Pierwszy prawdziwy sprzęt audio

Stigmat

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego bardziej profesjonalnego sprzętu audio.
- budżet do 3k,
- pokój 18m2,
- muzyka/film - 70/30
- muzyka w proporcjach - 80% muzyka elektroniczna, rock/pop 20%

Czego szukam? Zestawu ampli bądź wzmacniacz + cd/dvd player + i oczywiście kolumny, które pięknie z tym wszystkim zagrają :)

Dzięki za wszelkie sugestie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam.
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego bardziej profesjonalnego sprzętu audio.
- budżet do 3k,
- pokój 18m2,
- muzyka/film - 70/30
- muzyka w proporcjach - 80% muzyka elektroniczna, rock/pop 20%

Czego szukam? Zestawu ampli bądź wzmacniacz + cd/dvd player + i oczywiście kolumny, które pięknie z tym wszystkim zagrają :)

Dzięki za wszelkie sugestie.


Weź w swoich planach zakupowych pod uwagę zestaw stereo:

ampliuner Yamaha SR 700
kolumny Tonsil Maestro II 180


za te dwa elementy będziesz musiał zapłacić około 3 tys. zł

Do tego zestawu na początek jakieś niedrogie a dobre CD lub DVD (lepiej DVD, bo dobre DVD również b. dobrze odtwarza płytki CD) i będziesz MEGA ZADOWOLONY.

W stereo również dobrze ogląda się filmy, na pewno mniej efektów niż w KD, ale zapewniam, że dobry sprzęt, który polecam "daje rade".

W związku z tym, że 70% to muzyka nie kupuj ampli KD bo będziesz ZAWIEDZIONY, ROZCZAROWANY ..., JAKOŚCIĄ DŹWIĘKU.
 

Stigmat

New member
Jak głośno będziesz słuchał?

Mieszkam na III piętrze w bloku także w miarę rozsądku w granicach przyzwoitości :wink:

Muszę Cię zmartwić :-( "Prawdziwy sprzęt audio" to zaczyna się znacznie wyżej niż 3k... i to za każdy komponent. No,może CD za 3 tys... :)

Jeden powie że znacznie wyżej niż 3k a drugi że nie mniej niż 10k a dla mnie to już będzie coś w porównaniu z miniwieżą sony, której żal mi już katować.

Kwota 3k jest umowna i dopuszczam dołożenie powiedzmy max 500-700 zł.
 

Readko

New member
5 lat temu też sądziłem że 3k dla jednych to dużo dla innych to mało ale potwierdzam fakt po odsłuchach, że 3k to rzeczywiście nie wygórowana kwota za jeden element. Zainwestowałem wtedy w KD no i teraz trochę szkoda.
Przy zakupie podstawa to odsłuch obojętnie na co się zdecydujesz, łącznie z doborem kabli.
 

Stigmat

New member
Odświeżam wątek gdyż temat sprzętu musiał zejść na dalszy plan a między czasie pod wpływem różnych czynników zmieniła się koncepcja.
W tym momencie poszukuje czegoś mniejszego: w orbicie zainteresowania są głośniki Monitor Audio MR2 lub Magnat Quantum 653 (za ten element kwoty 1000 zł nie chciałbym przekraczać).
W takim razie proszę o sugestie z czym warto je przetestować ?
Całość chciałbym zamknąć w budżecie 2-2,5k. Jest to w ogóle możliwe ? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co to znaczy poszukuje czegoś mniejszego?
I podana kwota dotyczy ampli, kolumn 5,0 i bd?
 

Stigmat

New member
Interesuje mnie taka konfiguracja:
- głośniki tylko fronty (do 1000 zł)
- wzmacniacz
- cd/dvd

Na całość jestem gotów przeznaczyć do 2500 zł.
 

don111

Banned
te Magnaty dobrze wybrałeś
mocne i z dobrym basem jak na podstawkowe, na pewno nie zginą w tych 18 metrach
do tego wzmacniacz HK 980, jakieś używane CD i będzie przyjemny zestaw
alternatyw dobrych raczej nie widzę jeśli budżet masz sztywny
 

Stigmat

New member
Jako że budżet mogłem nieco zwiększyć na tą chwilę jestem bliski takiemu zestawowi:
HK980+HD980+Klipsch RB-61 (3 279 zł).
Kwestie Magnatów raczej odpuściłem ze względu na ich tylni bass reflex i niewystarczającą odległość kolumna-ściana.
Czy ma bądź miał ktoś doświadczenie z tymi klipschami, prosiłbym o opinie.
Czy w tej półce cenowej można wycisnąć coś lepszego ? (waham sie jeszcze w kwestii kolumn może jednak MA MR2? KEF C3?).
 
Do góry