Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Smutu

Member
Też wybrałbym serię D7000 zamiast D8000 ale u mnie różnica w cenie pomiędzy modelami była rzędu 250 pln dlatego mam UE55D8000 zamiast D7000:)
 

grzymek.72

New member
No nie wiem. Jak na MM to mocno zeszli z ceny,sami pracownicy byli zaskoczeni obniżką. W necie ceny zaczynają się od 5600. Gdybym miał wybierać to chyba wolałbym nie stresować się co mi kurier przywiezie itp.
 

Blackyy

New member
Wcześniej ktoś wspominał o obrazie jak w brazylijskim serialu podczas oglądania filmów. Skorzystałem z ustawień toklanda jednakże obraz przy oglądaniu fimów dalej jest jak w brazylijskim serialu jakby film był kręcony amatorską kamerą. Kanały sportowe,muzyczne,wiadomości itd są oki. Zastanawiam się czy żródłem problemu nie jest sygnał z TV kablowej analogowej.

W planach jest zmiana na TV cyfrową ale dopiero za 2 miesiące. Czy ktoś z was jeszcze boryka się z problemem "brazylijskim" przy TV kabl. analogowej? Mam nadzieje że po przejściu na cyfrową problem zniknie.

ps.chodzi o D8000
 

Smutu

Member
Wcześniej ktoś wspominał o obrazie jak w brazylijskim serialu podczas oglądania filmów. Skorzystałem z ustawień toklanda jednakże obraz przy oglądaniu fimów dalej jest jak w brazylijskim serialu jakby film był kręcony amatorską kamerą. Kanały sportowe,muzyczne,wiadomości itd są oki. Zastanawiam się czy żródłem problemu nie jest sygnał z TV kablowej analogowej.

W planach jest zmiana na TV cyfrową ale dopiero za 2 miesiące. Czy ktoś z was jeszcze boryka się z problemem "brazylijskim" przy TV kabl. analogowej? Mam nadzieje że po przejściu na cyfrową problem zniknie.

ps.chodzi o D8000

To ja pisałem o tym odczuciu brazylijskich seriali
Zmiana na cyfrówkę nic Ci nie da - ja odbieram sygnał z satki z Dreamboxa DM800 HD - to kwestia konfiguracji.
Udało mi się to wyeliminować - teraz już niestety nie pamietam co zmieniłem w ustawieniach telewizora... :(
 

julianoz

New member
Wcześniej ktoś wspominał o obrazie jak w brazylijskim serialu podczas oglądania filmów. Skorzystałem z ustawień toklanda jednakże obraz przy oglądaniu fimów dalej jest jak w brazylijskim serialu jakby film był kręcony amatorską kamerą. Kanały sportowe,muzyczne,wiadomości itd są oki. Zastanawiam się czy żródłem problemu nie jest sygnał z TV kablowej analogowej.

W planach jest zmiana na TV cyfrową ale dopiero za 2 miesiące. Czy ktoś z was jeszcze boryka się z problemem "brazylijskim" przy TV kabl. analogowej? Mam nadzieje że po przejściu na cyfrową problem zniknie.

ps.chodzi o D8000
Ten TV Cię zachwyci gdy dasz mu najlepsze źródło sygnału. Do końca maja mam 3 źródła sygnału: kablówka analogowa, cyfrowa i od tygodnia Telewizja N, ustawienia Toklanda dotyczą odbioru kanałów cyfrowych. Wierz mi, po podączeniu enki zdałem sobie sprawę w jak wielkim błędzie byłem myśląc, że kablówka cyfrowa to nalepsze rozwiązanie. Jak się okazało jest gorsza i jakościowo i kosztowo. Zainwestuj w talerz. Przy tym TV nie będziesz żałował. Im więcej kanałów HD tym lepiej. A niektóre zwykłe kanały cyfrowe z talerza wyglądają tak jak obraz HD w cyfrowej kablówce ;-)
 

soku23

New member
Zgadzam się w 100 % z przedmówcą ze ten telewizor odbiera najlepiej z cyfrowej tv . Kupiłem specjalnie moduł cam do cyfry + i dopiero zobaczyłem jaki piękny może być obraz .
 

justincase

New member
I już chyba ostatnia, rozwiewająca ewentualne wątpliwości informacja w kwestii różnic pomiędzy ue55d7000 , a d8000 którą otrzymałem mailem z Samsung Customer Support Center, cytuje:

"Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Oprócz zewnętrznego wyglądu jak również dodatkowego podświetlenia logo w
odbiorniku D8000 modele odbiorników UE55D7000 i UE55D8000 nie różnią się
zupełnie niczym

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Anna Stupnicka
"

Tak więc koniec mitów, których sporo się naczytałem :)
Pozdrawiam
 

krzysr

New member
mój samsung D z poziomu smarthuba nie chce odczytywać żadnych plików mkv. Widzi je ale tv wyświetla informację ze nie jest obsługiwany ten format pliku. Pliki udostępniam w całej sieci przez dysk wpięty do rutera. W instrukcji jest napisane ze tv obsługuje mkv. Proszę o pomoc jak je odtworzyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Porównanie serii D 7000 i D 8000 jest TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/68...ed-d7000-czy-d8000-porownanie.html#post656625

018_P1300403.JPG

Obrys obrazu divx - remis.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ed-d7000-czy-d8000-porownanie.html#post656628

 

Smutu

Member
mój samsung D z poziomu smarthuba nie chce odczytywać żadnych plików mkv. Widzi je ale tv wyświetla informację ze nie jest obsługiwany ten format pliku. Pliki udostępniam w całej sieci przez dysk wpięty do rutera. W instrukcji jest napisane ze tv obsługuje mkv. Proszę o pomoc jak je odtworzyć.

U mnie po wyjęciu z pudła bezproblemowo odtwarzał pliki mkv.
Nic specjalnego (szczególnego) nie trzeba robić - wybieram plik do oglądania i go uruchamiam - to tyle
Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
- zaktualizuj firmware w TV (kilka dni temu pojawiło się nowe)
- zrzuć jakiś mały plik mkv np na pendrive (np jakieś demo lub trailer) lub film na HDD i podłącz bezpośrednio pod dowolny port USB w TV - pozwoli to wyeliminować problemy dot sieci i uprawnień
 

witas2000

New member
Wcześniej ktoś wspominał o obrazie jak w brazylijskim serialu podczas oglądania filmów. Skorzystałem z ustawień toklanda jednakże obraz przy oglądaniu fimów dalej jest jak w brazylijskim serialu jakby film był kręcony amatorską kamerą. Kanały sportowe,muzyczne,wiadomości itd są oki. Zastanawiam się czy żródłem problemu nie jest sygnał z TV kablowej analogowej.

W planach jest zmiana na TV cyfrową ale dopiero za 2 miesiące. Czy ktoś z was jeszcze boryka się z problemem "brazylijskim" przy TV kabl. analogowej? Mam nadzieje że po przejściu na cyfrową problem zniknie.

ps.chodzi o D8000

wiec zakupilem rowniez 40d8000 i jestem zadowolony. kanaly z hd bajka sd cyfra srednie natomiast eurosport 3d odlot .co do watku brazylijskiego serialu to nalezy wylaczyc led motion plus i jest ok. ten tryb poteguje efektt programow na zywo . skonfigurowałem go z iphonem i jest zabawa zwlaszcza w sieci klawiatura skroty ikony, tauchpad itd jest super.(szkoda jedynie ze nie czyta jedynie pilkow mts )
pozdrawiam
 

galiks

New member
wiec zakupilem rowniez 40d8000 i jestem zadowolony. kanaly z hd bajka sd cyfra srednie natomiast eurosport 3d odlot .co do watku brazylijskiego serialu to nalezy wylaczyc led motion plus i jest ok. ten tryb poteguje efektt programow na zywo . skonfigurowałem go z iphonem i jest zabawa zwlaszcza w sieci klawiatura skroty ikony, tauchpad itd jest super.(szkoda jedynie ze nie czyta jedynie pilkow mts )
pozdrawiam
Witam!
możesz dokładniej opisać co znaczy: "sd cyfra srednie" czy ten tv nie radzi sobie z cyfrą pod sd czy są jakieś problemy z obrazem?czy można zrobić zdjęcie najgorszego obrazu pod sd?
Pozdr.
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam same problemy

Zakupiłem 55D8000 i zaczęły się moje problemy jak zacząłem podłączać cały mój sprzęt. Najpierw zaczął się gryżć turbodekoder N-ki z amplitunerem Denon AVR 1909. Dopiero jak oprócz kabla HDMI dołożyłem kabel optyczny, problem jakby ustąpił. no ale to nie temat na ten dział.
Mam problem z formatem obrazu. Poprzednio miałem Philipsa 37PF9731D i tam format obrazu był automatyczny. Jak tylko pojawiały się czarne pasy obraz automatycznie był rozciągany. Telewizor sprzed 5 laty i nie musiałem interesować się formatem a tu nowość Samsunga i wkurza mnie jak przełączam kanały i napotykam inny format. Jest w menu telewizora "aut. szerokość, ale jest nieaktywna."Automatyczne dopasowanie do ekranu "też nic nie daje. Mam ustawione na 16:9. Często zmieniam format obrazu z poziomu turbodekodera, ale nie zawsze jest dostępny i muszę oglądać taki telewizor 55cali z pasami pionowymi po bokach.:twisted:Druga sprawa to chciałem skoro ten telewizor jest taki multimedialny odtworzyć filmy nagrane kamerą HD.Kamera nagrywa na karty SDHC w formacie AVCHD. Niestety telewizor nie posiada slotu na te karty więc wsadziłem kartę do czytnika i podłączyłem do USB telewizora. Wyświetla foldery DCIM, PRIVATE i MISC i to tyle. Film sie nie odtwarza. Klikam na poszczególne foldery to pojawia sie albo 117CDPFQ albo AVCHD i dalej nic. No to wziąłem twardy dysk 2.5" Toschiba 320GB bo tam archiwizuję filmy i zdjęcia z tych kart też nic oprócz zdjęć. Zdjęcia wyswietla.
Co do obrazu to na razie nie podoba mi sie. Ustawiłem wg Toklanda ale obraz jest jakiś mdły, słaba czerń, tak jakby przed ekranem była jakaś mgiełka. No ale to sprawa indywidualna poszukuje dalej innych ustawień. Ciekawi mnie jak jest u Was jak się przełącza kanał czy przez tą krótką chwilę obraz jest czarny, bo u mnie jakby do czarnego dolać mleka, jakieś takie nierównomierne podświetlenia, smugi, duchy. Smugi te są widoczne przy dużych powierzchniach tego samego koloru. Przy dynamicznym kolorowym obrazie oko tego nie zauważa.
Wiem że to wszystko może wynikać z mojej niewiedzy i złych ustawień, nie jestem dobry w te klocki. ale proszę o wyrozumiałość i pomoc życzliwych forumowiczów. Na koniec dodam, że kupiłem też blu-raya 3D 7500 Samsunga i co.... odtwarza wszystko tylko nie blu-ray. Pojechał do serwisu, czekam i taką mam radość z nowego sprzętu za tyle kasy:fool:pozdrawiam
 

Smutu

Member
Zakupiłem 55D8000 i zaczęły się moje problemy
Mam problem z formatem obrazu. Poprzednio miałem Philipsa 37PF9731D i tam format obrazu był automatyczny. Jak tylko pojawiały się czarne pasy obraz automatycznie był rozciągany. Telewizor sprzed 5 laty i nie musiałem interesować się formatem a tu nowość Samsunga i wkurza mnie jak przełączam kanały i napotykam inny format. Jest w menu telewizora "aut. szerokość, ale jest nieaktywna."Automatyczne dopasowanie do ekranu "też nic nie daje. Mam ustawione na 16:9. Często zmieniam format obrazu z poziomu turbodekodera, ale nie zawsze jest dostępny i muszę oglądać taki telewizor 55cali z pasami pionowymi po bokach

Teraz nie pamiętam i mam nadzieję, że nie mieszam niepotrzebnie ale czy przypadkiem nie powinieneś w tunerze N-ki ustawić pod przyciskiem OPT jak ma być wyświetlany obraz na TV??
Bo to chyba tuner jest za to odpowiedzialny w pierwszej kolejności.
Ale mogę się mylić :)
 

lamka

New member
Jak ktoś ma dostęp do testu kikiego porównujący D7000 i D8000 to niech sie podzieli tymi różnicami.
 

Waldian

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki, ale właśnie jest problem żeby wejśc w auto.szerokość, bo jest nieaktywna. a wszystkie inne są aktywne,pozdro
 
Do góry