Pierwszy projektor 500 - 1000 zł

zaglobaa

New member
Witam serdecznie,

Mam prośbę do szanownego grona, otóż ostatnio miałem okazję pożyczyć projektor do domu (był to model typowo do prezentacji, nie pamiętam dokładnie nazwy, jakis benq dlp z niedużą rozdziałką 1024x768, ale kosztujący niecałe 4000 zł).
Obejrzałem kilka filmów, obraz mnie zachwycił. Przede wszystkim wielkość, ale również jakość wyświetlanego obrazu nie ustępowała mojemu tv.

No i stało się... zapragnąłem mieć własny projektor.
Niestety na ten moment nie mam nie mogę przeznaczyć na ten cel więcej jak 1000 zł. Dobrze byłoby wydać nieco mniej. Bo dojdzie jeszcze koszt ekranu, uchwytu, pewnie kable, chyba że jakiś mam.

Celuje w używki, bo do 1000 zł nowe to tylko ledowe (jakoś nie jestem przekonany do tego rozwiązania), albo z rozdziałką 800x600.

Napiszę trochę o pokoju, w którym planuję umieścić projektor.

Wymiary pokoju 4,2m x3,5m. Czyli maksymalna odległość projektora od tablicy to ok. 4m
Ściany niestety białe (śnieżka satynowa), meble też jasne. Podłoga tylko trochę ciemniejsza.

Chciałbym te minimum 100" mieć, a najlepiej trochę więcej.
Przeglądałem trochę ofert na popularnym serwisie allegro i oto co mnie zaciekawiło w tej cenie:

1. Benq MP 720p
2. Optoma HD 65
3. Optoma EX 615
4. Benq MX 503
5. Benq MP 776

Może ktoś miał do czynienia z którymś z tych modeli. Proszę o poradę.
 

zaglobaa

New member
Oglądałem na tej rozdziałce i było super, więc myślę że wystarczy. Projektor ma być jedynie do filmów. Ponadto oglądałem z około 2m i było okej, a docelowo będę oglądał z prawie 4m.
 

RwVision

New member
To znajdz jakikolwiek w tym przedziale z rozdzialka 720p i bedzie dobrze. Mysle, ze nawiecej bedzie zalezalo od stanu uzywki niz konkretnego modelu z tym parametrem.
 

akir

New member
Polecam benq W 500 i. Będzie ciężko dostać lecz jest to czołg który będzie świecił latami

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a ja polece Optome HD 65, bardzo fajny projektor o kompaktowych wymiarach, ktorego rowniez posiadam. Projektor typowo do filmow, gier.
 

zaglobaa

New member
Panowie, dzięki za porady, w500 oraz hd65 są na allegro za niecały 1000 (oczywiście używki).
Ostatnio jednak zacząłem zastanawiać się nad tym aby zaczekać trochę, odłożyć drugi 1000 i kupić nowego Epsona EH-TW5100. Bo jednak przy używkach, jest pewna loteria, zważywszy na fakt, że nie za bardzo mam możliwość przed zakupem pojechać i zobaczyć jak świecą.
 
Do góry