Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD Philips 55PUS8602/12 i 65PUS8602/12 z Quantum Dot

adamo_

New member
Bez reklam
Jak oceniasz ten TV jako Qled? Jak ta reklamowana na nim czerń prawie jak w oledzie, czy bardziej to co było wcześniej. Faktycznie soft zamula?
 

chojny

New member
Jak oceniasz ten TV jako Qled? Jak ta reklamowana na nim czerń prawie jak w oledzie, czy bardziej to co było wcześniej. Faktycznie soft zamula?

Jestem laikiem z osłabionym już nieco wzrokiem, nie miałem też porównania do innego QLEDa czy tym bardziej OLEDa, ale:
- obraz jest bardzo ładny, płynny, kolory dosłownie rozwalają....
- płynność ruchu zapewne dzięki "wspomagaczom" bez zarzutu, oglądam dużo sportu i to rożnych dyscyplin i nie ma sie do czego przyczepić..
- płynność działania - mam ok. półtora miesiąca, w tym czasie była zmiana firmware i muszę stwierdzić że nie udało mi się go zawiesić....(może za słabo próbowałem)
- działanie WiFI oraz bluetooth bez zastrzeżeń, w tym wifi na 5 GHz iAC na 36 kanale, słuchawki bluetooth działają idealnie.
- doskonale działa u mnie obsługa HDMI CEC, steruję odbiornikiem sat VU+, bez żadnego problemu, kina domowego nie posiadam, więc o współpracy z tym sprzętem nic nie wiem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CI co kupili , wszyscy bez wyjątku są zadowoleni.
Cena jest jeszcze olimpijska za ten model i w wersji 55 i 65".
 

accu

New member
Bez reklam
czyli to jest ta sama matryca co w QLED Samsunga?

Witam uprzejmie,

Na to pytanie nie odpowiem , gdyż firma Samsung Display Corporation ma w swoim portfolio
co najmniej kilka , jak nie kilkanaście matryc MVA QDCF . Nie mam telewizora firmy Samsung LCD QLED w 55",
aby to sprawdzić w menu serwisowym . Istnieje jednak taka możliwość , że w telewizorze Philips 55PUS8602/12 jest zamontowana podobna matryca . Proszę może zapytać administratora forum , sprzedaje
telewizory , to może mieć dojście do takich informacji .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Troszkę odszedłem od tematu tego wątku(za co przepraszam) , ale zawsze interesował mnie proces , jak powstaje
telewizor Philips w Gorzowie Wlkp. , gdzie parę lat pracowałem i mieszkałem , kiedy jeszcze nie było fabryki firmy TP Vision w tym pięknym mieście . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=lHNARfiow70

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
mam 8602 i jestem baaaardzo zadowolony

Witam uprzejmie,

Cieszy taka krótka , pozytywna opinia . :neutral:
Mam pytanie , czy możesz napisać ile Twój
telewizor pobiera mocy(energii elektrycznej),
gdy jest w stanie gotowości(standby) , a wszystkie
urządzenia podłączone do portów HDMI masz
odłączone ? Producent podaje , że pobiera mniej
niż 1W , ale ja w tą informację nie za bardzo
wierzę . Oczywiście , nie masz podczas pomiaru
poboru mocy , zaprogramowanego programu
cyfrowego do nagrywania na dysk HDD , bo
wówczas pobór mocy "z marszu" jest ponad
20W w stanie standby i większy pobór mocy
jest zrozumiały .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
Witam uprzejmie,

Cieszy taka krótka , pozytywna opinia . :neutral:
Mam pytanie , czy możesz napisać ile Twój
telewizor pobiera mocy(energii elektrycznej),
gdy jest w stanie gotowości(standby) , a wszystkie
urządzenia podłączone do portów HDMI masz
odłączone ? Producent podaje , że pobiera mniej
niż 1W , ale ja w tą informację nie za bardzo
wierzę . Oczywiście , nie masz podczas pomiaru
poboru mocy , zaprogramowanego programu
cyfrowego do nagrywania na dysk HDD , bo
wówczas pobór mocy "z marszu" jest ponad
20W w stanie standby i większy pobór mocy
jest zrozumiały .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Accu Wszystkie philipsy które do tej pory miałem maja pobór prądy na standby 1W.
Lecz tylko wtedy gdy wyłączone są systemy typu WoWlan. Uruchomienie wtedy takiego tv trwa dłużej i jest możliwe tylko z pilota.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu Wszystkie philipsy które do tej pory miałem maja pobór prądy na standby 1W.
Lecz tylko wtedy gdy wyłączone są systemy typu WoWlan. Uruchomienie wtedy takiego tv trwa dłużej i jest możliwe tylko z pilota.

Witam uprzejmie,

Dziękuję za odpowiedź . Ale Twoje telewizory Philips , które masz w stopce nie mają systemu operacyjnego Android .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pasazer

Member
@accu

bardzo interesuję się wszystkimi parametrami TV. Szczególnie jaka jest jakość obrazu, dźwięku, czy system działa szybko i czy się zawiesza.

Zużycie prądu akurat mnie nie interesuje ;-)
 
Do góry