Pierwsze wrazenia z użytkowania Panasonic HDC-SD9

Papcio

New member
Podobnie do opinii wiekszości użytkowników, jakość HD w dobrym oswietleniu jest powalająca. Sceny wieczorne przy oswietleniu sztucznym akceptowalne - ale to rzecz oczywista.

Szybkość obróbki filmu karta -> DVD za pomocą Core2duo 2,0 GHz 2GB ramu i triala Pinnacle studio 11 + - jest wystarczająca tzn niedenerwuje ;-)
Pierwsze odtwarzanie po nagraniu na DVD, przyniosło umiarkowany optymizm, bo jednak jakosć obniżona, ale podłączenie kamery bezposrednio po komponencie do TV (Sharp 37" BV8 HDready) powala.

Kolory z tej kamerki..... chm.... czerwienie mi sie nie bardzo podobają - troche za bardzo w róż, ale zieleń, błękit nieba jest w porządku.

Stabilizacja obrazu - zoom do krotnosci x5-x6 jest wystarczająca, przy zoomie x10 i dalekich planach - przydała by się jakaś podpórka.

to tyle opinii na gorąco.

Paweł

p.s. kupiony z gwarancją panasonic polska - za 2385 mfe.pl
 

greenradek

New member
Po zakupie tej kamery niestety trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami jakim jest zakup karty 16gb ponad 400zł lub tańszy produkt 200zł. 32gb jeszcze nie dostępne cena pewnie będzie kosmos jak na początek. W instrukcji o 32gb nawet nie wspomnieli mam nadzieje że ją obsłuży.
Drugi wydatek to akumulator niestety chyba dla zminimalizowania ceny kamery dodano do niej tylko VWVBG130 1320mAh faktyczny czas nagrywania to 1h10min. czyli nie warto wychodzić z nią na dwór bo zaraz trzeba wracać o wyjeździe na wczasy nie wspomnę.
Cena takiego samego akumulatora to ok. 300zł o zamienniku jeszcze mi nic nie wiadomo, są podobne akumulatory ale zapewne nie pasują.
Moje pytanie może ktoś namierzył w dobrej cenie coś markowego lub jakiś chińczyk?
Osobiście wolał bym dokupić coś większego według instrukcji.
VW-VBG260 7,2V/2640 mAh na faktyczny czas nagrywania 2h10min
VW-VBG6 7,2/5800 mAh na czas faktyczny 5h20min
Mam ją dopiero kilka dni raczej ładnie filmuje gorzej z tym formatem AVCHD myślałem że włożę kartę do czytnika i do przodu tym czasem same przeszkody.
Kamera potrafi zrobić niezłe zdjęcia przynajmniej niektóre. Miniaturki robi bardzo dobrze chyba lepiej niż moja cyfrówka. Wszystkie zdjęcia robiłem na 10-krotnym przybliżeniu.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry