Pierwszy projektor vol.2 (ostatnia prosta)

GracX

New member
Bez reklam
Witam postanowiłem założyć nowy temat gdyż w poprzednim zrobił się lekki misz-masz wiele zagadnień pytania innych użytkowników itd.a że zostały mi niecałe 2 tyg do urlopu u zakupu upragnionego projektora pora wszytko podsumować i zapytać o ostatnie niewiadome..

A więc, może najpierw o warunkach obraz będzie oglądany z około 3.5/4m niestety ściany oraz sufit są białe dlatego też zrezygnowałem np.z optomy gt750 która charakteryzuje się wysokim współczynnikiem jasności, na 90% użyję uchwytu sufitowego, sygnal to ps3,xboks, laptop + dekoder HD jedynie na wydarzenia sportowe mecze gale mma/boks. podział między filmami a grami będzie plus minus na równi 50na50 natomiast sama jakoś filmów 70% mkv 720/1080p 30% blue-ray.

Mimo że to tylko 30% większość leci z lapka to i tak szkoda tracić jakoś pełnego blue-ray dlatego rozważam przekroczenie budżetu i poradzenie się was o coś full hd wielokrotnie jednak zaznaczaliście że leszy porządny hd ready od taniego full hd.jeżeli technologia DLP po testach na własnej skórze z jakiegoś powodu mi nie będzie odpowiadać z miejsca biorę LEDA acera k330 natomiast jeśli wszystko będzie ok tęcza nie będzie dokuczać zdecydowanie chcę DLP, obecny faworyt to benq w710st nie znam się jednak totalnie na technologi w jakiej wykonywane są podzespoły,
gdy zacząłem rozglądać się za full hd w oko wpadł mi benq w1000 gdzieś jednak przeczytałem wpis mniej więcej taki ''benek w1000 chodzi na chipie 2 a więc lepszy będzie nowszy hd ready na chipie 3" nie pamiętam dokładnie ale z grubsza tak to wyglądało chciałbym abyście mi doradzili konkurenta dla w710st w full hd takiego jednak który nie będzie "chodził" na starszej technologi, chipach itd o których nie mam bladego pojęcia.. z góry dziękuję za dotychczasową już pomoc od siebie mogę obiecać że po zakupie Pj dostaniecie soczystą relacje zdjęcia filmiki jakieś testy na życzenie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
1.z 3.5 będę oglądać natomiast zawieszony będzie zapewne bardziej w głąb salonu przekątna hmm 80-100cali sam nie wiem tak aby nie "biegać" wzrokiem po ekranie.
2.3k na hd ready 4,5k na full hd
3.nie mam do ekranu przejdę po zakupieniu pj raczej będzie to stały ekran z czarnym obramowaniem takie mi się podobają.
 

edi7777

Member
Przy 80" możesz myśleć o fullHD. Przy 100" z tej odległości raczej tylko fullHD.

O ledowych projektorach lepiej zapomnieć puki co. Z HDReady fajny jest ten Benq o którym pisałeś (to taki sam jak W700 tylko z opcją rzucania z bliska więc jak Ci na tym nie zależy, a raczej nie jest to jakoś bardzo przydatne to możesz sobie odpuścić). Podobną opcją może być Optoma HD67. HD700x, Epson TW-450 (nawet fajnie świeci i co jakiś czas jest promocja, że dodają ekran - chyba z 2 razy już była). Generalnie wydaje mi się, że przy jasnych ścianach i tak nie zauważysz różnic między tymi projektorami - sam wybrałbym Benq w700 bo mam projektor tej firmy też HDReady i jestem zadowolony.

Opcja z fullHD (myślę że lepsza) - niestety nie widziałem zbyt dużo projektorów fullHD. Miałem okazję oglądać Epsona tw3200 który mieści się w Twoim budżecie i świeci fajnie ale z tym modelem podobno jest częsty problem z różowieniem białych kolorów czy jakoś tak. Ja do tej kwoty raczej brałbym Optome HD20 albo dokładał do Mitsubishi.

Jeżeli masz jasny pokój to projektor też powinieneś mieć jasny czyli bierz taki z wyższą jasności niż niższą i ekran z większym gainem.

No to pozdro:p
 

CuoreRosso

New member
Chyba nie ma nowych projektorów hd ready z DARK CHIP 3. A kolega edi7777 ma rację. Jak masz możliwość - bierz "mitasubiszi". Na pewno lepszy od np. hd20.
 

zen44ek

Member
Epsona tw3200 który mieści się w Twoim budżecie i świeci fajnie ale z tym modelem podobno jest częsty problem z różowieniem białych kolorów czy jakoś tak.

Mam tego Epsona, obejrzalem na nim ok 100h, mam podłączone PS3 i WD Media Player, nie zauważyłem czegoś takiego jak różowienie białych kolorów. Po jakim czasie coś takiego następuje?

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z tego Epsona, jedyne co to jest dość spory i nie ma do niego torby a mi by się czasami przydała.

Nie widze w nim wad jeśli chodzi o jakośc obrazu porównując do plazmy Panasonika 46" 700hz to wydaje mi się że obraż jest porównywalny jakościowo.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie przybliżcie mi temat tych chipów co odróżnia pj z 2jką od tych z 3jką co zyskujemy? bo jeśli np.mniejszą tęczę zdecydowanie będę musiał dozbierać do takowego optoma hd20 propozycja full hd jest na jakim chipie? benek w1000(+) jest na 2jce?
 

CuoreRosso

New member
Generacja chipa nie ma większego znaczenia czy widzisz tęczę czy nie. Za to odpowiada rodzaj koła (ilość segmentów) a przede wszystkim jego prędkość. Im szybsze tym lepiej. Moja Optoma ma sześciosegmentowe i prędkość 4x. W Benq 1000+ koło kręci się 3 razy na sekundę, tu masz test: Benq W1000+ - recenzja | Projektory | PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności
A czy ci tęcza przeszkadza czy nie, to sam musisz sprawdzić.
Dark Chip 3 to lepsze kolory, kontrast. Na angielskich forach piszą, że 1000+ ma Dark Chip 3, ale czy to prawda - najlepiej zadaj pytanie na oficjalnej polskiej stronie Benq.
 

edi7777

Member
To raczej jakieś chwyty marketingowe. Tęczę możesz mieć słabszą przy szybszym kole ale o procesorach czy jakiś czipach to raczej jakiś bzdury. Optoma HD20 ma koło x4, Benek chyba x3
 

edi7777

Member
Nie widziałem Twojego posta wcześniej. Próbowałem opisać autorowi tematu wpływ "czipów" czyli procesorów na tęczę, a właściwie jego brak i w sumie zrobiłem to tak jak Ty. Masz z tym widocznie jakiś problem skoro lubisz robić offtop. Idę dalej pić alkohol przed "League of Extraordinary Gentlemen" w 720p w ten cudowny wieczór dziękuję dobranoc;)
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
a więc chipy raczej mnie nie będą interesować tzn fajnie by było mieć lepsze kolory itd ale zdecydowanie priorytetem będzie prędkość koła benek 3x optoma 4x czy to jest max? są jakieś szybsze? oczywiście w "normalnej" cenie.

dajcie jakieś modele o jak najlepszych kołach kolorów wole troszkę gorszy kontrast czy też czerń ale wybrać pj który przynajmniej teoretycznie powinien mieć jak najmniejsza tęczę.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

CuoreRosso

New member
Gracx - myślę, że już czas dla ciebie zarzucić internetową rozkminkę i uderzyć do salonów, gdzie będziesz mógł organoleptycznie wybrać projektor dla siebie.

edi7777 - no offensive. Ja od trzech wieczorów (dłuuugich) rozkoszuję się Killzone 3 (sącząc pyszne angielskie ale). Polecam każdemu ten zestaw (proj+killzone3+piwko).
 

GracX

New member
Bez reklam
Led:acer k330
Hd ready: benq w700
Full hd: chyba benq w1000+ minus to nie można go zamontować pod sufitem

będę się starał zobaczyć te pj w akcji czy gdzieś na śląsku (może być odpłatnie) jest możliwość zamówienia prezentacji wybranych modeli pj? nie musi być w domu może być w salonie ale konkretnie modele a nie sprzedawca wciskający to co akurat jest na magazynie.

edit: co powiedzie o benq w1060 ?? obudowa taka jak w w700 pasuje mi bo można zamontować uchwytem sufitowym.
 
Ostatnia edycja:

CuoreRosso

New member
Nie wiem skąd info o braku możliwości montażu 1000+ pod sufitem???
Dowód:
 

Attachments

  • 1000+.JPG
    1000+.JPG
    156,2 KB · Wyś: 67

GracX

New member
Bez reklam
jak to często bywa złe dane na jednej z recenzji, cóż bardzo dobrze że da rade go podwiesić sam nie wiem czy w przypadkuFull hd brac w1000+ czy optomę hd20 kusi mnie te koło x4 a co poza obudową odróżnia w1000 od w1060?
 
Do góry