Pierwszy Blu-ray w Polsce i pierwszy test - Panasonic DMP-BD10

lennox2

New member
wlodek1001 napisał:
pewnie lepiej niż 30,przy czym cena będzie zdecydownie wyższa, jak to zawsze bywa ceny idą w dół po pewnym czasie.Sprzęt tanieje, ma więcej gadżetów elektronicznych ale z jakością to już różnie bywa, no i wszysko będzie made in china,pozdrawiam
A w Twojej 'dziesiątce" jak jest? Made in Japan, czy.... ?

No i zdradź jeszcze, gdzie kupiłeś tego klocka, czy wyświetla menu w języku polskim, czy masz gwarancję ważną w Polsce, no i czy faktycznie można ugotować jajko na twwardo, zanim ten Panas wczyta płytę?

Pozdrawaim.

PS. Czyli jakośc muzyki z płytek CD NIE JEST GORSZA od tej, jaką oferował Ci Denon? Rozumiem, że Twoje cudeńko nie ma problemów z odtwarzaniem płytek nagranych samodzielnie (CD-D - DVD-R)?
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
BD 10 sprawuje się coraz lepiej, nie ma kłpotów z CD R i DVD -/+R, film blu ray wczytuje się ok 20 sekund,więc nie jest to moim zdaniem długi czas, ma wiele funkcji które dopiero odkrywam.oczywiście to japończyk a kosztował w Radomiu , 1450 z łi ma 2 letnią gwarancję Panasonica.
Dźwięk z CD mozna usprawniac ,ale ja wolę na ogół pure audio z Onkyo, a do ampli uzywam dobrego analogowego okablowania 5.1,w perspektywie puszcze sygnał do amli przez 7.1/tylko nie wiem jak te dwie kolumienki ustawic w moim małym pokoju/.Nie ma menu po polsku,ale jest funkcjonalne.
Oczywiście nie ma on 1080/24 kl,ale cóż bez tego da się życ, za to moim zdaniem świetna dynamika i stosunek sygnał /szum.
CDN,pozdrawiam
 

lennox2

New member
Jaki DOKłADNIE masz model tej dziesiątki? Ja w sklepie internetowym znalazłem dwa modele - jeden DMP-BD10EG, a drugi bez tego EG na końcu. Przy czym ten drugi jest o około 1000 zł droższy!

Wie może ktoś, czym róznią się oba modele?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo już złożyłem zamówienie na tego tańszego, czyli z "EG", ale boję się, że rózni się czymś istotnym od modelu bez "EG"; wówczas wycofałbym zamówienie...


W specyfikacjach tego modelu, podaneych na stronie sklepu (http://www.megamedia.pl/odtwarzacz-blu-ray-panasonic-dmp-bd10eg.php) wyczytałem: formaty audio - DVD-Audio. Ani słowa o CD? Czyżby ten EG nie czytał płytek CD?!

PS. Przed chwilą wszedłem na strone Panasonic Polska (http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3735) no i albo nie za bardzo potrafię zinterpretować dane o modelu BD30 (jedynym, jaki obecnie oferuje Panasonic), albo no jednak ma wszystkie najnowsze dekodery, których rzekomo miał nie posiadać, no i czyta nagrywalne płyty blue-ray... Może ktoś to potwierdzić, albo mnie "wyprostować"?
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
Mam BD 10 EG,oczywiście czyta CD,wgrałem najnowsze oprogramowanie 2.4,ale co ono konkretnie zmienia lub poprawia , nie wiem, ogólnie jestem zadowolony z tego Panasonica, na kilka najbliższych lat starczy,pozdrawiam
 

krisk111

New member
Witam serdecznie.Jestem posiadaczem o dwóch dni nowego czarnego BD 10 A,przekonały mnie informacje,że 10 jest lepsza od 30 i rzeczywiście 10 ma info
min.Made in Japan.Kupiłem go w Gliwicach w sklepie firmowym Panasonica(nówka za dobrą cenę 1199 zł).
 
Do góry