Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

marioking

Member
-Improvements for Ambilight Hue
-Improvements for WiFi connection issue
-Improvements for system stability
-Improvements for TV shop mode
-Improvements for Bluetooth RC firmware upgrade
-Improvements for EPG performance
-Fix for ARD massive stuttering
-Fix for deformed image content during KODI/VLC playback
-Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback
 

philipstv

New member
Już zainstalowana , wszystko BDB śmiga aż miło

Jak ktoś chce może sobie odpalić :
Ustawienia systemu Android
przejsć w Opcje programistyczne i:
Skala animacji okna dać na wyłączona
Skala animacji przejścia wyłączona
Skala długości animacji wyłączona
całe menu będzie działało szybciej i android też
 
Ostatnia edycja:

Miyagi

Member
Już zainstalowana , wszystko BDB śmiga aż miło

Jak ktoś chce może sobie odpalić :
Ustawienia systemu Android
przejsć w Opcje programistyczne i:
Skala animacji okna dać na wyłączona
Skala animacji przejścia wyłączona
Skala długości animacji wyłączona
całe menu będzie działało szybciej i android też


Wchodze w ustawienia systemu android ale nie widze tam opcji programistycznych, gdzie to jest dokładnie??
 

marioking

Member
Domyslam że jak w telefonie tryb programistyczny trzeba sobie odblokować... sprawdz sobie jak to wygląda w oreo 8 i powtórz na tv... domniemam bo sam nie probowałem.
 

philipstv

New member
Tak samo jak w telefonie - 5 razy klikasz i sam o się odblokuje tryb programisty i ogień

Na samym początku należy wejść w ustawienia telefonu (telewizora) i odnaleźć zakładkę informacje o urządzeniu, które znajdują się na samym dole ustawień. Po wejściu w to pole wchodzimy w zakładkę informacje o oprogramowaniu. Lista wersji software jaka się wyświetla jest dość długa, ale nas interesuje pole numer wersji, które naciskamy aż 7 razy w celu uzyskania uprawnień programisty.
 

Attachments

  • 20200712_063444.jpg
    20200712_063444.jpg
    732,9 KB · Wyś: 21
  • 20200712_063500.jpg
    20200712_063500.jpg
    693,6 KB · Wyś: 21
  • 20200712_063542.jpg
    20200712_063542.jpg
    800,1 KB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:

Miyagi

Member
Tak samo jak w telefonie - 5 razy klikasz i sam o się odblokuje tryb programisty i ogień

Na samym początku należy wejść w ustawienia telefonu (telewizora) i odnaleźć zakładkę informacje o urządzeniu, które znajdują się na samym dole ustawień. Po wejściu w to pole wchodzimy w zakładkę informacje o oprogramowaniu. Lista wersji software jaka się wyświetla jest dość długa, ale nas interesuje pole numer wersji, które naciskamy aż 7 razy w celu uzyskania uprawnień programisty.


Dzięki już zrobione.
 

szoto_66

New member
Jeśli chodzi o mnie to przez ponad rok byłem zachwycony tym TV szczególnie jeśli chodzi o jakość obrazu/czerń/itp.
Trafił mi się bardzo dobry egzemplarz, praktycznie bez cloudingu.

Problemy zaczęły się po pojawieniu się plam kurzu pod ekranem, w wyniku czego mocno mnie zniesmaczyła reakcja serwisu.

Jeśli chodzi o przebieg mojej reklamacji, miałem "szczęście" że serwis uszkodził matrycę podczas czyszczenia plam i w zamian zaproponowali mi nowego 65OLED803.
U mnie też przy czyszczeniu kurzu prawdopodobnie uszkodzili matrycę. Dlatego wymienili ekran. Po trzech dniach oglądania na jasnym tle zauważyłem plamy przypominające plaster miodu w powiększeniu. Normalnie przy odbiorze nie ma szans ich zauważyć. Żeby było śmieszno-tragicznie w sierpniu 2018 r. wymienili mi ekran z uwagi na ten "plaster miodu". Może dostałem stary ekran co by historia zatoczyła koło:x. Dodam, że TV pojechał do serwisu jeszcze na gwarancji, a wrócił po i po 1,5 miesiąca (koniec gwarancji 8.06). Dzisiaj napisałem do nich i czekam na odzew:popcorn:.
 

marioking

Member
Ogólnie chyba sa przepisy ze za czas naprawy serwisowej gwarancja sie przedłuża... tak mi się kojarzy ale nie jestem pewny. Poszukaj tych przepisów a jak zsumuje te kilka napraw czy cos i do września pewnie jeszcze gwarancje będziesz mial :p
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Posiadam już tego fila od grudnia 2017 i generalnie miałem farta, ze trafiła mi sie dosc dobra sztuka. Jak pisalem wiele m-cy temu pojawiła sie plama w lewej gornej czesci ekranu ale nic poza tym. Plama nie rosnie i nie pojawiaja sie w innej czesci i az tak bardzo nie razi zwroku. Mozna sie przyzyczaic. Tak czy siak, po przeprowadzce tv jest obecnie uzytkowany praktycznie wylacznie przez zone i nie wyobraza sobie ona innego modelu w swoim pokoiku. A ja sprawilem sobie oleda serii 745 i wreszcie moge powiedziec, ze to tv do ktorego nie ma sie o co doczepic (oczywiście na chwilę obecna odpukac). Słuzy mi tylko do NF i "wodotrysków" na YT by cieszyć oko.
 

marioking

Member
Sebol daj se saian, robisz w PR tego fila czy co! Wyobraź sobie ze przed tym filem miałem ponad 4 lata soniaka... za połowe ceny tego fila... i wyobraź nikt nie narzekał na kurz pod matryca albo odmowa gwarancji bo było "złe użytkowanie"... PHILIPS to kpina a nie marka! Wydali bubel i jeszcze kombinowali jak kon pod góre by zwalać to na złe użytkowanie. U mnie też stoi i zużywa bo strach to komuś "puścić" bo jeszcze pozwie. Co powinni ludzie masowo zrobić wzgledem fila! Nigdy więcej żadnego PHILIPSA, to moje nowe życiowe moto :)
 

DJ82

Member
Już zainstalowana , wszystko BDB śmiga aż miło

Jak ktoś chce może sobie odpalić :
Ustawienia systemu Android
przejsć w Opcje programistyczne i:
Skala animacji okna dać na wyłączona
Skala animacji przejścia wyłączona
Skala długości animacji wyłączona
całe menu będzie działało szybciej i android też


Faktycznie szybciej działa ale to tylko dowód że procek jest za słaby do Androida...
 

marioking

Member
Niestety jak naiwniak zrobiłem tą aktualizacje i oczywiście jak przy poprzednim settingu jeszcze facebook watch jakoś działał z czkawka ale jakoś się ciągneło to po ostatniej cudownej aktualizacji dłużej jak 10 minut nie podziałą i wywala do menu... co za partacze!
 

Master-78

Member
Czołem Użytkowniczki i Użytkownicy :)

Ostatnio narzekałem na jakość filmów na Netflix itd.
Myślałem, że to przycinanie jakości ze względu na ograniczanie ruchu w sieci pod kątem wzrostu ruchu z tytułu nauczania zdalnego...

Tymczasem i w wątku o Philips PUS8303 i dalej w sieci znajduję info, że to wina złamania zabezpieczeń w procku (SoC) MediaTek MT 5891, który napędza także i naszego 65PUS8102.

LINK


Czy u Was jest OK, tzn. 4K, czy tylko 1080p/gorsza jakość?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Czołem Użytkowniczki i Użytkownicy :)

Ostatnio narzekałem na jakość filmów na Netflix itd.
Myślałem, że to przycinanie jakości ze względu na ograniczanie ruchu w sieci pod kątem wzrostu ruchu z tytułu nauczania zdalnego...

Tymczasem i w wątku o Philips PUS8303 i dalej w sieci znajduję info, że to wina złamania zabezpieczeń w procku (SoC) MediaTek MT 5891, który napędza także i naszego 65PUS8102.

LINK


Czy u Was jest OK, tzn. 4K, czy tylko 1080p/gorsza jakość?


Czołem. Potwierdzam problem z 4K na NF. U mnie max 1080p.
 
Do góry