Pierwszy kanał 8K w Japonii rusza 1 grudnia 2018.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszy kanał 8K w Japonii rusza 1 grudnia 2018.



Japonia, a zwłaszcza kanał publiczny NHK, zawsze był o krok przed innymi technologiami wyświetlania i obiecuje pierwszy kanał 8K na koniec roku.

Festiwal South by Southwest (SXSW) odbył się w dniach 9-18 marca w Austin w Teksasie, a japoński nadawca NHK zaprezentował pokaz w rozdzielczości 8K (7680 x 3.420 pikseli), na gigantycznym ekranie o przekątnej 61 m.

Kolejne oświadczenie wydane przez NHK: pierwszy kanał telewizji 8K zostanie uruchomiony 1 grudnia. Będzie on nadawany przez satelitę i dźwiękiem w systemie 22.2.
Avcesar.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Ponownie nas wyprzedzili bo u nas pewnie będzie od 2 grudnia 😂
Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać 😜
 

brodacz

Active member
Bez reklam
I tu się mylisz, bo właśnie moja firma uruchamia program 8k już w listopadzie. Złożyłem właśnie podanie o dofinansowanie z funduszy europejskich i tylko od nich uzależniam start projektu...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Będziemy nadawać to co cieszy się największym obecnie zainteresowaniem czyli bawiące się koty, jutuberki poprowadzą programy edukacyjne jak poruszać się w galeriach handlowych, że sportów już dogadujemy rozgrywki brydżowe (liga światowa na wyłączność) a z muzyki plejada artystów weselnych.
Będzie hit!
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ciekawe czy w Japonii są operatorzy, którzy mają w ofercie analogowe kanały TV oraz cyfrowe kanały TV w jakości SD. Bo w Polsce to niestety jeszcze norma.
 

dario888

New member
Dodajmy do tego, że:
  1. YouTube ma 8K
  2. Karty graficzne i procesory mają sprzętowe dekodowanie HEVC i VP9 w 8K
  3. Złącze DisplayPort ma 8K.
 
Do góry