Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
[...]
A że TV nie obsługuje atmos to chyba jest jasne, bo skoro żadna treść z media playera, youtube, czy skadkolwiek nie jest w stanie zagrac atmos to chyba znaczy że TV nie obsługuje...
[...]


Cześć,


Bez problemy leci sygnał Dolby Atmos z TV po ARC'u do amplitunera, a ten wykrywa ścieżkę audio jako Dolby Atmos.
Testowane na filmach testowych ze strony Dolby - np. na filmie z podwójną ścieżką audio:
- Dolby Digital Plus (DD+) - ampli wykrywa jako DD+
- Dolby Atmos (DA) - ampli wykrywa jako Dolby Atmos.
Apka zainstalowana na TV - Archos + zestaw kodeków, a także wewnętrzna apka od Philipsa - 'Media' czy jak jej tam. Bez większych problemów przekazują sygnał przez ARC do ampli jako Dolby Atmos.

Nie dotyczy to apki Netflix... Na YT nie wiem czy to działa - nie miałem czasu testować/szukać.
 

darekgra

Member
Cześć,


Bez problemy leci sygnał Dolby Atmos z TV po ARC'u do amplitunera, a ten wykrywa ścieżkę audio jako Dolby Atmos.
Testowane na filmach testowych ze strony Dolby - np. na filmie z podwójną ścieżką audio:
- Dolby Digital Plus (DD+) - ampli wykrywa jako DD+
- Dolby Atmos (DA) - ampli wykrywa jako Dolby Atmos.
Apka zainstalowana na TV - Archos + zestaw kodeków, a także wewnętrzna apka od Philipsa - 'Media' czy jak jej tam. Bez większych problemów przekazują sygnał przez ARC do ampli jako Dolby Atmos.

Nie dotyczy to apki Netflix... Na YT nie wiem czy to działa - nie miałem czasu testować/szukać.
Dokładnie do zdekodowanie potrzebna jest aplikacja zewnętrzna sam tv tej funkcji nie posiada, nie jest w nim zaimplementowana.
YouTube nie ma nawet 5.1 jedynie aplikacja na Shield posiada możliwość odtworzenia 5.1.

Dobrym przykładem jest aplikacja Kodi która na każdym systemie prześle wszystkie formaty dźwięku które potrafi odtworzyć urządzenie docelowe.

Netflix potrzebuje aby urządzenie na którym jest zainstalowana potrafiło zdekodować ścieżki 5.1 lub atmos.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Cześć,


Bez problemy leci sygnał Dolby Atmos z TV po ARC'u do amplitunera, a ten wykrywa ścieżkę audio jako Dolby Atmos.
Testowane na filmach testowych ze strony Dolby - np. na filmie z podwójną ścieżką audio:
- Dolby Digital Plus (DD+) - ampli wykrywa jako DD+
- Dolby Atmos (DA) - ampli wykrywa jako Dolby Atmos.
Apka zainstalowana na TV - Archos + zestaw kodeków, a także wewnętrzna apka od Philipsa - 'Media' czy jak jej tam. Bez większych problemów przekazują sygnał przez ARC do ampli jako Dolby Atmos.

Nie dotyczy to apki Netflix... Na YT nie wiem czy to działa - nie miałem czasu testować/szukać.
YouTube tylko stero niestety

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

janunio

New member
Bez reklam
"Netflix potrzebuje aby urządzenie na którym jest zainstalowana potrafiło zdekodować ścieżki 5.1 lub atmos. "
Czyli TV ma zdekodować ? Pytam bo NETFLIX jest zainstalowany na TV.
Zdekodować do analog audio ?
TV są stereofoniczne.
Jedyna opcja to cyfrowe passthrough (obejście) i podanie via HDMI ARC lub SPIDiF na zewnętrzne urządzenie źródłowego sygnału cyfrowego. I tu ma się odbyć obsługa ATMOS.
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
"Netflix potrzebuje aby urządzenie na którym jest zainstalowana potrafiło zdekodować ścieżki 5.1 lub atmos. "
Czyli TV ma zdekodować ? Pytam bo NETFLIX jest zainstalowany na TV.
Zdekodować do analog audio ?
TV są stereofoniczne.
Jedyna opcja to cyfrowe passthrough (obejście) i podanie via HDMI ARC lub SPIDiF na zewnętrzne urządzenie źródłowego sygnału cyfrowego. I tu ma się odbyć obsługa ATMOS.


Chyba nie do konca czaisz technologi, jasne passthroug działa i to NAWET DOLBY ATMOS! ale tylko w kontekscie gdy bluray odtwarza i przesyła na kino domowe!!! No i włąsnie chodzi o to by tv potrafił dekodowac póki odtwarza to własnie netflix na tv, albo youtube albo media player, i w tym własnie szkopuł! No i wiesz wiekszośc soundbarów z subem działą w downmixie z 5.1/7/1 i nie to jest problemem ze TV ma w najlepszym razie STEREO, ale tylko braku kodeku... Bo własnie nam nie w głowie sluchać atmos na TV, tylko by TV wiedział co przekazac na zestaw audio a bez kodeków jak widać nie potrafi... szczerze mowiąc mogłoby by to być tak jak mówisz, mi to wisi, bylem własnie na zestawie audio miał atmos, ale tak własnie nie jes i to nie wina NETFLIX, bo ani youtube ani mediaplayer tego nie robi... więc to wina TV, t i jedyne rozwiązanie jakie jest realne i sprawdzone to by tv dekodował atmos! I skoro głupie boxy z androidem za 500 złotych to mogą robić to chyba nie jest technologia kosmiczna czy finansowa która przerasta produkt za 7000 czy jak wyjściowo kosztował ponad 9000!
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Można by to w uproszczony sposób napisać "Netflix wymaga aby urządzenie rozumiało to co dostaje zakodowane w DD+ i mogło to dalej wykorzystać do odtworzenia lub przesłania dalej do kina domowego"
Wydaje mi się że akurat android tv ma z tym problem ponieważ na chwilę obecną to chyba tylko ten zainstalowany na Sony potrafi dać Atmos. Shield nie potrafi tego w Netflix.
 

marioking

Member
Chyba nie do końca skoro są android boxy, czyli chyba android TV które maja obsługe atmos, jest ich parę, ale są. Wiec skoro jakies firemki na to stac to philipsa również...
 

janunio

New member
Bez reklam
TV jest STEREO więc nigdy nie odtworzy 5.1 / 7.1 / 7.1.4 ...
Z dts czy dolby telewizor wykorzysta zawsze tylko 2.0. Bo formaty dts/dolby są na taką sytuację przygotowane.
Pozostaje tylko i wyłącznie przekazanie czystej wersji cyfrowej na zewnętrzne playery/wzmacniacze/procesory. To one muszą obsługiwać ATMOS i tym podobne formaty no-stereo.

Za rok, przewiduję, że będzie ATMOS góra i ATMOS dół.
Szykujcie kasę.
Gęste audio HD po optyku nie pójdzie. Zostaje wyłącznie HDMI ARC.


ps. usłyszałem dziś w sklepie od promo SONY TV, że dźwięk z TV SONY zakręca i opada na widza ...
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Teraz jest moda aby z głośników w tv za pomocą cyfrowej obróbki uzyskiwać dźwięk "wielokanałowy" takie pseudo Atmos itp. np w takim LG jest "atmos" i aplikacja Netflix można powiedzieć że jest trochę oszukiwana i pozwala na uzyskanie Atmos, podobnie w Xbox czy w aplikacji Netflix na w10.
 

Master-78

Member
Panowie,

Mnie osobiście powiewa, czy TV dekoduje, czy nie dekoduje Atmos'a.
Wyraźnie pisałem, że (za instrukcją do tego modelu: DOLBY ATMOS PASSTHROUGH) dźwięk ma zostać wypuszczony bez jakiejkolwiek modyfikacji do urządzenia ten format obsługującego czyli do amplitunera.

Audio ma wychodzić w wersji niezmodyfikowanej (czyli żadnego dekodowania przez TV) - po prostu TV ma przekazać, bez dotykania strumień audio i tyle...
 

marioking

Member
To koncepcje mylisz, passthroug to przepuszczanie a nie wypuszczanie :p I co potwierdzam TV ROBI!!!! Dzwiek atmos z bluray idzie na ampli! I skoro Ci powiewa to nie usłyszysz nigdy nic atmos wychodzącego z tego TV...


A czy on dekodeuje czy wypuszcza atmos to juz dzielenie włosa na czwora, bo raczej jedno nie jest mozliwe bez drugiego a pierwsze bez wyłożenia jakiejs kasy przez phila na licencje!!



Podwójna szkoda bo oreo jako system już natywnie wspiera DOLBY i philips prawie nie musiałby nic z tym robic tylko wyłozyć kase na licencje!!!
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Tak marioking tak to właśnie wygląda, trafnie to ujołes.
Tv tak jak pisałem wcześniej przepuści w trybie obejścia sam z siebie czyli apel wewnętrznych które nie posiadają funkcji przekazywania dźwięk Atmos na pewno nie usłyszymy.
Należy przy tym trybie obejścia pamiętać jeszcze o ograniczeniach transmisji HDMI Arc.
 

Master-78

Member
Nooo doooopsz, to jak to jest, że niektóre APKi zaistalowane w tym modelu wypuszczają/przepuszczają DOLBY ATMOS 1:1 bez problemu, a taki NETFLIX już nie? Czyli jednak kwestia nie hardware'u a jednak softu? (I dalej idąc tym tropem - odpowiednio zmodyfikowana apka NETFLIX'a - np. portowana z SONY czy innego ustrojstwa na Adroid TV) powinna taki sygnał jako PASTHROUGH przepuścić.
ARC sam w sobie w tym TV przepuszcza DOLBY ATMOS'a - pisałem wcześniej, że pliki na serwerze/pendrive'ie wpiętym w naszego Philipsa, są bez większych problemów odtwarzane, a sygnał audio w DA właśnie leci grzecznie po HDMI-ARC'u do ampli, gdzie jest rozpoznawany jako Dolby Atmos (a nie DD+, czy inny 'niższy').

Tak, wiem, nie daję za wygraną...
 

darekgra

Member
Ale żaden dekoder to nie jest kwestia że dany sprzęt musi mieć wpięta dodatkową kartę rozszerzeń to wszystko to kwestia oprogramowania.
Którego to ten telewizor nie posiada, i tego nie zmienisz.
Np kodi ma taką funkcję obejścia, a Netflix wysyła sygnał do tv i tv dalej decyduje co z nim i w jakiej formie dalej go przekaże.
Netflix nigdzie nawet na Sony czy innym ustrojstwie nie ma opcji PASTHROUGH, Netflix pobiera ze sprzętu informacje jakie on ma możliwości (czytaj co potrafi a czego nie) i na podstawie tego udostępnia odpowiedni sygnał. Więc przeniesienie aplikacji z Sony czy czegoś tam nic by ci nie dało, ewentualnie napisz sam aplikacje dla netflixa zapłać im za certyfikacje i będziesz miał tak jak chcesz.
 
Ostatnia edycja:

Master-78

Member
Zatem jak to jest, że wewnętrzny odtwarzacz tego TV, jak i inne zainstalowane na nim aplikacje potrafią Dolby Atmos z plików z dźwiękiem w tym formacie przesłać przez HDMI ARC (ustawiony tryb 'wyjście wielokanałowy (obejście) w ustawieniach audio, oraz tryb 'dźwięk HDMI') do amplitunera, gdzie jest poprawnie rozpoznany jako Dolby Atmos i tam dekodowany (tak jak powinien być) i na głośniki przesłany bez problemów...?
 

marioking

Member
Tak ciekawi mnie jakie ty apki znalazłeś z treściami dolby atmos to jest dopiero zastanawiające :) bo jedynie netflix cos tam ma i ponoc amazon prime, ale ten drugi nie istnieje na naszym tv(brak aplikacji), hbo go jest juz ale na nim nic nie ma... wiec gdzie ty masz jakieś apki z dolby atmos?
 

darekgra

Member
Zatem jak to jest, że wewnętrzny odtwarzacz tego TV, jak i inne zainstalowane na nim aplikacje potrafią Dolby Atmos z plików z dźwiękiem w tym formacie przesłać przez HDMI ARC (ustawiony tryb 'wyjście wielokanałowy (obejście) w ustawieniach audio, oraz tryb 'dźwięk HDMI') do amplitunera, gdzie jest poprawnie rozpoznany jako Dolby Atmos i tam dekodowany (tak jak powinien być) i na głośniki przesłany bez problemów...?
Zapominasz że każda aplikacja w tym tv to nie jest coś co tv ma w swoim oprogramowaniu tylko właśnie aplikacja zewnętrzna. A to że z Netflixa nie masz Atmos to wystarczający dowód na to że dany odbiornik nie ma w swoim posiadaniu danego dekodera.
 
Do góry