Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Rafaldob

New member
Byłem maksymalnie zadowolony z nc+ i kanałów HR takich jak TVN i TVN24, HBO i Cyfry... teraz jest jak w opisywanym przez Ciebie Netflixie. Kasza na maksa, artefakty, przebarwienia....

Na prawdę nie mogę zrozumieć jak to się stało?!

kurcze, to dziwne. U mnie wlasnie na odwrot, jeszcze glebsza czerrn i lepszy kontrast. Netfilx u mnie bez zmian czyli srednio, na wielu materialach kaszka (mrowki), przebarwienia w ciemnych scenach ale o tym juz pisalem dawno temu przy okazji roznych aktualizacji. Ale dla mnie najwazniejsze ze jest dobry obraz podczas codziennej telewizji i meczow. NF ogladam tak rzadko ze mi az tak bardzo nie przeszkadzaja te mankamenty.
 

Rafaldob

New member
Piłka nożna z kanał Canal+ HD to jakość hmmm... nawet nie wiem do czego to porównać!!!

Z ujęcia jak na zdjęciu. To samo ujecie bez przyblizenia i z (pilkarz pod reklamą Unibet).
Pikseloza dramatyczna. Dookoła nich pełno artefaktów czego zdjęcie nie uchwyciło. Trawa rozmywa sie w ruchu a przy zatrzymaniu odzyskuje pewne szczegóły. Dokładnie te same ustawienia przed aktualizacją zapewniały lepsza jakosc. Nie bylo super ale bylo i wiele lepiej jiz teraz.
 

Attachments

  • A6AE7F3F-513C-4B9F-86DD-5D5BE8281859.jpg
    A6AE7F3F-513C-4B9F-86DD-5D5BE8281859.jpg
    37,8 KB · Wyś: 38
  • B7E95A51-370B-4141-95FB-CAF4B54F94BC.jpg
    B7E95A51-370B-4141-95FB-CAF4B54F94BC.jpg
    62,4 KB · Wyś: 42

SEBOL74

Member
Bez reklam
Niestety nic nie poprawia jakości. Ponowne instalacje, rozłączanie, restartowanie dekoderów, zmiana kabli. Telewior stracił formę a ja przyjemność z oglądania. Niesamowite jak coś co z zasady ma poprawiać, usprawniać (update) może schrzanić wszystko!!!!


To juz nie wiem co sie moglo stac. Sprawdzales jakosc YT w 4K i NF na jakims gotowym trybie obrazu typu standard lub film? Tez kaszana?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Piłka nożna z kanał Canal+ HD to jakość hmmm... nawet nie wiem do czego to porównać!!!

Z ujęcia jak na zdjęciu. To samo ujecie bez przyblizenia i z (pilkarz pod reklamą Unibet).
Pikseloza dramatyczna. Dookoła nich pełno artefaktów czego zdjęcie nie uchwyciło. Trawa rozmywa sie w ruchu a przy zatrzymaniu odzyskuje pewne szczegóły. Dokładnie te same ustawienia przed aktualizacją zapewniały lepsza jakosc. Nie bylo super ale bylo i wiele lepiej jiz teraz.


Fatalnie. Jezeli materialy 4K na you tube wygladaja tez zle to ewidentnie cos nie halo z tv. Jezeli na YT jest OK to wg mnie cos jest na rzeczy z dekoderem nc+. Moze inni forumowicze sie wypowiedza i doradza.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Piłka nożna z kanał Canal+ HD to jakość hmmm... nawet nie wiem do czego to porównać!!!

Z ujęcia jak na zdjęciu. To samo ujecie bez przyblizenia i z (pilkarz pod reklamą Unibet).
Pikseloza dramatyczna. Dookoła nich pełno artefaktów czego zdjęcie nie uchwyciło. Trawa rozmywa sie w ruchu a przy zatrzymaniu odzyskuje pewne szczegóły. Dokładnie te same ustawienia przed aktualizacją zapewniały lepsza jakosc. Nie bylo super ale bylo i wiele lepiej jiz teraz.


Mam jeszcze jeden ostatni pomysl na test. Wlacz filmik demo z menu androida i daj znac jak wyglada.
 

Rafaldob

New member
YT są rózne filmy - ciężko mi ocenić. Nawet te 4K. Są takie które wyświetlają się ok. Z NF różnie bywało. Generalnie ciężko mi się odnieść. Teraz jestem już wyczulony i być może widzę więcej.
Natomiast pewien jestem tego że NC+ Wygląda bardzo kiepsko i stało się ro dokładnie po aktualizacji. Po prostu widze roznice gdyż na codzien sie to oglada.

Fatalnie. Jezeli materialy 4K na you tube wygladaja tez zle to ewidentnie cos nie halo z tv. Jezeli na YT jest OK to wg mnie cos jest na rzeczy z dekoderem nc+. Moze inni forumowicze sie wypowiedza i doradza.
 

Rafaldob

New member
Film demo wyglada badzo dobrze. Nie wstawiam zdjęć bo naprawdę jest ok. Ewidentnie problem mam z nc+ Tak jak pisałem wcześniej ciężko minocenić YT bo rzadko tam zaglądam i są filmy 4K bardzo dobre i i gorsze - nie mam porównania ;-(

Nie ma opcji downgrade z oprogramowaniem? Probowalem dzisiaj, pobrałem aktualne ale na pendrive i system nie pozwolił mi na aktualizację.

Mam jeszcze jeden ostatni pomysl na test. Wlacz filmik demo z menu androida i daj znac jak wyglada.
 

Rafaldob

New member
Podejrzewam że z moją matrycą jest taka sytuacja że generalnie panele nie są powtarzalne, mieszczą się jakimś przedziale z potencjałem, możliwościami itp. moja była gdzieś w skrajności i nowa aktualizacja jak każda coś uwypukliła coś przygasiła. Spróbuję zweryfikować nc+ ale nie sądzę aby byl to taki przypadek i skontaktuję się z Philipsem z prośbą o downgrade. Taka teoria...
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Film demo wyglada badzo dobrze. Nie wstawiam zdjęć bo naprawdę jest ok. Ewidentnie problem mam z nc+ Tak jak pisałem wcześniej ciężko minocenić YT bo rzadko tam zaglądam i są filmy 4K bardzo dobre i i gorsze - nie mam porównania ;-(

Nie ma opcji downgrade z oprogramowaniem? Probowalem dzisiaj, pobrałem aktualne ale na pendrive i system nie pozwolił mi na aktualizację.


Dzwon do nc+ i popros o wymiane dekodera wtedy bedziesz mial pewnosc. Nie rozumiem tylko czemu ci trudno ocenic jakosc materialow 4K na YT? Wystarczy ze porownasz golym okiem jak to leci na yt 4k i to co masz na cyfrowce. Zrob jakas fotke z 4K na YT. jest tego tam miliony.
 

Rafaldob

New member
Z całym szacunkiem ale unikałbym logiki typu „jeśli nie pada to znaczy że jest piękna pogoda”.
Prawdopodobnie jest coś nie tak z gniazdem HDMI1/MHL gdyż po użyciu wejścia HDMI2 widzę poprawę (po wprowadzeniu takich samych ustawien dla ISF noc). Czyli jednak telewizor.
Niestety nadal jest bardzo słabo z artefaktami dookoła postaci, grafik kanałów na ruchomym tle - np mecze lub wyścig F1. Na poprzednim software było już z tym bardzo dobrze.


Jeśli ma jednym sygnale jest dobrze a na innym nie - to nie jest w takim razie wina telewizora.
 
Ostatnia edycja:

philipstv

New member
Taka przypadłość tez mnie spotkała wczoraj na filmie Śniadanie do łóżka na tvp1, obraz w ciemnych partiach jak by mrowienie, a włosy u ludzi przybierały dziwne poświaty tak jak by ktoś w niektórych miejscach malował je ciemny spreyem . Dziwne to ale na innych kanałach było ok tuner sat AX51 4Kbox
 

Rafaldob

New member
Zauważyłem jeszcze ciekawostkę. TV po zmianie gniazda na HDMI1 sam rozpoznał urządzenie i nazwał je odpowiednio (MediaBox+).
W HDMI1/MHL tak się nie działo.
 

szybal

Banned
U mnie obraz Z DOBREGO ŹRÓDŁA jak zawsze ok .
Ale nic nie pomaga z tym ciemnym obrazem po dłuższej przerwie.
Reset , instalacja wtyczka :(
 

Attachments

  • 20181007_175506.jpg
    20181007_175506.jpg
    56,5 KB · Wyś: 38
Do góry