Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

bobtong

Member
Witam wszystkich, mam problem z brudną matrycą w górnej części wyświetlacza, wiem że taki problem na tym forum nie jedno krotnie występował.
Pytanie: Jak działa serwis w takiej sytuacji, przyjeżdżają wymieniają??? czy zaczną mnie wkur.... że nic się nie stało i będę czekał miesiąc na TV który wróci nie naprawiony lub naprawiony w sposób taki że problem powróci po 2 miesiącach ?????
TV zakupiony w grudniu 2017 u kiki, zdjęcie nie oddają tego co widzę w rzeczywistości
ddf5975e51342d4b588c3e67bd5e4aac.jpg
4cce10c7e4d591d831be416d9643446a.jpg
cf72d27dfcb320e9134362362b90dbe0.jpg
065638a25dcda1ebe09a3d074ba8136c.jpg
 
Ostatnia edycja:

Rafaldob

New member
Niestety w moim praypadku aktualizacja wprowadziła sporo złego: zaszumienie, drobne artefakty i podobnie jak w HDR na np.Netflixie gubienie szczegółów w cieknych scenach widać do doskonale w Milionerach. Wcześniej pieknie niebieski kolor swiatel w studio „graniczył” z piękną czernią a teraz czerń jest rozmyta z niebieskim i sama jest niebieska. Nie wiem dlaczego tak się stało ;-( ;-( ;-(
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Niestety w moim praypadku aktualizacja wprowadziła sporo złego: zaszumienie, drobne artefakty i podobnie jak w HDR na np.Netflixie gubienie szczegółów w cieknych scenach widać do doskonale w Milionerach. Wcześniej pieknie niebieski kolor swiatel w studio „graniczył” z piękną czernią a teraz czerń jest rozmyta z niebieskim i sama jest niebieska. Nie wiem dlaczego tak się stało ;-( ;-( ;-(


kurcze, to dziwne. U mnie wlasnie na odwrot, jeszcze glebsza czerrn i lepszy kontrast. Netfilx u mnie bez zmian czyli srednio, na wielu materialach kaszka (mrowki), przebarwienia w ciemnych scenach ale o tym juz pisalem dawno temu przy okazji roznych aktualizacji. Ale dla mnie najwazniejsze ze jest dobry obraz podczas codziennej telewizji i meczow. NF ogladam tak rzadko ze mi az tak bardzo nie przeszkadzaja te mankamenty.
 

Rafaldob

New member
To wlasnie taki teraz mam np. Tvn z NC+ (I inne) Kaszka (mrowienia) gorsza czerń, przebarwienia w cieniach, stopniowanie kolrów jak w 16 bitowych komputerach ;-(
Wczesniej było suuuuper. Byłem przeszcześliwy (oprocz pilki noznej i lekkich artefaktow dookola pilkarzy w okreslonych scenach).... nie wiem o co chodzi

kurcze, to dziwne. U mnie wlasnie na odwrot, jeszcze glebsza czerrn i lepszy kontrast. Netfilx u mnie bez zmian czyli srednio, na wielu materialach kaszka (mrowki), przebarwienia w ciemnych scenach ale o tym juz pisalem dawno temu przy okazji roznych aktualizacji. Ale dla mnie najwazniejsze ze jest dobry obraz podczas codziennej telewizji i meczow. NF ogladam tak rzadko ze mi az tak bardzo nie przeszkadzaja te mankamenty.
 

szybal

Banned
U mnie jedyne co cały czas męczy
to przyciemniony obraz po kilku godzinach bezczynności.
Muszę przestawić osobisty na standard lub i inny żeby wróciła pełna jasność.
 

Master-78

Member
Ave!

Update - u mnie obraz z grubsza OK.
Uważam, że jak z każdym ANDROIDEM, dla pewności powinno się najpierw TV przywrócić do ustawień fabrycznych, zrobić update i znów przywrócić ustawienia fabryczne, a dopiero wtedy ustawiać/kalibrować obraz.
Z doświadczeń wielu z androido-fonami - nie zachowanie tej kolejności nierzadko kończy się dziwacznymi zachowaniami :)
Stąd taka moja konkluzja co do aktualizacji naszych Philips'ów.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
to tez jest dobry pomysl. Mi pomoglo wylaczenie wtyczki po aktualizacji. Moze tez pomoc ponowne uruchomienie calego systemu po aktualizacji. Kazda sztuka ma swoje "fochy".

Rafaldob - przerob wszystkie mozliwosci i daj znac.
 

Rafaldob

New member
to tez jest dobry pomysl. Mi pomoglo wylaczenie wtyczki po aktualizacji. Moze tez pomoc ponowne uruchomienie calego systemu po aktualizacji. Kazda sztuka ma swoje "fochy".

Rafaldob - przerob wszystkie mozliwosci i daj znac.

Jasne, jutro zrobię reset do ustawień fabrycznych. Mam nadzieję że pomoże. Niestety aktualizacja została zrobiona więc tylko ten reset został.
Poniżej zdjęcia z HBO HD - jest fatalnie... zdjęcia tego chyba nie oddają.

P.S. Wyjęcie wtyczki nie pomogło
 

Attachments

  • B52809F8-4D1B-4639-97E0-8E5C7639546C.jpg
    B52809F8-4D1B-4639-97E0-8E5C7639546C.jpg
    23,5 KB · Wyś: 37
  • 97566444-290D-4206-9662-CE464A50F4A4.jpg
    97566444-290D-4206-9662-CE464A50F4A4.jpg
    23,4 KB · Wyś: 30
  • B7D1C1FB-C44C-4837-8628-501DB7A0D208.jpg
    B7D1C1FB-C44C-4837-8628-501DB7A0D208.jpg
    21,8 KB · Wyś: 29

Master-78

Member
@Rafaldob - nie wiem jak tam z jakością HBO - zauważyłem, że materiały nawet na kanałach HD są czasem paskudnie skompresowane i bardzo miernej jakości. Jak był takowy film, to odpalałem tenże sam np. na Netflix albo Showmax, albo w FHB/4K z serwera zassany z neta, gdzie kompresja była dużo mniejsza. Różnice winne być widoczne.

Poszedłem ostatnio do POKu NC+ i zapytałem o dekoder 4K i jakość ogólnie nadawanych programów w FHD. Sprzedawca jak tylko zrozumiał, że rozumiem różnice i jakość sygnału vs kompresja materiału, aby przeszło przez pasmo transpondera, który NC+ dzierżawi, od razu powiedział, że obróbka przed nadaniem czasami bardzo dużą sieczkę robi z bazowego materiału, a potem zależnie od TV albo widać to trochę, albo bardzo mocno...
W przedstawionym przez Ciebie przypadku pokusił bym się o stwierdzenie, że to HBO/dostawca sygnału dał ciała, a nie TV który tylko (zależnie od konfiguracji) uwypuklił kiepską jakość sygnały/materiału.

(Żeby nie było - nie chcę gloryfikować Philipsa! Po prostu rozróżniam różnice między jakością źródła a obróbką przez TV).
 

Rafaldob

New member
Panowie, spokojnie. Telewizor mam juz 9 miesiecy. Wszystko bylo super. Każda aktualizacja była bezproblemowa i nic nie psuła. Tutaj coś poszło nie tak. Jutro przywrócę do ustawień fabrycznych i zobaczymy. Nie sądzę aby się zepsuł. KIKI, TV kupiłem u Ciebie ;-) Tylko u Ciebie kupuje... od wielu lat... pierwszy był cudny KURO ktory do dzisiaj cudnie działa.
@Master-78 to nie kwestia HBO inne kanały to samo... pisalem wczesniej o TVNie. Kazdy HD wyglada jak SD a SD wygldaja jak slaba transmisja via internet.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jasne, jutro zrobię reset do ustawień fabrycznych. Mam nadzieję że pomoże. Niestety aktualizacja została zrobiona więc tylko ten reset został.
Poniżej zdjęcia z HBO HD - jest fatalnie... zdjęcia tego chyba nie oddają.

P.S. Wyjęcie wtyczki nie pomogło


Czesc, faktycznie wyglada kiepsko. Totalna pixeloza. Ja mam to samo np. na materialach z YT "film trailer 4K" gdzie 2 aktualizacje temu (wersja...240...) mozna bylo oglacac z odleglosci centymetra i obraz byl mega brzytwa. Tez uwazam ze to wina aktualizacji / softa a nie samego TV. No chyba sie nagle nie zepsul po aktualizacji? Kazda sztuka ma inne fochy. Przez wiele tygodni tez plakalem tu na forum ze aktualizacja ...246... "zepsula" mi obraz bo pojawil sie mocny banding. Inni pisali ze po tej samej aktualizacji nic sie nie pogorszylo, wiec wniosek jest taki ze ta sama aktualizacja ma inny wplyw na kazda szuke. To tak jak z leczeniem ludzi. Jednym to samo lekarstwo pomoze drugim nie. Z ciekawosci zerkne dzis na HBO i dam znac jak u mnie to wyglada. W kazdym razie u mnie obecnie obraz np. na kanale HGTV HD i program "dorota was urzadzi" wyglada idealnie, ostrosc mega przy ustawieniach bez jakichkolwiek "ulepszaczy", to samo "milionerzy" - ekstra czern i kontrast, mecze - ledwo zauwazalny banding. Zeby nie bylo aureoli nad glowami pilkarzy nalezy ustawic "ruch" na "wylacz". Dodam ze ja uzywam karty CAM od multimedia. Podobno nowoczesne tv lepiej czytaja karte niz dekoder, bo w przypadku karty TV sam sie staje dekoderem, dlatego ten nieraz slyszalem ze obraz z karty jest troche lepszy niz z jakichkolwiek dekoderow. Ale moge sie mylic.
 

Rafaldob

New member
Cześć,
Spisuję ustawienia z obu trybów ISF (po kalibracji od KIKIego). Dla obu trybów ISF dzien i noc. Mam tam otwarte kłódki. Robię to gdyż w wydruku mam inne wartości dla barw (dopiero kilka dni tenu to zobaczyłem jak pojawiła się nieszczesna aktualizacja i szukałem powodu).
Nigdy nie robiłem całkowitego resetu/ponownej instalacji. Pytanie do Was... czy powinienem o czymś jeszcze pamietac? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry