softu czy może moduł był uszkodzony ? :hmm:
 

rkali68

New member
Witam. W specyfikacji wyczytałem, ze D8000 posiada Personal Video Recorder Ready, a D7000 nie. Proszę posiadaczy tych modeli o infromację. A jeżeli ktoś korzystał z PVR w modelu Samsumga proszę o opinię, czy można magrywać z dekodera sieci kablowej (programy cyfrowe) i jakie odczucia z działania tej funkcjopnalności. Wyboeram pomędzy D8000 i D7000 nie znalazłem innych róznić tylko to PVR, czy taj jest rzeczywiście?
 

jaro83elo

New member
Z podłączonego dysku czy pandrive wszystko działa. TV niestety krzyczy "nieobsługiwany format" w przypadku plików mkv w sieci. Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Pliki mkv są za duże aby zostały wysłane przez sieć.
W sensie za duże chodzi mi o bitrate który w mkv może wynieść 20 MB/s
Telewizor nie obsłuży takiej prędkości, dla porównanie bitrate dobrego jakościowo divixa wynosi 1 do 1,5 MB/s.
Dlatego też wszelakie modele odtwarzaczy BLU-RAY są podłaczane przez HDMI a nie przez WIFI. Dodam od siebie że bitrate w BLU-RAYu dochodzi do 50 mb/s to tak jak byś miał łącze internetowe o prędkości 400 MB/s
 

pancer

New member
Pomyliłeś nieco jednostki. Bitrate 20 Mb/s (megabit) dla mkv to jest około 2.5 MB/s (megabajt). Z tymi prędkościami sieć czy to wifi czy też lan rodzi sobie bez problemu. 50 Mb/s dla blu-ray to około 8 MB/s.
 

Slygado

New member
OK, wracając do tematu wieszaka.
Napisze ktoś słowo o tej podróbce samsunga ?? Jakie śruby dobraliście i czy wieszak Wam odpowiada.

Jakich innych wieszaków używacie do serii D 7/8000
 

Kris_H

New member
OK, wracając do tematu wieszaka.
Napisze ktoś słowo o tej podróbce samsunga ?? Jakie śruby dobraliście i czy wieszak Wam odpowiada.

Jakich innych wieszaków używacie do serii D 7/8000

Pan od wieszaka DULIK-LAUK z Alegro poleca do serii D śruby "M8" o długości 25mm

Ja ze swojej strony mam pytanie do tych, którzy powiesili swój TV jak obraz jak poprowadzili kable - jak ustawili sprzęt podpięty do TV - wszelkie aranżacje i propozycje mile widziane łącznie ze zdjęciami :)

Pozdrawiam
Kris
 

Slygado

New member
Pan od wieszaka DULIK-LAUK z Alegro poleca do serii D śruby "M8" o długości 25mm

Ja ze swojej strony mam pytanie do tych, którzy powiesili swój TV jak obraz jak poprowadzili kable - jak ustawili sprzęt podpięty do TV - wszelkie aranżacje i propozycje mile widziane łącznie ze zdjęciami :)

Pozdrawiam
Kris
Walczę wewnętrznie czy kupić ten wieszak, bo nie daje on możliwości pochylenia tv tak, żeby trochę spoglądał na nas z góry [górna krawędź dalej od ściany niż dolna] - wychodzi, że wisi równolegle do ściany.
Druga kwestia to możliwość ruchu lewo-prawo. Siedzisko mam na wprost, ale jadalnie trochę z boku, więc czasem podczas konsumpcji można by rzucić okiem na TV, a w tej pozycji jest to niemożliwe ;/


Co do kabli to wyryłem dziurę w ścianie i wprowadziłem tunel.:eek:k:


Fotosy wiszących ledów mile widziane :D
 

witas2000

New member
Motion plus

Witam
Ostatnio zauważyłem ze tv ma problem z płynnością ruchu przy włączonej funkcji motion plus -teatralny efekt bez względu na poziom korekcji objawia się to bardzo krotkim przesokiem obrazu w pewnych odstepach czasu tak jak by brakowało kilku klatek, np oglądając publicystyczne programy w każdym razie urwany,szarpanyb ruch na pól sekundy Po wyłączeniu tej funkcji obraz jest ok oglądam obraz z cyfry moZe ktoś się z tym spotkał ?
Pozdrawiam
 
Witam.W instrukcji modelu ue55D8000 jest napisane:Model o przekątnej 55 cali nie jest zgodny ze standardem VESA.Dlatego należy użyć naszego montażu firmowego(w skrócie).Mierzyłem miarką odległość otworów i jest 400 na 400.Czyli uchwyt który posiada ten roztaw będzie działał.
Chyba ,że czegoś nie wiem.Ktoś może poradzić jaki wieszak kupić?Chce by można było obracać tv w lewo i prawo plus odciągać go od ściany na max.60 cm.
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie,
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego mój odtwarzacz blu-ray 3D Samsung D7500 nie odtwarza filmów 3D jeśli jest podłączony poprzez amplituner(Denon 1909) Odtwarza CD, DVD,blu-ray, a3D nie. Podłaczony bezpośrednio do tv jest o.k.
 

vince85

New member
Witajcie, dość dawno mnie tu nie było, więc jeśli coś przegapiłem, to sorry. Generalnie widzę prawie same zachwyty wśród szczęśliwych nowych właścicieli i na początku też tak miałem, ale z czasem przychodzi bardziej krytyczne spojrzenie... Mam wprawdzie 55D7000 , a nie D8000 ,ale chyba już się wyjaśniło, że od strony technicznej to to samo, więc piszę tutaj. Różnych wątpliwości nazbierało mi się trochę, ale dziś głównie o funkcji SMART. Ciekaw jestem, jak Wam to chodzi przy sieci bezprzewodowej, bo u mnie tragedia ! Filmy z IPLI ,VOD TVP, DailyMotion, You Tube i t.p. niemiłosiernie się przycinają co kilka,kilkanaście sekund. Myślałem, że to wina routera - miałem Pentagrama Cerberusa P-6331-62 Wi-Fi 802.11g i wymieniłem go na Netgeara 2200 w standardzie n i niestety, nic nie pomogło.Przyspieszyłem Neostradę z 6 Mb do 10 Mb i też kicha. Komputer mam jeszcze 5 m. dalej od routera niż TV i za jeszcze jedną grubą ścianą i Ipla, Iplex i inne hulają aż miło, a na tym cudzie techniki nie. A jak to jest u Was ?
 
Witajcie,
Czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego mój odtwarzacz blu-ray 3D Samsung D7500 nie odtwarza filmów 3D jeśli jest podłączony poprzez amplituner(Denon 1909) Odtwarza CD, DVD,blu-ray, a3D nie. Podłaczony bezpośrednio do tv jest o.k.

To akurat jest proste.Amplituner nie ma opcji dla sygnału 3D to że ma HDMI nie znaczy że przepuszcza każdy sygnał.W moim przypadku ampilituner Pioneer AX2 kończy na 1080i o 1080p
i 3D moge zapomnieć.
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za wyjaśnienie, zmartwiło mnie to, bo już na tv,blu-ray i okulary wydałem 11 tys. a teraz widzę,że czeka mnie nieoczekiwana zmiana amplitunera, który ma jeszcze gwarancję do listopada, moze ktoś chce kupić?:cry:
Jeszcze jedno pytanie, czy działa u Was opcja auto.szerokośc w ustawieniach obrazu, bo u mnie jest nieaktywna i nie mogę jej właczyć? dlaczego? Mowa oczywiście o 55D8000
 

jeak

New member
Witam, zamówiłem telefonicznie przedwczoraj w Euro RTV AGD UE40D8000 + 2 pary okularów = 5350 + 2x299 zł. w 40 ratach 0%. Dziś zaglądam na stronę Euro, a tam cena za TV = 6499 !!! Na szczęście :) obowiązuję ich zamówienie i dziś realizuję zakup za ustaloną cenę (5350). W MM cena jest 5350 zł. Ciekawe w co to Euro "pogrywa" ?
Pzdr.
 
Dzięki za wyjaśnienie, zmartwiło mnie to, bo już na tv,blu-ray i okulary wydałem 11 tys. a teraz widzę,że czeka mnie nieoczekiwana zmiana amplitunera, który ma jeszcze gwarancję do listopada, moze ktoś chce kupić?:cry:
Jeszcze jedno pytanie, czy działa u Was opcja auto.szerokośc w ustawieniach obrazu, bo u mnie jest nieaktywna i nie mogę jej właczyć? dlaczego? Mowa oczywiście o 55D8000


Wcale nie musisz zmieniać aplitunera,puść obraz przez hdmi(odtwarzacz bezpośredio z tv) a dźwięk po optycznym.Auto szerokość nie działa gdy tv jest podłaczony po hdmi.Włącz analog a zobaczysz ,że bedziesz miał ta opcje aktywną.
 
Do góry