Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

Mateo89

New member
Witam uprzejmie,

W końcu aplikacja YouTube działa wraz z HDR w telewizorach firmy Sony serii XF9005 i nie tylko . Musiała być niedawno aktualizacja aplikacji YouTube , którą "przeoczyłem" . ;-)

Pozdrawiam,:)


accu
:kom:

Gdzie ty masz te HDR w YouTube skoro ja ma 65xf9005 i zaktualizowałem wszystko przed chwilą i nie mam HDR w tej aplikacji.
 

accu

New member
Bez reklam
Gdzie ty masz te HDR w YouTube skoro ja ma 65xf9005 i zaktualizowałem wszystko przed chwilą i nie mam HDR w tej aplikacji.

Witam uprzejmie,
Zaktualizowałeś oprogramowanie układowe telewizora , ale nie zaktualizowałeś aplikacji YouTube .
To dwie odrębne niezależne czynności . :-| Może warto np. zajrzeć do sklepu Play ?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przede wszystkim dany film w aplikacji YouTube musi być z HDR . Ale chyba to jest oczywiste bez dwóch zdań . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji v6.5830


https://www.sony.pl/electronics/sup..._x90xxf-series/kd-49xf9005/downloads/00015794


Zmiany:
- Aktualizacja do systemu Android™ 8.0 Oreo™ dodaje/ulepsza funkcje i rozwiązuje problemy. Listę zmian zamieszczono poniżej:
- Wprowadzono nowe menu na głównym ekranie.
- Zmieniono położenie ikony „Timer włączania” w menu na głównym ekranie (prawy górny róg).
- Wprowadzono Google Tours (samouczek).
- Wprowadzono przeprojektowane menu Konfiguracja początkowa.
- Wprowadzono przeprojektowany Pasek zawartości lub Pasek menu telewizora.
- Wprowadzono listę zalet wewnętrznego oprogramowania (okno podglądu).
- Wprowadzono skrót do ułatwień dostępu (włączanie / wyłączanie):
- Aby włączyć lub wyłączyć funkcje ułatwień dostępu, takie jak Czytnik ekranu lub Powiększenie tekstu, należy nacisnąć na trzy sekundy przycisk MUTING na pilocie.
- Wprowadzono nowy układ klawiatury oraz nowe funkcje i języki (między innymi hebrajski).
- Wprowadzono możliwość bezpośredniego uruchamiania widoku aplikacji / aplikacji Sony Select przyciskiem APPS na pilocie.
- Ulepszono funkcję wyszukiwania programów telewizyjnych zużyciem asystenta Google Assistant.
- Ulepszono ustawienia regionalne.
- Dodano opisy pewnych języków w menu ustawień Język/Language.
- Zapewniono lepsze wrażenia przy korzystaniu z aplikacji Wideo, Muzyka i Zdjęcia.
- Poprawiono obsługę przycisków na przystawce STB / dekoderze (przycisk Przewodnik / Lista tytułów).
- Rozwiązano problem zakłóceń przy oglądaniu materiałów z serwisu Netflix w formacie Dolby Vision (solaryzacja ciemnych fragmentów).
- Poprawiono działanie podłączonych urządzeń zewnętrznych, gdy telewizor pozostaje w trybie czuwania.


Po aktualizacji oprogramowania do tej wersji usunięte zostaną następujące funkcje:
- Usługa PlayMemories Online
- Ustawienia IPv6 (włączanie/wyłączanie)
- Tryb czuwania sieci Wi-Fi Direct
- Zaprzestanie preinstalowania aplikacji PlayStation Video
Aplikację tę w dalszym ciągu można pobrać ze sklepu Google Play

UWAGA:
Dalsze informacje o funkcjach i udoskonaleniach można znaleźć pod następującym adresem: https://www.sony.net/androidtv-updateTO/
 

vanito

New member
Po aktualizacji zmieniło się sterowanie dźwiękiem poprzez ARC. Regulując głośność sound bara pilotem od TV wcześniej regulacja głośności przebiegała ze skokiem co 2, obecnie jest co 4. Mam nadzieję, że to poprawią bo już skok co 2 nie był idealny.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Po aktualizacji zmieniło się sterowanie dźwiękiem poprzez ARC. Regulując głośność sound bara pilotem od TV wcześniej regulacja głośności przebiegała ze skokiem co 2, obecnie jest co 4. Mam nadzieję, że to poprawią bo już skok co 2 nie był idealny.

W moim 65XE9305 nadal jest skok głośności co 2. Od początku tak było jak podłączyłem soundbara.
 

vanito

New member
W takim razie albo coś w XF skopali, albo u mnie się coś przestawiło, choć na to raczej wpływu nie mam. Spróbuje sparować jeszcze raz soundbar z TV.
 

nagdob

Member
Bez reklam
W takim razie albo coś w XF skopali, albo u mnie się coś przestawiło, choć na to raczej wpływu nie mam. Spróbuje sparować jeszcze raz soundbar z TV.

Mały edit.
Dzisiaj zauważyłem, że czasami, zwłaszcza jak szybciej naciska się na pilocie głośność, to potrafi przeskoczyć 4 razy. Tak że jest to znów ewidentny błąd oprogramowania. Porażka jakaś. Poza tym o innych błędach pisałem w osobnym wątku dla XE 9305. Ręce opadają. Gwarancję mam do października i chyba będę reklamował te niedogodności. Albo zrobią coś konkretnego, albo pożegnam się z Sony. Na Zawsze. Po latach. Bo mam już tego dość. TV za prawie 9 kafli i takie numery.
 

Zubik_2006

New member
Ktoś może wie jak w oreo ubić aplikacje chodzące w tle ?
W 7 wystarczyło przytrzymać "home" na pilocie - niestety w 8 d&^a blada.
Używałem tego do ubijania NETFLIXA, który dość często nie odpalał tylko wieszał się na ekranie startowym.
Czy teraz pozostanie mi ponowne uruchomienie TV :(
 

bartfine

Member
Witam miałem ten sam problem ale juz sobie poradziłem a mianowicie wyłączyłem procesy w tle wogule i tv chodzi teraz szybciej a netflix sie nie wiesza (to była masakra).
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie kto zwas posiada ten tv w 75 calach?

Interesuje mnie netflix żeby oglądać sobie filmy w 4k hdr jaka jest cena tego netflixa za miesiąc?
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
W nawiązaniu do aktualizacji oprogramowania - szybciej trwa wykrywanie urządzenia podłączonego przez ARC i naprawili problem skali dźwięku z soundbara - był skok co 4, wrócili do skoku co 2.
 
Do góry