Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Smutu

Member
W zasadzie to żadna różnica - metal czy plastik bo całość trzyma się i tak na metalowej śrubie a na pierścienie z metalu lub plastiku działają znacznie mniejsze siły i w tym wypadku materiał, z którego wykonane są pierścienie nie ma aż takiego znaczenia.
Tu się nie zgodzę.
Jeśli dobrze widzę konstrukcję dwóch plastikowych pierścieni z linką to z plastikowego pierścienia wychodzi linka co oznacza, że w miejscu gdzie ta linka styka się z pierścieniem są największe naprężenia które musi przyjąć na siebie plastik.
Nie wiem jak ta linka mocowana jest wewnątrz tego pierścienia - mam nadzieję, że jest do okoła otworu montażowego bo w przeciwnym razie to byłoby najsłabsze ogniwo tego wieszaka.
Mam nadzieję, że wypowiedziałem się jasno i zrozumiale :)
Ktoś już montował ten wieszak - jakie wrażenia z jego wykonania?
A jakich maskownic używacie lub jakie polecacie?
Są na rynku maskownice których grubość przekracza 15 mm a tyle jest od ściany do TV + ewentualna grubość TV - nie chciałbym, żeby maskownica pod TV świeciła mi otworem w miejscu styku z TV.
 

tokland

New member
Jutro u mnie UE55D8090 wolę wersje na eurpe zachodnia miałem wcześniej 55 c8000 na europe zach sprzedałeł niewiem co mnie skusiło i kupiłem 55 c8000 na polske i tego bardzo żałowałem bo obraz był duzo lepszy w tej wersji europejskiej wiec zamówiłem UE55D8090 i jutro u mnie.
 

TomToms

New member
Jutro u mnie UE55D8090 wolę wersje na eurpe zachodnia miałem wcześniej 55 c8000 na europe zach sprzedałeł niewiem co mnie skusiło i kupiłem 55 c8000 na polske i tego bardzo żałowałem bo obraz był duzo lepszy w tej wersji europejskiej wiec zamówiłem UE55D8090 i jutro u mnie.

No a jakie są konkretnie różnice w wersji na polskę i na europę zachodnią?
 

Deimos

Banned
Miałem w tym tygodniu kupować wymarzonego UE40D8000 ale dzisiaj w drodze do pracy zauważyłem na bilbordach reklamy pod tytułem "Zmieniamy telewizję, włącz się 9 maja" czy coś w tym stylu. (Sorki za mały OT, ale podejrzewam, że jest to związane m.in. z serią D8000).
Po przyjeździe do pracy wygooglałem "zmienamy telewizję" i w pierwszych wynikach znalazłem: www.zmieniamytelewizje.pl. Co sądzicie o tej grafice? czy to nie jest czasem jakaś akcja promująca serię D Samsunga i platformę Smart? Jak dla mnie ten znaczek "M" jest identyczny z tym, którym Samsung firmuje platformę Smart. Czy w związku z tym Samsung czasem nie wprowadzi akcji cenowej na Samsungi D8000/D7000/D6500? Wydaje mi się, że chyba warto poczekać co się wydarzy... Co sądzicie?

Pozdrowienia,
Ravek29
Dajcie sobie siana z LCD - plazma to jest to.
Tu jest coś w ciekawej cenie:ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket TV 3D SAMSUNG PS64D8000 (gwarancja SAMSUNG Polska) + voucher 400 zł na wakacje
Lub model 8090 tu: http://allegro.pl/samsung-ps-64d8090-ps-64d8090-nowy-raty-salon-fvat-i1585855973.html
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
Ktoś już montował ten wieszak - jakie wrażenia z jego wykonania?
A jakich maskownic używacie lub jakie polecacie?
Są na rynku maskownice których grubość przekracza 15 mm a tyle jest od ściany do TV + ewentualna grubość TV - nie chciałbym, żeby maskownica pod TV świeciła mi otworem w miejscu styku z TV.
Jakoś słabo to widzę z maskownicami :roll: TV ledwie odstaje od ściany a pod nim kanał grubość TV - słabo :(
Ja miałem to szczęście, że wykułem w ścianie kanał i zagipsowałem w nim tunel z pcv [do kupienia markecie budowlanym] wyjście na górze, będzie pod TV, a na dole za płaską szafką rtv przy samej podłodze [zdjęcia już niedługo :D ]

Jeszcze muszę obczaić jak podwiesić głośniki, żeby kabelki były ukryte no i tak, żeby nie nie odciągały wzroku od TV :D
 

soku23

New member
Zastanawiam się na kupnem samsunga ue46D7000 ale nie wiem czy to jest dobry moment czy jeszcze poczekać cena teraz to ok 5900 zł i cały czas spada.Ma ktoś już ten model w domu zęby napisał czy warto wydać teraz tyle kasy
 

julianoz

New member
Zastanawiam się na kupnem samsunga ue46D7000 ale nie wiem czy to jest dobry moment czy jeszcze poczekać cena teraz to ok 5900 zł i cały czas spada.Ma ktoś już ten model w domu zęby napisał czy warto wydać teraz tyle kasy
Już go mam od poniedziałku, szkoda że trochę mało czasu na pobawienie się. Poczytaj moje posty poniżej (kilka) na temat wstępnych wrażeń . Zapewniam, że warto;-)
 

deywies

New member
Bez reklam
W takim razie powiedz jakie są konkretnie różnice między modelami na polskę i europę zachodnią i z czego to wynika? I skąd masz takie dane, porównywałem dwa stojące obok siebie?

A czy Wy nie wiecie że Samsung potrafi montować do jednego modelu kilka-kilkanaście różnych matryc?!
Pewnie stąd są te różnice. Ja bym był daleki od teorii spiskowej, że dla zachodu dają lepsze matryce :p
 

Ghostdog

New member
Jak na mój dość słaby, radiowy internet to dość płynnie. Na jakiejś neostradzie to powinien być ogień. ;)
 

rl0infeck

New member
a czy model D7000 lub D8000 oddają jakieś głosy ,buczenie itp , zwłaszcza w nocy - czy coś słychać od nich ??
 

NickSon

Member
Jako były posiadacz C8000 z ciekawości przeczytałem wątek o nowej serii D. Z przykrościa stwierdzam że jak to zwykle bywa wątek trochę się zrobił forum piewców tego modelu. W związku z tym dużo nie dowiemy się o jego wadach.
Pierwsze wątki zachwyt związany z czernią i równomiernością podświetlenia poźniej kiki pisze że nie jest aż tak pięknie :) przejscie z serii C na D to jakieś nieorozumienie ciekaw jestem czy w slepym tescie ktoś by odróżnił te dwa modele (przy obrazie w pelnym 16/9) Oczywiscie jak ktos ma za duzo kasy to dla cienszej ramki i przeglądarki netowej może to zrobić....
Szkoda tylko że Funboy-e serii D nie odpisują osobom które np zapytają o input laga niby po co o tym pisać prawda?:) Zakładka 30 jeden z kolegów pyta o Laga pisze że słyszał że seria D ma niskie opoznienia... Ładnie chcecie go na mine wsadzić. Ależ oczywiście Polska mentalność ja kupiłem samsunga D i nie mogę na nim komfortowo grać to niech inny się o tym przekona ale jak już go kupi ;)
Przeczytałem dwa testy tego tv i wyraźnie napisali ten telewizor NIE NADAJE SIE DO POWAŻNEGO GRANIA ( chłopak chce kupić serie D jako monitor :/) Każdy wie że lagi w granicach 65ms to już mizeria.

Tak samo kąty widzenia nic o nich się nie dowiedziałem z tego wątku np ja z ich powodu oddałem do sklepu serie C8000 były najgorsze na rynku i w testach sięgały okolo 13stopni odchyłu od środka :D Jeśli seria D ma podobne to współczuje i nie mogę się nadziwić jak np można oglądać z 2.5 metra przekątną 55cali przy słabych kątach to siedząc na wprost boki tak duzego tv sa już pod takim katem dla oka że na skrajach mogą rozjeżdzać się barwy (szczególnie te z palety czerwonych)
Widziałem prezentacje kątów D8000 na you tubie nie radził bym się sugerować filmem z transmisji meczu golfowego... zielony tak nie blednie i nie robi się brzydki jak np odcienie ludzkiej skóry. Poza tym jeśli trawka czy czyjś sweterek ma troszkę inny odcień to nawet tego nie zweryfikujemy i nieświadomie zaakceptujemy ale że ktoś ma purpurową albo zielonkawa gębę to nie bardzo... Więc zainteresowani niech zrobią test -- stop klatka (dvd czy BR) z ujęciem na twarze i wtedy można latac na boki... u mnie w C8000 nie musiałem latać wystarczyło ze z pozycji siedzącej na wprost lekko pochylałem się na boki i już zabawa z kolorami się zaczynała :)

Z tego co widzę to pilot w serii D jest normalny :) to dobrze bo ten z C był może dizajnerski ale nawigowac bez patrzenia nim sie nie dało.
 

deywies

New member
Bez reklam
Co do input Laga nie trzeba znać serii czy modelów żeby wiedzieć że będzie wysokie. Przecież to oczywiste. Samsung robi matryce SPVA i one tak mają.
Chcesz niski input lag kup sobie coś na ipsie

Co do reszty wypowiedzi to jakieś herezje :p
 
Do góry