Pierwszy projektor + ekran (jakość obrazu)

Integro

Member
Witam

Zakupiłem i zamontowałem swój pierwszy zestaw Benq W1070 i Suprema Andromeda IM. Zauważyłem kilka rzeczy i chciał bym zapytać czy to mieści się w granicach normy czy podlega gwarancji.

Projektor wyświetla obraz w nieregularny sposób. W lewym dolnym rogu rozciąga go poza ekran. (zmierzyłem wymiary płótna, są regularne).


W środkowym obszarze ekranu, obraz się lekko rozmywa co widać podczas wyświetlaniu liter przy czym delikatnie zmieniają jeszcze barwę na czerwoną, niestety nie da się tego uchwycić na zdjęciu.

Jeśli chodzi o ekran to w lewym, górnym rogu widać jedną falę materiału w pionie co delikatnie zniekształca ekran.

Czy takie rzeczy są normalnie, podlegają korekcji lub reklamacji?

Ps. W ustawieniach jest funkcja ,,Szybkie chłodzenie" która zdecydowanie skraca czas wyłączania projektora. Czy to nie jest szkodliwe dla lampy, jeśli nie chłodzi jej tyle co w trybie normalnym?
 
Ostatnia edycja:

Integro

Member
Jeszcze jedna sprawa. Zamówiłem ekran Matt gray, a z tego co widzę to ten co do mnie dotarł jest biały. Wszedłem na stronę producenta a tam przykładowe zdjęcie materiału matt gray wygląda dokładnie tak samo jak white. Czy to błąd na stronie suprema czy ten ich gray to jest nieznacznie ciemniejszy od gray?
 

RwVision

New member
Te odchylenia sa calkiem normalne, kazdy milimetr krzywizny w ustawieniu projektora czy ekranu da zawsze jakies odchylenie w obrazie.

Co do powierzchni - grey to grey i nie wiem czy tu niedawno kolega w temacie ponizej nie pisal, ze z supremy wyslali mu takze nie ten material. Takze sprawdz to :)
 

Integro

Member
Sprawdziłem na opakowaniu, okazało się że z pośpiechu nie zwróciłem uwagi na to, że faktycznie przysłali mi biały ekran. Dzwoniłem już i do 48 godzin ma być u mnie kurier z właściwym ekranem.

A co z tą funkcją szybkiego chłodzenia. Nie mogę znaleźć o tym nic w sieci. Korzystać z tego, czy to szkodzi lampie tudzież innym podzespołom?
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
Skoro szybko chlodzi to szybko chlodzi i powinno byc ok:) Wiatrak powinien sie wylaczac po odpowiedniej temperaturze, a nie czasie pracy. Poza tym, te 20 sek, roznicy pomiedzy normalnym chlodzeniem Cie ratuje?
 

Integro

Member
Skoro szybko chlodzi to szybko chlodzi i powinno byc ok:) Wiatrak powinien sie wylaczac po odpowiedniej temperaturze, a nie czasie pracy. Poza tym, te 20 sek, roznicy pomiedzy normalnym chlodzeniem Cie ratuje?

Takie mamy czasy że każda sekunda się liczy ;). Ale wróciłem do opcji normalnego chłodzenia, tak dla pewności że wszystko chłodzi się tak jak powinno. Dzięki za podpowiedzi.
 

Integro

Member
Okazuje się, że to nie koniec mojej przygody z SUPREMA. Dla jasności dodam, że wszystkie przesyłki według sprzedającego są bezpośrednio z SUPREMA'y co nie do końca jednak potwierdza się w adresie na liście przewozowym, no chyba że mają magazyny pod podanym w liście przewozowym adresem. Właśnie odebrałem drugi ekran. Hehe. No i tym razem pudło. Nie licząc tego, że zapakowany był bardzo niechlujnie (w środku jeden z kartoników był zgnieciony, być może przez przesuwający się ekran podczas transportu albo podczas pakowania co wydaje się być bardziej prawdopodobne z uwagi na rodzaj odkształceń, przez co zawartość kartonu nie była stabilna i przesuwały się jej elementy), wyposażenie nie wyglądało już tak dobrze jak w poprzedniej paczce (np. w innym formacie instrukcja instalacji, z innego materiału wykonany element do sterowania poziomem maksymalnego opuszczenia i podniesienia materiału), brakuje nalepki znamionowej z informacją o modelu za to pojawiła się na kasecie naklejka Made in China (na poprzednim ekranie nie było tej drugiej), ale wisienkom na torcie okazał się fakt, iż kaseta którą ujrzałem jest z niższego modeli bez IM :). Normalnie rewelacja, a tyle się dobrego słyszało o tej firmie. Po otrzymaniu drugiego ekranu, myślę że goni niedoścignioną do tej pory firmę Kraftmann ze strony uchwytyekranyprojektory. Z nimi też miałem przygodę, bo nie doczytałem wcześniej w sieci. Nie zgodzę się z opiniami jakoby personel był niemiły. W pełni profesjonalnie zostałem potraktowany, z należytą kulturą. Musiałem się tylko przypomnieć o zwrot pieniędzy za nieudany deal. Zamówiłem produkt który miał być dostępny w ilości nie pamiętam ilu sztuk ale więcej niż jednej. Jak się okazało produktu tego nie było jednak na magazynie, więc zaproponowano mi o połowę droższy ekran ale w tej samej cenie. Niestety za wprowadzenie w błąd klienta, oraz z wiedzą o znacznym spadku jakości produktów, zwróciłem się o zwrot wpłaconej przeze mnie kwoty na poczet wybranego ekranu. Dodam jeszcze że zakupu dokonałem przez portal Allegro tak więc tam raczej nie powinno być mowy o pomyłce, że ktoś zapomniał usunąć informację ze strony sklepu, tym bardziej że jak już wcześniej wspomniałem dostępne było więcej sztuk niż jedna. W każdym razie wracając do tematu, poinformowałem sprzedawcę SUPREMA'y który to ma wyjaśnić sprawę i najpewniej przyjdzie do mnie trzeci ekran :D.
 
Ostatnia edycja:

RwVision

New member
No to mamy kolejna "złą" opinię o Supremach. Coś się u nich nie tak dzieje. Dodaj info w temacie o supremach
 

Integro

Member
Właśnie dzwonili do mnie z SUPREMA. Nie bardzo widzą w czym jest problem, ale za kilkadziesiąt minut mam dostać informację o ,,satysfakcjonującym mnie" rozwiązaniu.

Kurcze, dobrze że jestem na urlopie i mam na to wszystko czas :).

Rewelacja. To mi pan wyjaśnił sprawę.

ISTOTNA INFORMACJA DLA CHCĄCYCH ZAKUPIĆ EKRAN SUPREMA ANDROMEDA IM

Jeśli zdecydujecie się na ekran biały to macie ładną kasetę z krągłymi kształtami przedstawioną na stronie producenta. W zestawie jest solidnie wykonany pilot z 5 przyciskami (zwiń, rozwiń, stop, lekko rozwiń, lekko zwiń).
Jeśli zaś zdecydujecie się na szary ekran to musicie liczyć się z tym, że za większe pieniądze, dostaniecie coś co nie wydaje się być tak solidne jak poprzednio opisany ekran. Bez informacji o modelu, w kwadratowej kasecie z nieco innymi wymiarami oraz ze sterownikiem wspartym pilotem który jakościowo raczej nie jest zbyt solidny jak i nie posiada przycisków lekko rozwiń i lekko zwiń.

SUPREMA dajecie rade :). Cieszy mnie natomiast fakt, że po tym jak poinformowałem pana z SUPREMA telefonicznie o różnicach w obu ekranach i że jest to istotna informacja której brakuje na stronie, zobligował się czym prędzej ją tam zamieścić. Liczymy na was panowie :D.

Chciałem zawiesić ten szary ekran, żeby chodź sprawdzić jaki jest ten rodzaj materiału oraz czy nie jest pofałdowany. Okazuje się, że sposób mocowania ekranu, mimo iż wygląda bardzo podobnie, różni się od siebie diametralnie, a w mojej sytuacji gdzie wszystko jest bardzo ciasno upchane, nie jestem w stanie zamontować szarego ekranu na jego mocowaniach. Dowiedziałem się do tego skąd wynika taka sytuacja. Celem uzyskania oszczędności, firma SUPREMA korzysta z dwóch różnych fabryk i z jednej idzie biały a z drugiej szary ekran. Nie ma fizycznej możliwości uzyskania szarego ekranu w kasecie z białego. Ale mimo, iż zostawiam sobie biały ekran, przeglądając na szybko internet znalazłem genialny pomysł na uzyskanie efektu szarego ekranu na białym. Skoro i tak oglądam przy pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, to wystarczy że włączę tryb lampy ECO i już mam wszystko nieco ciemniejsze jak na szarym ekranie :).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Ale mimo, iż zostawiam sobie biały ekran, przeglądając na szybko internet znalazłem genialny pomysł na uzyskanie efektu szarego ekranu na białym. Skoro i tak oglądam przy pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, to wystarczy że włączę tryb lampy ECO i już mam wszystko nieco ciemniejsze jak na szarym ekranie .
Pozdrawiam
bzdura roku? :grin:
 

RwVision

New member
Ja bym im zwracał ten syf i bral szary od innej firmy albo wymusil od nich nizsza cene. A ten 2x drozszy co ci oferowali? nie lepiej bylo go wziac, sprzedac i targnac sie na adeo/k@uber?
 

Integro

Member
Ja bym im zwracał ten syf i bral szary od innej firmy albo wymusil od nich nizsza cene. A ten 2x drozszy co ci oferowali? nie lepiej bylo go wziac, sprzedac i targnac sie na adeo/k@uber?

Innej firmy, tylko jaki. Z tego co widzę to jak nie ma się grubej kasy na drogi ekran to trzeba liczyć się z tym, że może być nieco szajs. Różnice ceny między szarym a białym oczywiście mi zwrócą, chodź może i faktycznie powinienem się nieco potargować o jakąś rekompensatę. W sumie mam jeszcze możliwość zwrotu, więc jak masz jakąś dobrą propozycję w tej samej cenie (2.014 zł)to chętnie zobaczę, z tym że muszę sprawdzić czy zmieści mi się w miejscu w którym wisi ekran i jaki jest sposób wieszania ekranu.

A droższy ekran z firmy wiadomo jakiej, niestety wiedząc jakiej będzie jakości obawiałem się czegoś takiego komuś sprzedać żeby negatywa nie chycić.
 

jgx

New member
Bez reklam
Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie będzie dokładnie ten sam efekt ale lepsze to niż nic. Skoro nie mogę mieć szarego to cóż mi pozostało.
Dlaczego nie możesz mieć szarego??? Nie rozumiem sytuacji - firma u której kupiłeś dala ciała, zwracasz ekran i szukasz czegoś innego aż do zadawalającego cię skutku. Na szczęście mając w dzisiejszych czasach kasę zawsze coś tam znajdziesz. Musisz mieć rozwijany? Ramowy nie wchodzi w gre?
 

Integro

Member
Dlaczego nie możesz mieć szarego??? Nie rozumiem sytuacji - firma u której kupiłeś dala ciała, zwracasz ekran i szukasz czegoś innego aż do zadawalającego cię skutku. Na szczęście mając w dzisiejszych czasach kasę zawsze coś tam znajdziesz. Musisz mieć rozwijany? Ramowy nie wchodzi w gre?

Mam wnękę w podwieszanym suficie i trochę mnie to ogranicza. Masz może jakąś ciekawą propozycję z innej firmy, tak żebym się jeszcze bardziej nie rozczarował a nie musiał dopłacać?

Ps. Musi być rozwijany bo to się rozwija bezpośrednio przed telewizorem. A że elektryk to też dla mnie jest oblig.
 

Integro

Member
Dzięki opisanej przeze mnie wcześniej opieszałości firmy w której zamawiałem ekran, do tej pory mam jeszcze oba egzemplarze. W chwili wolnego czasu pozwoliłem sobie na tymczasowe podwieszenie ekranu celem sprawdzenia szarej powierzchni. Jakie wrażenia? W porównaniu do kasety z białego ekranu, ta z szarym wyposażona jest w cichszy silnik napędu. Po rozwinięciu, było już tylko pod górkę. Na całym ekranie występuje efekt srebrzenia (chyba że patrzę na niego nieco z dołu to mimo iż nadal jest to nie aż w takim stopniu), do tego na całej długości jest pofalowany pionowymi pasami przy czym skrajny lewy pas w zdecydowanie znacznym stopniu, zniekształca obraz. Jeśli zaś chodzi o sam efekt oglądania filmów to być może za mało czasu poświęciłem na porównanie albo nie miałem ku temu odpowiednich warunków bo nie mogę sobie pozwolić na równoległe uruchomienie dwóch ekranów obok siebie, ale na tyle na ile sam mogę ocenić, to faktycznie czerń jest głębsza ale co za tym idzie cały obraz jest znacznie ciemniejszy. Zwiększenie jasności wyświetlania nie przynosi oczekiwanego efektu. Generalnie dużo lepsze kolory jak dla mnie były na białym ekranie. Do tego, co było do przewidzenia, na szarym ekranie nie idzie (przynajmniej u mnie) uzyskać białego koloru, jedynie jasno szary co też przy scenach z dużą ilością światła sprawia że jest po prostu nienaturalnie ciemno. Do tego na szarym ekranie przy filmach w słabszej jakości (divix) obraz w znacznej części jest po prostu ciemny i nic nie widać na ciemnych scenach, co nie występuje przy materiałach w jakości FHD. Podsumowanie: zostaje przy białym i to bez dwóch zdań. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry