Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

philipstv

New member
Najlepiej to lupe zapodać i cienie oglądać, ludzie tv za 15tyś też mają wady nie dajmy się zwarjować to tylko telepator, jak zaczniemy szukać dziury w całym to zawsze coś znajdziemy a tu plastik a tu szparka wiecznie coś. Czytam fora na temat Samsunga Lg Sony te same problemy taka technologia i tyle. Czasem trafią się niektóre lepsze sztuki i tyle ale nie ma co się wkręcać ;)
 

DrLiveAct

Member
Najlepiej to lupe zapodać i cienie oglądać, ludzie tv za 15tyś też mają wady nie dajmy się zwarjować to tylko telepator, jak zaczniemy szukać dziury w całym to zawsze coś znajdziemy a tu plastik a tu szparka wiecznie coś. Czytam fora na temat Samsunga Lg Sony te same problemy taka technologia i tyle. Czasem trafią się niektóre lepsze sztuki i tyle ale nie ma co się wkręcać ;)

source.gif
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
@kismoMR

plz wyczyść skrzynkę :)

@SEBOL74
"na żywo" jest to bardzo widoczne

na powiększeniu trochę lepiej widać
https://im gur.com/a/9i6erIw
bez spacji


dzieki. Faktycznie cos niepokojacego widac. co prawda w tej technologi na ogol pod gorna krawedzia jest troche ciemniej lecz tu wyraznie widac przyciemnienie w jednym m-cu. u mnie jest zupelnie inaczej. Plamka w formie kola (okolo 3 cm srednicy) lecz pare centymetrow ponizej gornej krawedzi wiec na kurz to u mnie raczej nie wyglada? Sam juz nie wiem. Na pocieszenie powiem ci, ze, przynajmniej ze zdjecia wyglada na to, ze masz bardzo rownomiernie podswietlona matryce. Moja sztuka jakby czuje pismo nosem ze wystawiona zostala na aukcje i odwdziecza sie teraz minimalnym bandingiem. Wiec poki co jestem zadowolony i obserwuje dalej. Do grudnia jest na gwarancji...no wlasnie....gwarancji. Wiemy wszyscy jak dziala serwis Fila. Powiedza ci ze plamy to cecha a nie wada.:-?. pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Małe problemy? Włączanie telewizora ma być czynnością, w której oprócz ON trzeba wielokrotnie naciskać klawisze góra dół prawo OK potem znów dół lub góra i znów OK? Włączam i ma działać a nie mam mieć ciemnego obrazu na dzień dobry...

W życiu z takim badziewiem się nie spotkałem, a miałem już wiele marek telewizorów, to jest największy syf z jakim się spotkałem... Jakość obrazu na wysokim poziomie? Tak, jak wykonasz serię czynności po włączeniu.

Żenada.
Zastanawiam się czy zareklamować to badziewie. Jak myślicie jest na to jakiś sposób czy TV do wymiany?


tu troche przegiales. Badziewie? Owszem, brak trzymania ustawien obrazu po ponownym wlaczeniu tv jest troche upierdliwe (tez tak mam) ale dyskredytowanie tv z tego powodu jest po prostu irracjonalne. Jak czytales wielu ma ten sam "PROBLEM" ale nikt z tego nie robi halo. To po prostu kwestia kolejnej aktualizacji ktora zapewne to zlikwiduje. Poza tym ileż to jest roboty?? U mnie zajmuje 4 sekundy 4 klikniecia na pilocie - i obraz jest znowu taki jak chce.
 

DrLiveAct

Member
TV od nowości jak być "powinno" miał tylko ciemniejsze rogi, najbardziej irytujący jest ten obszar lewo-środkowy , jest to miejsce gdzie przy scrollowaniu stron jest bardzo widoczny ten kurz, który przyjmuje formę chińskiego znaku.
 

dlugilong

Member
tu troche przegiales. Badziewie? Owszem, brak trzymania ustawien obrazu po ponownym wlaczeniu tv jest troche upierdliwe (tez tak mam) ale dyskredytowanie tv z tego powodu jest po prostu irracjonalne. Jak czytales wielu ma ten sam "PROBLEM" ale nikt z tego nie robi halo. To po prostu kwestia kolejnej aktualizacji ktora zapewne to zlikwiduje. Poza tym ileż to jest roboty?? U mnie zajmuje 4 sekundy 4 klikniecia na pilocie - i obraz jest znowu taki jak chce.

Z tego co czytałem na tym forum, problem pojawiał się także przed poprzednią aktualizacją, która notabene nic nie poprawiła. Zatem inaczej tego nie można nazwać jak badziewie.
Nie pisz także, że NIKT nie robi halo, bo gdyby nikt o tym nie pisał, to bym o tym nie wiedział. Trochę logiki proszę...

Jakbyś włączał TV kilka razy dziennie to miałbyś dosyć tego ciągłego pieprzenia się z tym, tym bardziej, że do obsługi 4 urządzeń, które włączają się razem z TV, używam uniwesalnego Logitecha i aby ustawić obraz muszę się sporo naklikać lub sięgnąć po oryginalnego pilota co mija się z celem posiadania uniwersalnego.

Po co wydawać kasę na kalibrację i inne pierdoły, jak wyłączenie TV powoduje utratę ustawień? Po prostu dramat...

No i na koniec podaj mi jakąkolwiek inną markę telewizora, w której dzieje się to samo...
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Z tego co czytałem na tym forum, problem pojawiał się także przed poprzednią aktualizacją, która notabene nic nie poprawiła. Zatem inaczej tego nie można nazwać jak badziewie.
Nie pisz także, że NIKT nie robi halo, bo gdyby nikt o tym nie pisał, to bym o tym nie wiedział. Trochę logiki proszę...

Jakbyś włączał TV kilka razy dziennie to miałbyś dosyć tego ciągłego pieprzenia się z tym, tym bardziej, że do obsługi 4 urządzeń, które włączają się razem z TV, używam uniwesalnego Logitecha i aby ustawić obraz muszę się sporo naklikać lub sięgnąć po oryginalnego pilota co mija się z celem posiadania uniwersalnego.

Po co wydawać kasę na kalibrację i inne pierdoły, jak wyłączenie TV powoduje utratę ustawień? Po prostu dramat...

No i na koniec podaj mi jakąkolwiek inną markę telewizora, w której dzieje się to samo...


prosze mi nie imputowac braku logiki. Nie napisalem ze nikt o tym nie wspominal tylko mialem na mysli ze nikt z tego powodu nie nazywa tv, cyt: "badziewie" czy "syf".
 

dlugilong

Member
(...)Jak czytales wielu ma ten sam "PROBLEM" ale nikt z tego nie robi halo. (...)

prosze mi nie imputowac braku logiki. Nie napisalem ze nikt o tym nie wspominal tylko mialem na mysli ze nikt z tego powodu nie nazywa tv, cyt: "badziewie" czy "syf".

Nie napisałeś powiadasz...
Bądź konsekwentny w tym co piszesz, bo nie dość, że nie wiesz co piszesz, to nie ma w tym żadnej logiki.
Co do komentarzy typu badziewie czy syf, cofnij się parędziesiąt stron i poczytaj jakie są opinie na ten temat.
Poza tym dla jednego skopany soft i brak poprawy po aktualizacjach może zdyskwalifikować telewizor, a na innego będzie Philips pluł a ten będzie uważał że deszcz pada... Czyżbyś był ten drugi? Twoja sprawa, ja nie po to kupiłem tv, żeby źle działał.

Dziś złożyłem reklamację jako niezgodność towaru.
Dam znać o postępach.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Dziś złożyłem reklamację jako niezgodność towaru.
Dam znać o postępach.
Brawo Ty! Mam nadzieje, że uda Ci się pozbyć tego "telewizora"
Ja, jak jeszcze byłem jego nieszczęśliwym posiadaczem w czerwcu zeszłego roku to też miałem ten problem z nietrzymaniem ustawień. Masakra to była a nie jak niektórzy twierdzą "mały problem"
 

szybal

Banned
8102 trzyma ustawienia tylko gubi tryb po dłuższej bezczynności dla mnie żaden problem.
Ambi Hue i reszta wynagradza tą małą niedogodność.
Ale każdy niech ocenia jak chce
 

dlugilong

Member
U mnie ta dłuższa bezczynność to zauważyłem od kilku dni już nie 8 godzin a ok. 15-20 minut. Wszystko po tym jak zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, zainstalowałem na nowo tv oraz wyłączyłem czujnik światła, który swoją drogą nie działa. Ale co tam, dla niektórych to nie problem.

To tak jakbyście kupili auto i za każdym razem musielibyście czyścić szybę przez ruszeniem, mimo tego, że macie w aucie wycieraczki...
 

Miyagi

Member
U siebie nie zauważyłem gubienia ustawień. Nie wiem ile musi trwać ta dłuższa bezczynność.Ale 8-10 godzin jak jest wyłączony to po włączeniu nie widze różnicy.TV ma swoje plusy jak i minusy ale niestety nie ma idealnego tv.Ja narazie jestem zadowolony i jak napisał szybal Ambi i HUE robi robote, nie wyobrażam sobie teraz oglądanie tv bez Ambi .Jedyne czego się obawiam to aby nie pojawił się kurz i jakieś plamy na matrycy.
 
Do góry