Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

julianoz

New member
Poszukaj u wujka googla: "Neu und exklusi-3d.mkv"
Wygoogluj też sobie: Samsung 3d demo zbór fajnych efektów warto ściągnąć wypalić bd-r ewentualnie przerobić dvbfab (bluray 3d do mkv) i odtworzyć na lapsie po hdmi do tv czy tez innym sprzetem czytającym mkv
I "trajlery" tu:
biohemmet.se

Jeśli masz konto na demonoidzie to tu IMAX: IMAX Dolphins and Whales 3D (Stereoscopic Side-by-Side MKV) (By Request) - Demonoid

I sorrki za post pod postem ale dopiero powyżej 5-tego mozna dawac linki :)
Dzięki wielkie, popróbuję :)
 

julianoz

New member
Witam!
jaka jest różnica : samsung D8000 vs D7000 ? (tylko ramka?)
Nie ma żadnej wg specyfikacji, ja też byłem nastawiony na D8000, jednak gdy zobaczyłem oba obok siebie, to już nie miałem wątpliwości że D7000, no i dodatkowo oszczędziłem ok 800 zł, a teraz delektuję się obrazemmmmmmmm ;-))))))))
 

julianoz

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie sposobu podłączenia tunera kablówki cyfrowej kablem HDMI. Moj TV ma 4 wejśćia HDMI. Zauważyłem, że 2 mają dedykowane wejścia np.: HDMI - RGB. Czy jest jakaś różnica do którego gniazda podłączę kabel tunera? Sygnał dociera do TV przez każde wejście.
 

topido

New member
Mam kilka pytań do kolegów:

- jaki max dysk można podłączyć do D8000 (nie mogę znaleźć takiej informacji);
- w jak można odczytać ten dysk - nagrania pod Windows;
- w jakim formacie zapisywane są nagrania oraz w jakiej jakości ( dla programów sd, hd 3d);

Ze swojej strony mogę napisać, że można nagrywać tylko programy nadawane cyfrowo.
Instrukcja na stronach Samsung-a, nie jest pełna (tylko e-manual), do telewizora dostajemy drukowaną, która z kolei nie zawiera e-manual-a.
 

tdigdtd

New member
Panowie szukam telewizora jako monitor komputerowy, czasem jakiś film bluray ale głównie do grania więc niski input lag a nowe samsungi podobno wypadają dobrze pod tym względem. W przedziale cenowym do wyboru:

UE46D7000 koszt ok 6000
UE55D6000 koszt ok 6800 (znalazłem tą cenę w jakimś sklepie plazma city ale chyba orientacyjna)

Co by było lepsze do pokoju 20 m2 4x5? Nie ukrywam że większy model jest... większy :) Pokój będzie mógł być zaciemniony cały czas. Zastanawia mnie czy warto kupować serię z lepszymi upiększaczami (http://content.hwigroup.net/images/articles/samsung-led-lineup-d-series.jpg) jeżeli w trybie gra wszystko będzie wyłączone?
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Mam kilka pytań do kolegów:

- jaki max dysk można podłączyć do D8000 (nie mogę znaleźć takiej informacji);
- w jak można odczytać ten dysk - nagrania pod Windows;
- w jakim formacie zapisywane są nagrania oraz w jakiej jakości ( dla programów sd, hd 3d);

Ze swojej strony mogę napisać, że można nagrywać tylko programy nadawane cyfrowo.
Instrukcja na stronach Samsung-a, nie jest pełna (tylko e-manual), do telewizora dostajemy drukowaną, która z kolei nie zawiera e-manual-a.

-Teoretycznie każdy USB
-Nie można, nagranie jest na utworzonej przez TV szyfrowanej partycji. Można je obejrzeć tylko na jednym egzemplarzu TV na którym zostało nagrane. Trzeba poczekać na hack, wtedy będzie możliwość zapisu do ts tak jak to jest w TV serii C

czy dysk zewnętrzny w celu nagrywania też można podłączyć pod D 7000 ??
Nawet trzeba
 

Smutu

Member
:-D
Jak wytrzeźwieje to będzie 500 + black JW razy kilka i wyjdzie na to samo
:):)
Luzik nie wyjdzie - źle zinterpretowałeś mojego posta - załatwił to wieloletni mój dobry kumpel z którym już nie jeden JW, i nie tylko pękł :):) To nie były obiecanki po alkoholu tylko kolejna przysługa :):)
Bo jak ma się dojścia to trzeba z tego korzystać, ale z umiarem - nadarzyła się taka okazja/sposobność prosto ze źródła i bez pośredników to aż głupio z niej nie skorzystać:-D

A testu jak nie było tak nie ma...:(
Czekam na dostawę 55D8000 - mam nadzieję, że w piątek dojedzie :) Byłoby co w weekend robić :)
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
A ja czekam na jakieś optymalnie sprawdzone parametry do kalibracji by porównać z tym co sam pokombinowałem. Obraz powala kontrastem i ostrością, ale czuję że można z niego wyciągnąć jeszcze więcej. to jednak bardzo żmudne kręcenie i kombinowanie po swojemu, zwłaszcza że nie dysponuje się jakimś stojącym obrazem kontrolnym do regulacji.
Co do jasniejszych chmurek na ekranie, to fakt widać je w rogach czy jakoś tak, ale tylko na nieaktywnych obrazem częściach ekranu, np film panoramiczny. Czerń w kadrze aktywnego obrazu jest czernią. A jeszcze dużo regulcji przede mną ;-) Wczoraj oglądałem jedną połąwę Barcelona vs Real w HD z konwersją 2D-3D na bieżąco bawiąc się regulacjami głębi itp. Przestrzeń rzeczywiście widoczna mocniej lub słabiej , w zalezności od regulacji i wciąga w oglądanie :)
A co do nagrywania na dysk przez USB, nie zauważyłem opcji pozwalającej na zapisywanie programów. Gdzie tego szukać? Jeśli jest to pozwala ona na programowanie dnia i czasu nagrywania jak w nagrywarkach HDD?
Instrukcja i przewodnik są niezwykle skąpe w opisie funkcji.
 

Smutu

Member
A ja czekam na jakieś optymalnie sprawdzone parametry do kalibracji by porównać z tym co sam pokombinowałem. Obraz powala kontrastem i ostrością, ale czuję że można z niego wyciągnąć jeszcze więcej. to jednak bardzo żmudne kręcenie i kombinowanie po swojemu, zwłaszcza że nie dysponuje się jakimś stojącym obrazem kontrolnym do regulacji.
Dokładnie, może ma ktoś doświadczenie w kalibracji, na jakie elementy zwrócić uwagę, podpowiedzcie proszę laikom w pierwszych krokach konfiguracji naszych TV.
 

Kris_H

New member
Cena na Allegro super niska? Czyżby się pomylili??? Jak widzę na Allegro ceny zamienników to właśnie 50 PLN. Właśnie zamawiam :) Ale wolę chyba ten zamiennik od DULI & LAUK bo:
1. wytrzymuje wyższy ciężar
2. te konkurencyjne plastiki jakoś do mnie nie trafiają :)

W zasadzie to żadna różnica - metal czy plastik bo całość trzyma się i tak na metalowej śrubie a na pierścienie z metalu lub plastiku działają znacznie mniejsze siły i w tym wypadku materiał, z którego wykonane są pierścienie nie ma aż takiego znaczenia.
 

Slygado

New member
W zasadzie to żadna różnica - metal czy plastik bo całość trzyma się i tak na metalowej śrubie a na pierścienie z metalu lub plastiku działają znacznie mniejsze siły i w tym wypadku materiał, z którego wykonane są pierścienie nie ma aż takiego znaczenia.
No właśnie miałem zapytać o wieszaki :)
Dotarła do kogoś już przesyłka z tymi z Allegro 50-70pln ??
Wisi to solidnie, czy jest jakaś obawa :D

Jakie kable kupujecie [hdmi 1.4] ?? Linki mile widziane :D
 

topido

New member
....A co do nagrywania na dysk przez USB, nie zauważyłem opcji pozwalającej na zapisywanie programów. Gdzie tego szukać? Jeśli jest to pozwala ona na programowanie dnia i czasu nagrywania jak w nagrywarkach HDD?
Instrukcja i przewodnik są niezwykle skąpe w opisie funkcji.


Nagrywanie:
- na pamięci 1GB u mnie nie działało, po włożeniu 8GB funkcja była aktywna po sformatowaniu pamięci;
- opcja nagrywania (nie wiem czy o to Tobie chodzi) jest dostępna bezpośrednio na pilocie;
- można nagrywać i oglądać jednocześnie tylko jeden program.
 

Kris_H

New member
No właśnie miałem zapytać o wieszaki :)
Dotarła do kogoś już przesyłka z tymi z Allegro 50-70pln ??
Wisi to solidnie, czy jest jakaś obawa :D

Rozmawiałem z panem z firmy DULIK-LAUK i oni także sprzedają na allegro te same wieszaki z pierścieniami z tworzywa ABS za 50zł w odpowiedzi na konkurencyjne produkty z Chin.
 

Slygado

New member
Rozmawiałem z panem z firmy DULIK-LAUK i oni także sprzedają na allegro te same wieszaki z pierścieniami z tworzywa ABS za 50zł w odpowiedzi na konkurencyjne produkty z Chin.
Więc skoro sprzedają to muszą mieć pewność, że nic się nie stanie :)
TV nie warzą zbyt wiele, wiec nie powinno być kłopotów...
 
Do góry