Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

xMaraSSx

New member
kiki, przeczytaj jeszcze raz przytoczone wyżej źródło - jak byk napisane, że zaczną od modeli 2016 a skończą na tych z 2018r.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki byk ?

Ja rozmawiałem z człowiekiem który jest odpowiedzialny sam bezpośrednio za wprowadzenie Androida.

Napisz proszę z kim TY rozmawiałeś ?
 

xMaraSSx

New member
Z nikim nie rozmawiałem, 2 niezależne wiarygodne źródła twierdzą inaczej niż Twoi informatorzy. Jeśli okaże się że będziesz miał rację, to zwrócę honor.

https://www.rtvmaniak.pl/9556336/philipsa-android-aktualizacja-smart-tv-oreo/

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1536045146

"2016 Philips Android TVs (models ending on 01) will be first to receive the Oreo update. Next in line will be 2017 (models ending on 02) and 2018 (models ending on 3) Android TVs that will receive the update simultaneously. Dual tuner models, meaning OLED803 and OLED903, will be the last to receive the Oreo update."
 
Ostatnia edycja:

kryszna_blu

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna tego tv. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z awaryjnością? W tej chwili mam 60ks7000 i szykuje mi sie kolejna wymiana matrycy, czego serdecznie mam już dość.
Jak sie sprawa ma z tą szachownica i androidem (zwiechy, pogorszenie wizji po update'cie)
Dzięki za odpowiedź
 

popson

New member
Ja mam od mistrzostw i jak podkreślałem wcześniej:
+ skalowanie dobre
+ czerń rewelacyjna. Oglądanie filmów w nocy mistrzostwo (szczególnie 4K z 1,5 m )

- słabe upłynniacze (albo delikatna przycinka, albo artefakty)
- w moim egzemplarzu mam mały banding (widoczny na jednolitych tłach i szybkich ruchach matrycy) -> @Kiki jak rozumiem nie nadaje się to na gwarancję / rękojmię ?

Jeżeli ktoś jest czepialski (jak ja) to zwracam na to uwagę. Znajomi i żona w ogóle nic nie widzą i cieszą się obrazem.

Ponadto mam mały problem z dźwiękiem na ampli przez HDMI Arc. Pomimo że mam włączone na Ampli i próbuję na tv włączyć, system ciągli mi pokazuje że nie podłączono i przełącza na głośniki tv. Co ciekawe raz chodzi raz nie (raz włączam tv i pyk kino się odpala i mam dźwięk z tv na ampli).

Pozdrawiam,
Piotr
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
W Philipsie PUS8102 - tego nie ma.


dlugo sie tu nie udzilealem ale nie moge tego nie skomentowac.
Kiki, nie wprowadzaj "swiezych" uzytkownikow w blad. Philips 8102 nie ma bandingu??? Nawet najwieksi poplecznicy tego modelu (koledzy Szybal i Ataszek) wspominali ze maly bo maly ale banding wystepuje. Z reszta wielu innych wlacznie ze mna rowniez. Sam tez pisales ze kazdy LED ma wiekszy/mniejszy banding wiec w ogole nie rozumiem twojego wpisu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jest jest mały ale jest - taka technologia i ciężko o TV aby nie miał tego efektu w stopniu zerowym - mi to nie przeszkadza.
W tym przedziale cenowym ( do 6k obecnie) nic lepszego i tak nie ma na rynku.
 

szybal

Banned
Witam
Tak jak napisał kolega delikatny prawie nie zauważalny banding występuje .
Mi osobiście to nie przeszkadza .
Jakość obrazu jest bardzo dobra i cieszy oko od rana do wieczora.
 

Attachments

  • 20180907_073711.jpg
    20180907_073711.jpg
    31,7 KB · Wyś: 44

kryszna_blu

New member
Nikt nie napisze o co chodziło z ta szachownica na białym tle? Znikło, zostało? Jakaś lewa partia?
Ktoś korzystał kiedyś z serwisu? Przyjeżdzają do chaty?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
U mnie się nasilało w obu egzemplarzach jakie miałem. Co się z nimi dalej działo - nie wiem, oddałem. Ja osobiście zdecydowanie odradzam ten model.
 

hugon2

New member
ja nauczyłem się obchodzić wszystkie problemy jakie napotkałem i ogólnie jestem zadowolony z obrazu tego tv. mam nadzieje, że listopadowa aktualizacja do 8 wyeliminuje większość tych problemów i może dodadzą w końcu obsługę 4k i DTS w zewnętrznych aplikacjach.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
U mnie się nasilało w obu egzemplarzach jakie miałem. Co się z nimi dalej działo - nie wiem, oddałem. Ja osobiście zdecydowanie odradzam ten model.

U mnie była widoczna po zakupie ale aktualizacja to wyeliminowała.
Zdecydowanie polecam ten TV - w cenie do 6k to najlepsza opcja na rynku obecnie - chyba że ktoś chce dokładać $ to brać OLED-a.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Wątpię. Trudno uwierzyć, że aktualizacja naprawi wadliwe podświetlenie. To tak jakby nowy soft miał naprawić np martwe piksele :)
 
Do góry