Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
hej, jakie jest teraz aktualne oprogramowanie? Trochę mnie nie było a pamiętam że miał wchodzic nowy Android?


TPM171E _ 107.001.038.000Date: 2019/06/26



https://www.philips.pl/c-p/65PUS8102_12/8100-series-telewizor-4k-ultra-slim-z-systemem-android-tv-3-stronnym-systemem-ambilight-i-technologia-p5-perfect-picture-engine/pomoc
 

hiper86

New member
TPM171E _ 107.001.038.000Date: 2019/06/26



https://www.philips.pl/c-p/65PUS8102_12/8100-series-telewizor-4k-ultra-slim-z-systemem-android-tv-3-stronnym-systemem-ambilight-i-technologia-p5-perfect-picture-engine/pomoc

No to trzeba uaktualnić:) bo ostatnie uaktualnienie to chyba z 31/08/2018:fool:
 

maci

Member
Cześć,

Widzę, że część z Was boryka się z problemami w swoich Philipsach.

Ja mam telewizor 1,5 roku i od jakiegoś czasu zauważyłem ciemniejsze plamy w górnym rogu. Przyznam, że denerwują mnie niesamowicie, szczególnie, że są zawsze widoczne przy jasnych, jednolitych tłach. Czy takie coś podlega gwarancji?
Ponadto - po włączeniu TV, bez sygnału (pomijąc klasyczny clouding) mieliście takie pasy jak na załączonym zdjęciu. Nie wygląda to jak zwykły clouding, pasy są widoczne i dość równo oddzielone.

Najbardziej jednak wkurzają mnie te ciemniejsze miejsca w rogu. Telewizor jeszcze na gwarancji - obawiam się co będzie później - czy to nie postępuje.
 

Attachments

  • Zdjecie3.jpg
    Zdjecie3.jpg
    321,7 KB · Wyś: 31
  • Zdjecie2.jpg
    Zdjecie2.jpg
    549,7 KB · Wyś: 19
  • Zdjecie4.jpg
    Zdjecie4.jpg
    705,2 KB · Wyś: 30
  • Zdjecie1.jpg
    Zdjecie1.jpg
    876,6 KB · Wyś: 27

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cze. Ja mam ten model 23 m-ce. Jesli chodzi o ta okragla "plamke" to mam dokladnie w tym samym miejscu! Na rogach zawsze bedzie ciemniej bo to direct led. Jesli chodzi o rownomiernosc szarosci to u mnie jest ok, czern jak smola, clouding nie wystepuje i nawet zmniejszyl mi sie banding. Jesli chodzi plame to ja sie przyzwyczailem i inie zwracam już na to uwagi. Mozesz sprobowac reklamowac i zlecic czyszczenie matrycy. Jak ci sie uda to tez pojde tym sladem :). mam jeszcze ponad miesiac gwarancji.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć,

Widzę, że część z Was boryka się z problemami w swoich Philipsach.

Ja mam telewizor 1,5 roku i od jakiegoś czasu zauważyłem ciemniejsze plamy w górnym rogu. Przyznam, że denerwują mnie niesamowicie, szczególnie, że są zawsze widoczne przy jasnych, jednolitych tłach. Czy takie coś podlega gwarancji?
Ponadto - po włączeniu TV, bez sygnału (pomijąc klasyczny clouding) mieliście takie pasy jak na załączonym zdjęciu. Nie wygląda to jak zwykły clouding, pasy są widoczne i dość równo oddzielone.

Najbardziej jednak wkurzają mnie te ciemniejsze miejsca w rogu. Telewizor jeszcze na gwarancji - obawiam się co będzie później - czy to nie postępuje.


i jeszcze jedno, sprawdz jak wyglada podswietlenie przy odtwarzaniu materialu (np. na YT "black screen test"). Przy braku np. sygnalu lub braku odtwarzania materialu ekran zawsze ci bedzie swiecil dajac wrazenie cloudingu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdza się podświetlenia bez sygnału. Po to są procesory, żeby analizować niedokładności i je eliminować.
 

Brelik

New member
Co wy za bzdury wypisujecie. Bez odtwarzanego materiału czerń ciągle powinna być czarna... Dlaczego oled po włączeniu jest smołą na braku sygnału? LCD nigdy nie będzie miał takiej czerni, ale to co masz Ty, to lekka przesada. Pewnie uswiadczyłeś jak wygląda matryca w tym tv, z lokalnym wygaszaniem off :)

Warto próbować zareklamować. Miałem plamę lekko obok twojej i za 65pus8102 dostałem 65oled803, od producenta(tp-vision).
Reklamuj od razu przez stronę Philipsa. Philips przed przekazaniem sprawy do MIK będzie Cię zbywał głupimi pytaniami, ale później już z górki.
Co do czerni to miałem smołę na braku sygnału w tym 8102, tylko, że nigdy nie wyłączałem lokalnego wygaszania. Tak czy siak nawet serwis stwierdził, że matryca była do wymiany, a tej matrycy już nie produkują :)
Podtrzymuję swoje zdanie, Philips obecnie to bubel. Gdyby nie to, że dostałem oleda za badziewnego 8102 (klasy Premium haha), to już bym miał inną markę. I tak zastanawiam się nad sprzedażą bo system zaczyna irytować, ciągle te same bebechy i już nie wyrabia.
No i nie powinniśmy już mówić "Philips" tylko "TP-vision". Te telewizory obecnie nie mają nic wspólnego z philipsem. Może kurz, bo on zawsze wdzierał się pod matryce philipsów :) Dlatego Apple zrezygnowało swego czasu ze współpracy z tym bublem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kolego Brelik bzdury to Ty wypisujesz - sam sobie przeczysz :
" LCD nigdy nie będzie miał takiej czerni" by za chwilę napisać : "Co do czerni to miałem smołę na braku sygnału w tym 8102"
To w końcu jak to jest ????
8102 to bardzo dobry model i przy odpowiednich ustawieniach otrzymujemy Oledową czerń bez problemu.
Ja od poczatku nie mam żadnych problemów : ani kurzu ani żadnych innych ceregieli !!!
Prawie 2 lata bezproblemowego użytkowania - chcę zmienić na 75-82" - tylko co wybrać ? 8303 mi kompletnie nie odpowiada parametrami a w innych brak ambi niestety :cry:
Tobie trafił się wadliwy egzemplarz (w innych markach nie ma tego ?) - dostałeś OLEDa na wymianę i jeszcze płaczesz ...
 
Ostatnia edycja:

PiotrekZas

Member
Kolego Maci.
Mam ten model. Jak nie mam sygnału z urządzenia to mam idealną czerń. Jakbym miał tak jak ty, to napewno reklamowalbym tv. Mi to wygląda jakby wygaszanie strefowe nie dzialalo, nie wyłączało podświetlenia.
 

Brelik

New member
Kolego Brelik bzdury to Ty wypisujesz - sam sobie przeczysz :
" LCD nigdy nie będzie miał takiej czerni" by za chwilę napisać : "Co do czerni to miałem smołę na braku sygnału w tym 8102"
To w końcu jak to jest ????
8102 to bardzo dobry model i przy odpowiednich ustawieniach otrzymujemy Oledową czerń bez problemu.
Ja od poczatku nie mam żadnych problemów : ani kurzu ani żadnych innych ceregieli !!!
Prawie 2 lata bezproblemowego użytkowania - chcę zmienić na 75-82" - tylko co wybrać ? 8303 mi kompletnie nie odpowiada parametrami a w innych brak ambi niestety :cry:
Tobie trafił się wadliwy egzemplarz (w innych markach nie ma tego ?) - dostałeś OLEDa na wymianę i jeszcze płaczesz ...

Nie wyrywaj moich słów z kontekstu. Napisałem, że na 8102 smoła jest oczywiście tylko z faldem wlaczonym.
Napisałem również, że gdyby nie wymiana na oleda to zmienilbym markę. Wszędzie zdarzają się buble, ale w ostatnim czasie tp-vision ma ich najwięcej.
Kiki po prostu wciska kolejnemu gościowi, że ekran, który bezpodstawnie nadaje się do wymiany, jest ok ;DDD
Swoją drogą w tym oledzie już znalazłem defekt. Lewa strona ekranu, tak jakby od góry do dołu przeswietla przy krawędzi. Widać światło, które wydostaje się od spodu. Czekam na kurz, ciekawe czy to poprawili :) I później standardowo do reklamacji po półtora roku użytkowania. Taka taktyka na "Philipsa".
 

szybal

Banned
Nie wyrywaj moich słów z kontekstu. Napisałem, że na 8102 smoła jest oczywiście tylko z faldem wlaczonym.
Napisałem również, że gdyby nie wymiana na oleda to zmienilbym markę. Wszędzie zdarzają się buble, ale w ostatnim czasie tp-vision ma ich najwięcej.
Kiki po prostu wciska kolejnemu gościowi, że ekran, który bezpodstawnie nadaje się do wymiany, jest ok ;DDD
Swoją drogą w tym oledzie już znalazłem defekt. Lewa strona ekranu, tak jakby od góry do dołu przeswietla przy krawędzi. Widać światło, które wydostaje się od spodu. Czekam na kurz, ciekawe czy to poprawili :) I później standardowo do reklamacji po półtora roku użytkowania. Taka taktyka na "Philipsa".
Daj fotkę zobaczymy.
 

Brelik

New member
Efekt zniwelowałem wyłączając wszystkie dodatkowe wspomagacze kontrastu i obniżeniem kontrastu(podświetlenia) na ok 40. Na zdjęciach robionych telefonem na tych ustawieniach tego nie widać, na razie po prostu wiem, że jest jakiś problem, ale nie oddam na gwarancję bo oprócz tego i 1 białego pixela(widać tylko z odległości 10cm) nie ma żadnych wad. Z 8102 też czekałem na dodatkową usterkę przed oddaniem na gwarancję i się doczekałem, miganie ekranu na zimnym tv + wypalony kurz.

Temat tyczy się 8102 :) Jeżeli będę chciał kiedyś opisać problemy z 803 to będzie to zapewne w odpowiednim dziale. Możesz się udać na niemieckie forum, tam tego jest od groma.

Tak jak mówiłem temat tyczy się tego co wrzucił użytkownik na matrycy z 8102 i wszyscy powinni jednoznacznie stwierdzić, że jest to dno w telewizorze klasy "premium" :) Po prostu poleciłem reklamację, bo jeżeli zdarza się oled w zamian to warto. Tym bardziej, że matryce oled mają od LG i w tą markę następnym razem na pewno będę uderzał, np. w B9. Boli jedynie brak ambi, jak wiadomo wielu ten gadżet trzyma przy philipsie.
 

szybal

Banned
A ja myślę że szukasz, dziury w całym 8102 to bardzo dobry model który za chwilę przejdzie do historii.
Jeżeli nie pasuje philips kup sobie coś innego Ambi to nie wszystko jak nie masz HUE to nie zrozumiesz :)
 

Brelik

New member
Mam hue, więc nietrafnie :) Nie będę wrzucał zdjęć pierwszemu lepszemu fanbojowi, który się pucuje kikiemu. Philips po sprzedaniu chińczykom to shit i tego się trzymam. Obraz w oledzie jest ok bo to LG no i ambi + hue na plus. System dno, procesor dno, ulepszacze dno (wszystko musi być off). AAaa i co najważniejsze, beznadziejna obsługa klienta philipsa, obsługa w MIK Radom stoi 4 szczeble wyżej.
Trollem nie jestem, za to Ty i Ataszek to pucusie i wiem to odkąd obserwuje to forum.
Jeżeli chcecie czytać prawdziwe opinie o telewizorach wejdźcie na niemieckie HF, tutaj opinie są sprzedane.

P.S
Normalnym mogę przesłać zdjęcia na priv, Tobie tutaj nie wrzucę, żebyś mógł snuć kolejne opinie :D
 

szybal

Banned
Ok każdy ma swoje zdanie też korzystałem z serwisu Philips a i nie mogę złego słowa powiedzieć.
Oleda jeszcze nie mam więc trudno się wypowiadać.
Co do reszty :) Ataszek jesteśmy Pucusie dobre od rana się uśmiałem:) .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja już przestałem przejmować się takimi wpisami - on jest niezadowolony bo trafił się wadliwy egzemplarz - nic na to nie poradzę ale jako zadowolony użytkownik tego modelu też mam prawo o tym napisać.
Pana Kikiego nie znam osobiście i jak dotąd nic od niego nie kupiłem - tak dla informacji.
 
Do góry