Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

marioking

Member
Statystyki w YT, tzw dla nerdów.... na TV, na kompie tego nie widzę.... Poza tym pojemnosc przez długość nie jest miarodajnym wyznacznikiem... Bo jest cos takiego jak Variable bitrate, ten bit rate w szczytowych momentach do tylu dobija... wszystkie w miare podobnie ok 35-49Mb/s

I wybór 4k jest również w tych statystykach podkreślony i zmiana na niższą rozdzielczość, jak równiez drop frame...

@vvlad może też tak sprawdz, jak wejdziesz w "..." na końcu masz.
 

vvlad

New member
Cześć,


Także sprawdzałem niektóre z tych linków z ręcznie wymuszonym 4K (2160p!) - gdyż domyślnie YT ustawia 1440p i także wrzuca ikonkę '4K' fałszując nieco faktyczną rozdzielczość.
Przycina i zamula.
TV mam (po wymianie na nowy) świeżutki z ponad 75% pustym dyskiem systemowym TV od listopada = niezafajdany apk'ami (i procesami).



Wieczorem ściągnę filmiki z linków przez Was podanych w pełnym 4K w oryginale w kontenerze mkv i uruchomię odtwarzanie z NAS'a (sieć z NAS -> router -> TV jest w całości 1Gb z transferami ok. 120MB/s (tak, MegaBajtów a nie Megabitów)). Przetestuję odtwarzanie przy użyciu odtwarzacza wbudowanego w TV oraz Archos'a a następnie na zewnętrznym Zidoo X10 (takie same łącza 1Gb).




@Sebol74 - niestety mój 'nowy' TV po zwrocie zamiast rozbitego egzemplarza, jak miał równomierne (w miarę) podświetlenie i brak szachownicy, tak z czasem zaczyna wyłazić i banding, a co gorsza równo po środku podświetlenie po lewej robi się słabsze i widać pionową krechę. Niestety robią się także ciemniejsze i jaśniejsze 'plamy' - czyżby kurz? :-(
Sam TV dalej lubię i ogólnie in plus, lecz w miarę upływu czasu i pojawiania się tych 'bolączek' zaczyna być toto uciążliwe a z punktu widzenia ceny - niedopuszczalne w tak krótkim okresie czasu... Może ta ilość i częstość/szybkość nawracania problemów była kolejnym gwoździem do trumny i przyczynkiem zaprzestania produkcji tego modelu?

ten tv ma sieciówkę tylko 100 Mbit
 

marioking

Member
Ja tam nie wiem, cytuje co podaje statystyka.... w YT w TV



sieciówka 100 ale tv ma usb 3.0! a to już wiecej niż potrzeba dla mkv, z dobrym penem to odczyt powinienm być w stanie uciągnąć, ale mi już 95mbit tnie...
 

DrLiveAct

Member
daj pauze na 5min 48sec i powiedz mi co widzisz ?
4k i 47Mb/s ? (w tym najbardziej haczącym filmiku)

ps. screen w formacie bmp/png w 4k jest zbyt duży aby wrzucić na forum
 

janunio

New member
Bez reklam
@Master-78
Koniecznie wykonaj zassanie pliku z YT i porównaj z YT w realtime.
Internet mam kulawy LTE ale wiele razy sprawdziłem, że po zassaniu pliku wszystko jest OK! Mam dostęp do "morderczych" plików demonstracyjnych z MEGA strumieniem. Napiszę tak: wbudowany w TV PHILIPS odtwarzacz jest b. dobry.

Przy zasysaniu z YT przez 4K Downloader rezygnujemy z opcji TRYB INTELIGENTNY. Wtedy dostajemy b. ciekawe opcje parsowania. Wybieramy mkv i nawet natywne pliki 8K są do zassania. Przy wyborze mp4 mamy dużo ograniczeń. Patrzymy na rozmiar pliku i wybieramy największy unikają wyższych kompresji. AMEN


cyt.: " tv tnie aż miło piszą o tym już dość długo ... " Owszem piszą bo muszą.
 

vvlad

New member
Co takiego znalazłem (tłumaczone googlem):

4K
4k jest po prostu fenomenalny dzięki kontrastowi, jasności i kolorystyce tego telewizora.

Odkryłem coś szczególnego: niektóre filmy na youtube z 4k jąkaniem. W Netflix nie występują żadne problemy. Udało mi się znaleźć w Internecie, że wszystkie telewizory SMART lub sprzęt zewnętrzny, nawet telewizor Nvidia Shield, zacinają się z materiałem 4K. Nie miało znaczenia, czy było to 4K @ 60FPS czy 4K @ 30 FPS, czasami go otrzymałeś, czasem nie.

Jako tweaker, oczywiście badane i problem wynika ze zrzuconych ramek. Szybkość mojego Internetu testowana na fast.com: 85MBPS, musi być wystarczająca dla wszystkich treści. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że za pośrednictwem aplikacji YouTube nie mogę się już więcej dostać, lub uzyskać więcej przypisanych z Youtube niż 35Mbit.
Nawet jeśli wygląda na to, że aplikacja YouTube odtwarza zawartość bez buforowania, spadasz nawet o 30% (!!!) klatek na 4k @ 60FPS

I co się okazało, aby pomóc? Że jeden krótki film 4k @ 60fps (lub jakikolwiek inny film z innego FPS), prawie 30% gubienia klatek, które pozornie bez buforowania „płynący”, ale ogromne przebiegi jąkanie Zatrzymaj krótki film na początku, odczekaj 30 sekund i zobaczyć jak zniknęło całe jąkanie.
 

janunio

New member
Bez reklam
vvlad:
tak powstają mity. Wszystkie filmy u mnie na 8102 chodzą płynnie. Zassaj mkv przez 4k downloader i puść z pena. Napisz czy jest ok z płynnością.
Dla testów użyj plików z tego źródła:
LG: New York HDR
Tu mamy plik oryginalny, który wywołuje flagę HDR 25 fps. Z YT takiej opcji nie dostaniesz. Wniosek taki, że YT majdruje przy treściach i nie jest miarodajne do testów.
W/w plik ma bitrate ok. 60 Mbps. Wyświetla flagę HDR. 8102 odtwarza go płynnie.


Oczywiście w opcjach programisty ANDROID wskazujemy ograniczenie otwartych aplikacji do 3 lub 4.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem. Teraz można zaprosić ziomali i pokazać co TV może.
To plik używany w sklepach przez promotorów. Prawie jak 3D. HDR10 only.
 
Ostatnia edycja:

DrLiveAct

Member
Tak jak pisałem. Teraz można zaprosić ziomali i pokazać co TV może.
To plik używany w sklepach przez promotorów. Prawie jak 3D. HDR10 only.


Ja bardziej preferuje cuś takiego ;)
File size : 4.74 GiB
Duration : 3 min 48 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 178 Mb/s
wole teledyski w takiej jakości


Więc na mnie demka wrażenia nie zrobią ale dobrze wiedzieć ,że są jeszcze osoby co odróżnią real 4k od ...reszty chłamu ;)

pozdr:cool:


@vvlad weź ukaż jeszcze ten clouding plz
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Jakie masz źródło video 178 Mbps ? Z pracy ? Czy to uncompress PRO ?
To nie jest wartość parametru na konsumenckim rynku. Ale pozazdrościć.

Uważam, że HEVC namieszał w kategorii utraty ostrości obiektów w ruchu. Wszyscy producenci mają problem z odwzorowaniem tzw. fałszywych konturów i bit mapingu (przypisania w czasie rzeczywistym pixel w pixel). Nadrzędnym celem a była opcja zmniejszenia rozmiar plików ze stratą jednak w/w parametru.
Coś za coś. Rozmiar mniejszy to nic innego jak mniejszy bitrate jest korzystny zwłaszcza dla YT choć tylko Google wie jak wygląda ich patent na kompresję.
Ciekawe jak w tej sprawie ma się NETFLIX i inni nadawcy VOD.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Procesor MediaTek w tym Tv jest poprostu słaby, w ogóle producent tych procesorów to jakiś żart i kpina. Jak mogli dodać takie G..... Do Tv za 7000 tyś, kolejny żart philipsa w stronę klientów, dla mnie ta firma jest skończona, zaznaczam że nie kupowałem dla ambilight

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
nie strasz:roll:

ps. cyknij fote


@vvlad
4k 60fps po kablu śmiga płynnie


tuz przy gornej krawedzi. Okolo 20 cm od lewej krawedzi. Zdjecie nie oddaje az tak tego zjawiska jak w realu. Dodam ze widoczny na bardzo jasnym, glownie bialym i statycznym tle. Narazie mala plamka (mam nadzieje ze to nie "rak" zlosliwy). Na zdjeciu rowniez slabo bo slabo ale widac po srodku 3-pasmowa autostrade (banding). W rzeczywistosci przy ruchu kamery (lewo-prawo) dosc irytuje.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć,


Także sprawdzałem niektóre z tych linków z ręcznie wymuszonym 4K (2160p!) - gdyż domyślnie YT ustawia 1440p i także wrzuca ikonkę '4K' fałszując nieco faktyczną rozdzielczość.
Przycina i zamula.
TV mam (po wymianie na nowy) świeżutki z ponad 75% pustym dyskiem systemowym TV od listopada = niezafajdany apk'ami (i procesami).



Wieczorem ściągnę filmiki z linków przez Was podanych w pełnym 4K w oryginale w kontenerze mkv i uruchomię odtwarzanie z NAS'a (sieć z NAS -> router -> TV jest w całości 1Gb z transferami ok. 120MB/s (tak, MegaBajtów a nie Megabitów)). Przetestuję odtwarzanie przy użyciu odtwarzacza wbudowanego w TV oraz Archos'a a następnie na zewnętrznym Zidoo X10 (takie same łącza 1Gb).




@Sebol74 - niestety mój 'nowy' TV po zwrocie zamiast rozbitego egzemplarza, jak miał równomierne (w miarę) podświetlenie i brak szachownicy, tak z czasem zaczyna wyłazić i banding, a co gorsza równo po środku podświetlenie po lewej robi się słabsze i widać pionową krechę. Niestety robią się także ciemniejsze i jaśniejsze 'plamy' - czyżby kurz? :-(
Sam TV dalej lubię i ogólnie in plus, lecz w miarę upływu czasu i pojawiania się tych 'bolączek' zaczyna być toto uciążliwe a z punktu widzenia ceny - niedopuszczalne w tak krótkim okresie czasu... Może ta ilość i częstość/szybkość nawracania problemów była kolejnym gwoździem do trumny i przyczynkiem zaprzestania produkcji tego modelu?


witaj Master-78. Ostatnio pisalem ze staram sie skupiac na tym co leci w TV a nie na mankamentach czyli patrzec w tło i szukac pasow / plam. I jakos to zdawalo egzamin. Ale jako stary kon dostalem prezent od corki i ziecia Forza horizon w 4k / HDR i niestety nie da sie uciec od tego problemu bo poprostu jest widoczny i przy tak dynamicznej grze po prostu irytuje. Przyznam ze kontrast i efekt hdr przy tej grze jest super i wreszcie hdr wzrokowo odczuwalny ale wedrujaca 3-pasmowa autostrada wkurza.



A pro pos YT i przycinania. u mnie podobnie. Niektore materialy w tej rzekomej najwyzszej rozdzielczosci minimalnie tną ale juz material "Bulgaria" 8K to sie nie da ogladac. Obraz staje na pare sekund co pare sekund. Pozdr.
 
Do góry