Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Master-78

Member
Czołem KiKi,

Potwierdzam i dziękuję za pchnięcie tematu. W innym razie musiał bym się przepychać z Serwisem osobiście i/lub z prawnikiem.

Serwis i zwrot nowego TV - trochę zamotali pierwotnie: TV miał przyjechać dziś. Później okazało się, że nie mają i pytali, czy może być PUS8102 (którego wszak miałem). Godzinę później zadzwonił Pan z Serwisu ponownie i powiedział, że mowa jednak o PUS8602 (także matryca VA 100Hz, z Quantum Dot czyli niby półka wyżej, ale na Edge Led = lepsze kolorki, za to gorzej z kontrastami - w stosunku do PUS8102 z FALD). Intensywnie wczoraj szukałem informacji o tym modelu i testów. Za wiele ich nie ma. Niestety nie ma także w okolicznych 'marktach' i nie miałem możliwości podjechać obejrzeć i ocenić 8602 na żywo.


W wątku o 8602 znalazłem jedynie taki slajd:

http://www.hdtv.com.pl/forum/attach...-i-65pus8602-12-z-quantum-dot-philips-ifa.jpg


W najbliższych m-cach spodziewam się przeprowadzki i salon nie będzie już po zachodniej stronie, a po wschodniej i siłą rzeczy będzie popołudniami ciemniej (po części wynika to ze specyfiki zabudowy).
Dlatego po prawdzie mam duży dylemat czy akceptować 8602 z edge'm i możliwością cloudingu, czy czekać cierpliwie na 8102 z FALD, którego wybrałem właśnie ze względu na direct led i wygaszanie strefowe :).
Poprosiłem serwis o informację kiedy mogą mieć 8102. Jeśli to kwestia tygodnia - dwóch, raczej poczekam. Do Świąt mam czas :)

Czy ktoś z Was koledzy użytkownicy 8102 miał/ma doświadczenia z modelem 8602?
 
Ostatnia edycja:

PiotrekZas

Member
No i wisi...
I białe jest białe, i czarne jest meeeega czarne :D

4loqjq.jpg


HAPPY:grin:
 

MartesPL

New member
Fajnie że będzie nowy tv jednak model zaproponowany wydaje się być gorszy, co do PUS8102 gdzieś przeczytałem, że nie są już produkowane? Ciekawe co zrobi serwis z Twoim naprawionym tv? Mój aktualnie pojechał kolejny raz na serwis w ciągu roku, pierwszy raz kupiłem philipsa i raczej ostatni, nigdy nie zdarzyło mi się to z żadnym innym tv żeby w niespełna rok dwa razy zostać bez sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Kurde no, piękny tv i genialna cena, aż mnie ściska, że ponad rok temu dałem tutaj za swojego 65p60 niecałe 5 tys. a teraz ten 8102 jest za 5,5 tys.
 

FanKosmosu

New member
Jestem bardzo zainteresowany tym TV 8102. Moim priorytetem jako widzą są filmy, więc zależy mi na dużym kontraście i rozmiarze minimum 65". W moim przypadku wchodzi w grę w zasadzie ten TV albo Sony XF90 w 65 calach...albo oczekiwanie na obniżkę cen LG B8 65" poniżej 8.000 zł. Na wiosnę były promocje w RTV Euro tego TV za ok. 5600 zł, ale je przegapiłem. Jesienią ten TV zniknął z półek sklepowych, a teraz na Black Friday wrócił...ale droższy, za jakieś 6700 zl.
Jaka szkoda że Philips nie wypuścił następcy tego 8102 ma rok 2018, a jedynie serię 8303 opartą na panelu IPS.
@KIKI, oferujesz fabrycznie nowe modele 8102 czy może to jakieś końcówki produkcyjne przetrzymywane na Black Friday?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brawo dla zadowolonych.

Tak 65pUS8102 , wyłącznie fabrycznie nowe !!!
Masz 5500 zł - jak się zalogujesz w Klubie HDTV, masz jeszcze kalibrację gratis , wtyczki gratis, dostawę gratis.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Za 5,5k to extra oferta - mój też już kończy rok (dałem 6,4k i wtedy była to dobra cena) - żadnych problemów jak u kolegów wyżej - oby tak dalej.
 

marek301

New member
No muszę się pochwalić i ja! :)

Miałem trudną sytuację, bo naczytałem się sporo hejtu,
zarówno skierowanego na Kiki, jak i na firme Philips,
oraz opinie niezadowolonych nabywców PUS8102. :)

Mimo wszystko od 3 dni ten model jest u mnie. :D

Co zadecydowało? Po pierwsze opinia na "opozycyjnym" forum, Macieja K(kalibratora),
jak i to, że od 8 lat byłem mega zadowolonym starym klientem Kikiego. :mrgreen:

Użyłem po prostu swojego mózgu i zdecydowałem,
że ten model będzie najlepszy, pomimo istnienia Oledów,
których wady są nieakceptowalne z punktu widzenia człowieka inteligentnego!!!
:krol:
 

marek301

New member
Myślę że ambi Hue i czerń jest na duży plus Philipsa 8102 W cenie 5,5 nie ma się co zastanawiać.
Szybal, akurat "ambi Hue" jest dla mnie bez znaczenia,
ale już ta czerń, bez tej jazdy co na Oledach, to już jest coś,
muszę wspomnieć o jasności i świętym spokoju, bez stresowania się "wypalaniem". :)

BTW
Mam pytanie, jak i czym przetestować,
aby ujawnić jakieś potencjalne bolączki tego modelu?
:)
 

pitutek

New member
Eh.. a ja wciąż się waham, choć już miałem zamawiać u kolegi Kikiego kilka dni temu. To tak jest jak się za dużo poczyta o potencjalnych problemach jakie mogą się zdarzyć w danym modelu..
 

szybal

Banned
I to jest właśnie ta różnica między kupnem w sieciówce a kikim jak coś będzie nie tak to wymieni bez problemu .
Jak miałem problem z HUE to podał numer tel. pomogli .
Myślę że nie tylko mi.
 
Do góry