Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DJ82

Member
Właśnie włączyłem AXN i oglądam ten film i jakoś nie widzę takiej tragedii jak piszesz - fakt że film jest nadawany z dość małym bitrate ok 4Mb/s no TVN czy HBO lub Canal+ często nadaje z bitrate ok 10-12. Myślę że dekodery dostarczane przez operatorów pozostawiają wiele do życzenia - dlatego używam własnego :)
 

vvlad

New member
Ja póki co jakiś większych wad się nie dopatrzyłem. To co napisałem wcześniej to detale, których w klasie premium moim zdaniem nie powinno być.
Olądam głównie netflix i tv naziemną i jakość obrazu w/g mnie jest bardzo dobra - mam wyłączone wszystkie filtry obrazu (upłynniacz, redukcja mpeg i redukcja szumu), bo dla mnie taki obraz jest nienaturalny i jakoś cieżko mi się przyzwyczaić. Netflix w 4k ogląda się bardzo przyjemnie. Jedynie co mnie drażni to clouding widoczny na szarym albo ciemnym podświetlonym tle, ale nie jest to jakoś strasznie rażące - może kiedyś uda mi się zrobić zdjęcia.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A ja powtorze ze w mojej sztuce jedynym mankamentem jest banding, ktorego co dziwne nie bylo przez okolo 3 m-ce od zakupu. Niestety zaczyna byc widoczny w materialach 4K (np. gra horizon 4 na XBO). problem powstal gdy zrobilem ktoras tam aktualizacje softu. Czekam na kolejna aktualizacje kora moze cos poprawi w co jednak watpie. No i zauwazylem niepokojaca plame przypominajaca slynny tu na forum "kurz". Bede obserwowac. Najbardziej boli fakt ze od TV w cenie okolo 6,500 tysi oczekiwac powinno sie wiecej. Bo szczerze mowiac dzis moglbym kupic 65PUS6262 za okolo 3 tysie i kto wie czy banding bylby nie widoczny lub tak samo jak w moim 8102. Ale wydajac 3 tysie za obraz z pionowymi paskami czy plamami by tak nie bolalo bo w koncu budzetowa cena, ale juz TV za ponad 2x tyle to troche przykre. Ale nawet posiadaczom O czy Q ledow zdarza sie banding wiec w tych przypadkach jeszcze bardziej musi byc przykro. W kazdym razie przy nastepnym wyborze bede sie raczej kierowac bardziej cena a nie "wypasem". 8102 jest bardzo dobrym modelem ale nie jestem juz taki przekonany czy wart byl swojej ceny.
 
Witam mam pytanko czy używa ktoś z tym tv jakiegoś dysku sieciowego? Planuje zakup i może ktoś ma jakieś sprawdzone modele. Używać będę go do pobrania czegoś z neta wrzucę na dysk sieciowy a potem przez kodi chciał by go oglądać na tv
No wd my cloud się nada?
 

marioking

Member
Witam mam pytanko czy używa ktoś z tym tv jakiegoś dysku sieciowego? Planuje zakup i może ktoś ma jakieś sprawdzone modele. Używać będę go do pobrania czegoś z neta wrzucę na dysk sieciowy a potem przez kodi chciał by go oglądać na tv
No wd my cloud się nada?


Ja mam wd my cluod i obecnie mocno mnie wkurza i trochę brak mi obiektywizmu... ale tak to jest gdy przychodzi do jakis zgrzytów, póki działa to jesteś happy, jak nie... to wychodzi olewka, brak wsparcia.... osobiście nawet nie używałem kodi, po wpieciu do lan fabryczny media player obsługuje, jak również zwykly VLC, bo jednak tv od czasu do czasu trzeba zainstalowac od nowa a konfiguracja kodi za każdym razem to wrzód na tylnej cześci ciała.... a te programy łapią w locie takie podstawy... Osobiście teraz nie jestem w stanie polecic wd my cloud, czy czegokolwiek od WD, jakkolwiek przez parę lat byłem zadowolony :p Oczywiście jak nie korzystasz z dodatkowych napisów, raczej nie udało mi sie zmusic do obsługi, jakkolwiek mi zbytnio nie zalezało... wole org eng dts 7.1 bez krzaczków
 

vvlad

New member
Pobawiłem się jeszcze youtube i jak na moje to każdy film 4k 60fps tnie, mniej lub bardziej, czasem obraz nawet potrafi sie zatrzymać, a menu przy odtwarzaniu takiego filmu prawie nie reaguje / widać procek zamulony i nie wyrabia już
 

marioking

Member
To ciekawe, bo to widać wychodzi że tylko Twój.... A tak dla dokładności mówimy też o sytuacji po resecie fabrycznym? Czy raczej rocznym uzytkowaniu? Dużo aplikacji masz poinstalowanych? Bo to dziwna rozbieżność... A jaki internet masz? Bo ostatnio jak sprawdzałem te filmy 4k maja bitrate do max 43mbit, a według opini do 50mbit sobie radzi, więc może to nie tv tylko net?
 

MartesPL

New member
A ja powtorze ze w mojej sztuce jedynym mankamentem jest banding, ktorego co dziwne nie bylo przez okolo 3 m-ce od zakupu. Niestety zaczyna byc widoczny w materialach 4K (np. gra horizon 4 na XBO). problem powstal gdy zrobilem ktoras tam aktualizacje softu. Czekam na kolejna aktualizacje kora moze cos poprawi w co jednak watpie. No i zauwazylem niepokojaca plame przypominajaca slynny tu na forum "kurz". Bede obserwowac. Najbardziej boli fakt ze od TV w cenie okolo 6,500 tysi oczekiwac powinno sie wiecej. Bo szczerze mowiac dzis moglbym kupic 65PUS6262 za okolo 3 tysie i kto wie czy banding bylby nie widoczny lub tak samo jak w moim 8102. Ale wydajac 3 tysie za obraz z pionowymi paskami czy plamami by tak nie bolalo bo w koncu budzetowa cena, ale juz TV za ponad 2x tyle to troche przykre. Ale nawet posiadaczom O czy Q ledow zdarza sie banding wiec w tych przypadkach jeszcze bardziej musi byc przykro. W kazdym razie przy nastepnym wyborze bede sie raczej kierowac bardziej cena a nie "wypasem". 8102 jest bardzo dobrym modelem ale nie jestem juz taki przekonany czy wart byl swojej ceny.

Witam, niestety jesteś kolejną osobą którą dotyka ten problem, najgorszy jest fakt, że jeśli już raz to wystąpi (plamy) to nie da się tego pozbyć. Tyle lat i Philips nie potrafi zlikwidować tego problemu, nie potrafią nawet wziąć za to pełnej odpowiedzialności a będą tylko czyścić, przykre.
 

xMaraSSx

New member
Możecie polecić jakiś program do edycji kanałów? Próbowałem Philips Channel Editor, wersja bodajże 6.22 i nie mogę nim otworzyć listy zapisanej na penie przez TV.
 

vvlad

New member
To ciekawe, bo to widać wychodzi że tylko Twój.... A tak dla dokładności mówimy też o sytuacji po resecie fabrycznym? Czy raczej rocznym uzytkowaniu? Dużo aplikacji masz poinstalowanych? Bo to dziwna rozbieżność... A jaki internet masz? Bo ostatnio jak sprawdzałem te filmy 4k maja bitrate do max 43mbit, a według opini do 50mbit sobie radzi, więc może to nie tv tylko net?

Mam światłowód 1 Gbit, telewizor użytkowany miesiąc, aplikacje wszystkie powywalałem, mam tylko Netflix, HBO GO i Kodi. MKV 50 Mbit daje radę, 70 Mbit już nie. Youtube tylko 4k 60fps mi przycina, wszystkie inne filmy z youtube śmigają.
MKV 70 Mbit w HEVC nie da się oglądać, klatkuje i tnie się dźwięk. Nie próbowałem 70 Mbit H264.

Ten film https://www.youtube.com/watch?v=N1-Jmq7BLFE&t minimalnie haczy.
Zobacz przy odwarzaniu czy masz na pewno 4k, a nie czasem 1440p.
Na tych przycięcia widać jeszcze bardziej:
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t
https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&t
Ten https://www.youtube.com/watch?v=R3AKlscrjmQ&t dobija do 60 Mbit i na nim przycinanie już widać dość mocno (kodec VP9). Jak na moje to procek już sobie nie radzi przy takim bitrate.

Spróbuj przy odwarzaniu go wejść w menu ustawienia ;)

Ogólnie nie przeszkadza mi to strasznie, bo takich materiałów mam jak na lekarstwo, ale jak kupujesz topowy telefon to nerw by brał jakby przycinał albo mulił... A android na tym tv można porównać do mniej niż średniej klasy tabletu...
Jak już pojawi się aktualizacja do Oreo to na pewno po niej przywrócę ustawienia fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

DrLiveAct

Member
vvlad napisał:

28.7 Mb/s

vvlad napisał:

pierwszy ma 28.8 Mb/s drugi 28.6 Mb/s


Ten https://www.youtube.com/watch?v=R3AKlscrjmQ&t dobija do 60 Mbit i na nim przycinanie już widać dość mocno (kodec VP9). Jak na moje to procek już sobie nie radzi przy takim bitrate.


te video ma 17.3 Mb/s ...

Czyli najbardziej Ci "haczy" video z najmniejszym bitratem :wink:
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Mi żaden nie przycina i mam ustawione na 4k, na sztywno NET 120 ale po kablu to tylko 100



@DrLiveAct
a skad te liczby bo według statystyk YT i prędkości przesyłu prędkość dobija 47Mbps podczas odtwarzania
 

Master-78

Member
Pobawiłem się jeszcze youtube i jak na moje to każdy film 4k 60fps tnie, mniej lub bardziej, czasem obraz nawet potrafi sie zatrzymać, a menu przy odtwarzaniu takiego filmu prawie nie reaguje / widać procek zamulony i nie wyrabia już


Cześć,


Także sprawdzałem niektóre z tych linków z ręcznie wymuszonym 4K (2160p!) - gdyż domyślnie YT ustawia 1440p i także wrzuca ikonkę '4K' fałszując nieco faktyczną rozdzielczość.
Przycina i zamula.
TV mam (po wymianie na nowy) świeżutki z ponad 75% pustym dyskiem systemowym TV od listopada = niezafajdany apk'ami (i procesami).



Wieczorem ściągnę filmiki z linków przez Was podanych w pełnym 4K w oryginale w kontenerze mkv i uruchomię odtwarzanie z NAS'a (sieć z NAS -> router -> TV jest w całości 1Gb z transferami ok. 120MB/s (tak, MegaBajtów a nie Megabitów)). Przetestuję odtwarzanie przy użyciu odtwarzacza wbudowanego w TV oraz Archos'a a następnie na zewnętrznym Zidoo X10 (takie same łącza 1Gb).




@Sebol74 - niestety mój 'nowy' TV po zwrocie zamiast rozbitego egzemplarza, jak miał równomierne (w miarę) podświetlenie i brak szachownicy, tak z czasem zaczyna wyłazić i banding, a co gorsza równo po środku podświetlenie po lewej robi się słabsze i widać pionową krechę. Niestety robią się także ciemniejsze i jaśniejsze 'plamy' - czyżby kurz? :-(
Sam TV dalej lubię i ogólnie in plus, lecz w miarę upływu czasu i pojawiania się tych 'bolączek' zaczyna być toto uciążliwe a z punktu widzenia ceny - niedopuszczalne w tak krótkim okresie czasu... Może ta ilość i częstość/szybkość nawracania problemów była kolejnym gwoździem do trumny i przyczynkiem zaprzestania produkcji tego modelu?
 
Do góry