Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

mr_roba

Member
... ponoc amazon prime, ale ten drugi nie istnieje na naszym tv(brak aplikacji), hbo go jest juz ale na nim nic nie ma...

Jest apka Amazon Prime. Używam na codzień ale co do dźwięku to się nie wypowiem. Niby jest jakieś 5.1 ale mam podłączonego soundbara 2.1...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kismoMR

New member
Kiki i wiadomo coś na temat Oreo ?? Minęło 10 dni od twojego zapytania na górze i czy jest jakaś odpowiedź??
Się podłącze....
Mam nadzieję że ta aktualizacje dopieszcza.....

A czy wogole Philips wydając aktualizacje zbiera info z takich forów jak to?
Selekcjonuje informacje i dopiero wypisza plik......
Jestem tego ciekaw
Pozdro




Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Się podłącze....
Mam nadzieję że ta aktualizacje dopieszcza.....

A czy wogole Philips wydając aktualizacje zbiera info z takich forów jak to?
Selekcjonuje informacje i dopiero wypisza plik......
Jestem tego ciekaw
Pozdro




Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Cześć,
Kiedyś działało oficjalne forum Philipsa i tam moderatorami byli pracownicy pracownicy firmy. Funkcjonowało w kilku językach i niejednokrotnie proszono o jakieś dodatkowe informacje lub logi błędów. Tutaj czegoś takiego nie widzę, więc podejrzewam że nie opierają się na tym tylko bardziej na zgłoszeniach mailowych i telefonicznych. Sam zresztą do nich kilka rzeczy zgłaszałem telefonicznie i później to poprawiali.
 

Master-78

Member
Tak ciekawi mnie jakie ty apki znalazłeś z treściami dolby atmos to jest dopiero zastanawiające :) bo jedynie netflix cos tam ma i ponoc amazon prime, ale ten drugi nie istnieje na naszym tv(brak aplikacji), hbo go jest juz ale na nim nic nie ma... wiec gdzie ty masz jakieś apki z dolby atmos?




Kolego, to nie apki z treściami - pisałem (wcześniej), że:
- Media Player - wbudowany w soft Philipsa odtwarzacz;
- Archos (player) - ściągnięty ze sklepu play.google;
- VLC (player) - j.w.
bez problemu (w Media Player Philipsa nie udaje mi się ścieżki audio zmienić czasami w plikach) odtwarzają i przesyłają (PASSTHROUGH) strumień audio w Dolby Atmos przez HDMI-ARC do amplitunera i jako taki jest wykrywany.
Odtwarzane materiały to pliki demo (w formatach mp4, m2ts, etc.) ze strony m.in. Dolby:
https://www.dolby.com/us/en/guide/dolby-atmos-trailers.html


które odtwarzałem ww. aplikacjami z mojego serwera (NAS) i dodatkowo z pendrive'a USB (żeby sprawdzić, czy ma to wpływ na to, czy apka sobie poradzi, czy nie).
Po dokonfigurowaniu ww. aplikacji udało się strumień audio w ATMOS przesłać do amplitunera.



Co do serwisów, które zawierają materiały w Dolby Atmos (nie wszystkie rzecz jasna), to są to:
- Netflix
- Amazon Prime
- Vudu
- iTunes.
 

albert123

New member
Witam wszystkich,
niestety po roku bezproblemowego użytkowania z wyjątkiem wymiany pilota zrobiła mi sie dziwna plama jak na zdjęciu. Zadzwoniłem do Phila w celu zgłoszenia reklamacji zrobiłem wedle wskazówek zdjęcie na szarym tle i mam do Was pytanie czy to jest kwestia wadliwej matrycy czy też kurzu jak pisali poprzednicy. Proszę napiszcie czy mieliście podobny problem i jak został wyeliminowany.
A propos nowej wersji Oreo nie nastawiajcie sie na jakąś rewolucje bo konsultantka Pilipsa twierdzi ze nowa wersja softu poprawi jedynie funkcjonalność internetu nic więcej.
pozdrawiam
 

Attachments

  • 20190212_150054.jpg
    20190212_150054.jpg
    316,5 KB · Wyś: 50

wiaderny007

New member
Witam wszystkich,
niestety po roku bezproblemowego użytkowania z wyjątkiem wymiany pilota zrobiła mi sie dziwna plama jak na zdjęciu. Zadzwoniłem do Phila w celu zgłoszenia reklamacji zrobiłem wedle wskazówek zdjęcie na szarym tle i mam do Was pytanie czy to jest kwestia wadliwej matrycy czy też kurzu jak pisali poprzednicy. Proszę napiszcie czy mieliście podobny problem i jak został wyeliminowany.
A propos nowej wersji Oreo nie nastawiajcie sie na jakąś rewolucje bo konsultantka Pilipsa twierdzi ze nowa wersja softu poprawi jedynie funkcjonalność internetu nic więcej.
pozdrawiam

Masakra widzę że ten tv to taka trochę bomba zegarowa
 

FanKosmosu

New member
Dlatego przedstawiciele Philipsa tłumaczyli, dlaczego nie ma i nie będzie następcy 8102. Według ich szczerej wypowiedzi, telewizor i tak skomplikowanym podświetleniu musiał by kosztować nie wiele mniej niż telewizory OLED 65 cali. Po prostu konstrukcje FALD są drogie, jeśli "mają być solidne".
 

marioking

Member
Ja dochodzę do wniosku ze philips jako marka jest zadowolona, jak klient raz kupi ich produkt, widocznie tak na tym zarabiają, że nie zależy im by dbać o wizerunek i dobry odbiór marki na przyszłość...



I uważam że to założenie świetnie realizują, po tym podejściu nie wezmę TV inne marki który nawet tylko stał obok PHILIPS-a :p
 

Brelik

New member
Odnośnie plamy, mam taką samą, w tym samym miejscu, tylko na razie jest mniej intensywna. Co więcej kilka stron wcześniej inny użytkownik również wrzucił zdjęcie plamy w tym miejscu. Z początku starałem się nie negować tak bardzo jak inni, gdy zauważałem wady, które mnie denerwowały, ale ten kurz to przegięcie. Telewizor jest codziennie przecierany z kurzu, z tyłu, jak również z przodu przeznaczonymi do tego materiałami.

Podtrzymuje kolegę z góry, nigdy więcej philipsa. Zdecydowanie najgorzej wydane 7k w moim życiu. Poprzedni Panasonic ma już ponad 4 lata i nigdzie nie ma plam, a nawet przesyła dts po optyku czego najbardziej brakuje mi w tym philipsie. Najlepsze jest to, że kosztował 1.5k.
 

marioking

Member
I jedyny atut philipsa ambilight ma coraz mniejsze znaczenie... kiedys jak tv nie wyrabiały rozmiarem dobrze to podbijało rozmiar.... Za rok-dwa 85" to nie będzie już jakiś rarytas, tak jak teraz powoli powszednieje 65"... Najwiekszym problemem będzie znalezienie tyle wolnej sciany na te 85" :p Więc dodatek świecący juz nie będzie w sumie zadnym atutem.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Odnośnie plamy, mam taką samą, w tym samym miejscu, tylko na razie jest mniej intensywna. Co więcej kilka stron wcześniej inny użytkownik również wrzucił zdjęcie plamy w tym miejscu. Z początku starałem się nie negować tak bardzo jak inni, gdy zauważałem wady, które mnie denerwowały, ale ten kurz to przegięcie. Telewizor jest codziennie przecierany z kurzu, z tyłu, jak również z przodu przeznaczonymi do tego materiałami.

Podtrzymuje kolegę z góry, nigdy więcej philipsa. Zdecydowanie najgorzej wydane 7k w moim życiu. Poprzedni Panasonic ma już ponad 4 lata i nigdzie nie ma plam, a nawet przesyła dts po optyku czego najbardziej brakuje mi w tym philipsie. Najlepsze jest to, że kosztował 1.5k.


Moze chodzi o mnie, bo niedawno wrzucilem obraz z "plamką". I tez stalo sie to mniej więcej po roku uzywania. Dlatego wystawilem go na "aukcje" :). Moja sztuka wyczula chyba pismo nosem i nagle zniknal banding (na zlosc zebym mial watpliwosci czy dobrze robie). Moze dlatego ze uzywam regularnie dynamicznej gry 4K/HDR przy mocnym podswietleniu matrycy i moze to zmusza go do bardziej rownomiernego podswietlania. Potem jak przelaczam na codzienna TV w tryb noc (podswietlenie na poziom 20) to tez efekt bandingu jest minimalny nawet podczas meczu. Plamka jak byla tak jest ale póki co nie rośnie....hurra! W kazdym razie jak znajdzie sie chetny to go oddam aczkolwiek nie mam cisnienia bo generalnie obraz jest bajeczny ale....boje sie o postepowanie tego "kurzu". Cene mam dosc zaporowa ale paru chetnych juz bylo. W kazdym razie jak sie uda to zrekompensuje sobie brak tych swiatelek zwanych ambilight zakupem 75" za podobna cene za ktora chce sprzedac. Ale na pewno nie bedzie to 75" cali od Filipsa. Pozdr.
 

albert123

New member
Sebol mam rozumieć że u Ciebie ta plama jest bardzo podobna i to jest kwestia nierownomiernego podswietlenia matrycy czy to problem z gromadzonym kurzem. Ja u ustawieniami nic nie kombinowałem mam ustawienie fabryczne na noc i ogladam tylko z nc+. Osoby które mają podobny problem moglibyscie napisać jak sie tego pozbyc.?
Pozdrawiam
 

DJ82

Member
podłączyłem dzisiaj watomierz i po wyłączeniu TV nadal pokazuje mi pobór 24W!!! o co chodzi?? Przecież przy wyłączonym TV powinien pobierać chyba poniżej 0,3W - to skąd te 24W?? Może ktoś sprawdzić u siebie??
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Sebol mam rozumieć że u Ciebie ta plama jest bardzo podobna i to jest kwestia nierownomiernego podswietlenia matrycy czy to problem z gromadzonym kurzem. Ja u ustawieniami nic nie kombinowałem mam ustawienie fabryczne na noc i ogladam tylko z nc+. Osoby które mają podobny problem moglibyscie napisać jak sie tego pozbyc.?
Pozdrawiam


Pare stron wczesniej wrzucilem fotke (o ile nie zostala usunieta). U mnie wyglada to jak pierdniecie muchy w porownaniu z tym co widze u ciebie to masz pod matryca produkcje wegla. W moim przypadku ciezko wytlumaczyc od czego to jest bo plamka jest mala, szara i nie jest bezposrednio pod gorna krawedzia tylko ok 2 cm nizej. U ciebie widzie ze jest czarna (przynajmniej na zdjeciu) i leci od samej krawedzi w dol. Zglaszaj to do serwisu bo zadnymi ustawieniami tego nie zmienisz. Sorki.
 

Brelik

New member
Ciekawi mnie, czy zmieni się opinia kikiego lub innych pojedyńczych osób, co wysławiali ten TV pod niebiosa. Tak naprawdę wiedząc, że jeżeli trafiłeś sztukę bez wad, to na pewno jakaś się pojawi. I te zapixelowane plamy zamiast czerni to nie jest wina netflixa czy jakiegoś programu do odtwarzania. Takie coś potrafi się pojawić nawet przy filmie 4k z bitrate 70mb/s. Trafiłem chyba na najlepiej ocenianego bubla w historii bublów.
 

szybal

Banned
A ja sobie dalej chwalę 8102 14 miesięcy i wszystko gra .

CO będzie po gwarancji zobaczymy pewnie wymienię jak zawsze na większy model oczywiście PHILIPSA :)

To z tym Bublem jest już słabe .
 
Do góry