Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

dym3q

New member
Rozumiem że wiesz ze jak otworzysz w domu tv i go sprawdzisz i coś będzie nie tak i będziesz chciał go oddać to Ci go nie przyjmą?


Zamowienie przez internet = prawo do zwrotu, bezwarunkowo. A moze sie myle i ten sklep stosuje jakies uniki? Poza tym jest zawsze gwarancja, przezyje kilka dni bez TV, sa inne rozrywki ;)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Rozumiem że wiesz ze jak otworzysz w domu tv i go sprawdzisz i coś będzie nie tak i będziesz chciał go oddać to Ci go nie przyjmą?

Co to za teorie? Zwracałem produkty do Euro RTV zamówione przed internet, i nigdy nie robili problemów. Zresztą w tej sytuacji prawo jest tak mocno proklienckie, że po prostu nie wierzę w jakieś uniki. A nawet jeśli- nie mają szans aby coś ugrać.

Choć nie zmienia to faktu że całościowo wolę jednak "niemieckie" sklepy z rtv, tam procesy zwrotu są bardzo liberalne. Długi czas na zwrot, i można oddać w sklepie produkt zakupiony przez internet. Ale jest druga strona medalu- przy zakupie trzeba zwracać uwagę aby produkt nie pochodził ze zwrotów.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Wumike masz rację
Ale i tak biorę od kiki tv sprawdzę kilka modeli
Samsung q8 i q9fn
Sony xf9005
Philips 8303
Sony zf9
Wszystko 75 cali i biorę którego z tych tv parametry będą grac rolę oraz cena jeśli sony xf9005 będzie troszkę gorszy od q9fn proste biorę xf jeśli dużo gorszy q9fn biorę. Dla mnie czerń i podświetlenie ważne i hdr
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z powyższych jedynie 75Q9FN biorę pod uwagę. Reszta ma mniejsze lub większe problemy z czernią, liczbą stref oraz HDR.

Pozostałe dwie opcje to OLED 77C8, ale w cenie ponizej 23-24 tysiecy zł lub nowy Samsung topowy w 2019r. Sony dało ciała z ZF9 i nie wiem, kiedy to „naprawią” nowym modelem.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
I tak biorę na raty wiec jeśli jaki np model samsunga przebije q9fn pod względem wszystkiego wezmę 2019 model jeśli nie którys z tych co wymieniłem ale mój faworyt to q9fn
 

Chris_M

New member
Witam chce zakupic sony xf9005 czy jest cos na obecna chwile lepszego ? w danym budzecie cenowym?
Jeśli masz szybkie łącze do internetu i chciałbyś intensywnie korzystać z wszelkiego rodzaju zasobów sieciowych, to polecam LG SK9500.

To całkiem nowa jakość w dziedzinie korzystania z TV. System operacyjny zintegrowany z Googlem, z telewizora korzystasz jak ze smartfona: mówisz do niego (po polsku!), a on Ci w Googlu wyszukuje odpowiedzi!
Początkowo też brałem pod uwagę Sony XF9005, ale odrzuciłem go ze względu na bardzo ograniczone możliwości sieciowe. LG kupiłem 3 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry