pierwszy projektor i ...

jakub_tkaczuk

New member
Witam!

na początek chciałbym podziękować wszystkim za ich wpisy, zarówno te dotychczasowe jak i te przyszłe - Wasze opinie nakłoniły mnie do zakupu konkretnego projektora za co wielce dziękuje!

a więc po miesiącach dylematów zdecydowałem się - epson tw700. Udało mi się go kupić w całkiem niezłej cenie (2999). Miał być w500 ale zdecydowałem się na ten który podobno miał być trochę lepszy (dobrze zrobiłem?)

po podłączeniu mam jednak lekka zagwozdkę:

- obraz jest "taki se" w sensie jest jasny, fajny itp ale jednak w stosunku do 42 calowej plazmy ogląda się go jak tapetę... solucje na razie widzę dwie: brak ekranu - wyświetlam na zwykłej ścianie białej, matowej + używam 15 metrowego kabla analogowego (zwykłe vga)

czy zakup kabla dvi i kupno dedykowanego ekranu znacząco polepszy obraz? czy różnica będzie diametralna?

no i drógie, ważniejsze pytanie:

obecnie mimo ustawienia zewnętrznej rozdzielczości na 1280x720 obraz wyświetlany jest jakby ucięty :/ z prawej strony ewidentnie brakuje części okna, natomiast z lewej widać podświetlenie ale nie ma tam aktywnej części obrazu (w ogóle nie ma obrazu ale widać że projektor tam świeci) aby lepiej to opisać: odpalam okno na pełen ekran - po prawej nie widzę np krzyżyka do zamykania okna, a po lewej mam pasek pikseli które projektor wyświetla jako czarne, a dopiero kawałek później resztę obrazu. Czy to normalne? czy spowodowane jest kiepskim kablem analogowym? sprawdzałem na komputerze stacjonarnym i laptopie i na dwóch jest tak samo... obawiam się że może to jakaś wada... nie mam chwilowo możliwości sprawdzenia z zewnętrznym dvd :/

tutaj pogladowy rysunek jak to wygląda (bez www bo moge linkow wstawiac): tkaczuk.info/projektor.jpg

szary po lewej to obszar na ktorym nie ma pulpitu ale projektor ewidentnie tam świeci - po prawej tak jak widać zegarek jest jakby ucięty...

jak uważacie?
 

tomek67

New member
Zmiana kabla na DVI da Ci o oczko lepszą ostrość.
Zawsze na analogowym kablu obraz jest ciut przymglony jak dla mnie.
Ekran też poprawia obraz im lepszy tym bardziej.
Podstawowe pytanie czy oglądasz filmy w ciemnym pomieszczeniu ??
Jak nie masz pełnej ciemności to efekt jest kiepski.
Aha i czy nie dałeś za dużego obrazu,
zwłaszcza jak masz jasne ściany to psuje to efekt.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
jakub_tkaczuk napisał:
...obraz wyświetlany jest jakby ucięty...

Po pierwsze primo trzeba wyłączyć overscan. Po drugie primo, Epson (tak jak moje Mitsu) zapewne też ma możliwość regulowania "położenia" obrazu dla sygnału z kompa. W menu może to być opisane jako Pozycja lub Synchronizacja.
 

jakub_tkaczuk

New member
wiatrak napisał:
Po pierwsze primo trzeba wyłączyć overscan. Po drugie primo, Epson (tak jak moje Mitsu) zapewne też ma możliwość regulowania "położenia" obrazu dla sygnału z kompa. W menu może to być opisane jako Pozycja lub Synchronizacja.

fakt ma :)

sprawdzilem na zewnetrznym dvd i jest suuuper :) teraz ekran i bedzie wypas :)
 
Do góry