Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

kismoMR

New member
Czy udało się komuś zassać z YT plik z HDR-em do testowania ?
Jeżeli tak to jakiś link by się przydał.
O też bym ściągnął z YT jakiś materiał w HDR..... Na YT jest napisane że HDR ale jak się ściąga to już FHD.... Jednen link please

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy ktoś może ogarną te wyskakujące za każdym razem okno o nowej dostępnej aktualizacji ? Co zrobić aby się tego pozbyć ?
Czy wszyscy przeszli już na soft 246 ? Ja nadal oglądam na 208.
 

szybal

Banned
Ja jadę na najnowszym jedyny problem to po dłuższym wyłączeniu ciemny obraz .
Ale przełączam z dwa tryby i znowu wszystko śmiga.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jadę na 240 i obraz jest niebo ziemia. Wyskakujące okno ignoruje i czekam na kolejny miesiąc i sprzedaje ten TV. Niestety i stety, ale za dużo problemów i dobijająca PŁYNNOŚĆ gdzie w Sony tego nie widać. Jest to duży mankament Philipsa.
 

Oliviakrk

New member
Ja jadę na 240 i obraz jest niebo ziemia. Wyskakujące okno ignoruje i czekam na kolejny miesiąc i sprzedaje ten TV. Niestety i stety, ale za dużo problemów i dobijająca PŁYNNOŚĆ gdzie w Sony tego nie widać. Jest to duży mankament Philipsa.

Serio? Ja bym powiedziala na odwrót. To Bravia ma problem z płynnością... Polecam samemu zrobić testy na filmikach np. z poscigiem w mieście. Bravia tnie.

Sama już prawie zamówiłam XE9305. Ale się przeszłam zrobić ostatni test do sklepu...
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Serio? Ja bym powiedziala na odwrót. To Bravia ma problem z płynnością... Polecam samemu zrobić testy na filmikach np. z poscigiem w mieście. Bravia tnie.

Sama już prawie zamówiłam XE9305. Ale się przeszłam zrobić ostatni test do sklepu...

No raczej takich duchów jak 7502 czy 8102 nie zostawia. Proponuję zapodać mecz z aplikacji nc go. Philips do Sony czy nawet Samsunga zwyczajnie się chowa.
Porównywałem już kilka opcji i za każdym razem Filipek przegrywał odnośnie płynności.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No raczej takich duchów jak 7502 czy 8102 nie zostawia. Proponuję zapodać mecz z aplikacji nc go. Philips do Sony czy nawet Samsunga zwyczajnie się chowa.
Porównywałem już kilka opcji i za każdym razem Filipek przegrywał odnośnie płynności.
Nie wiem o jakich "duchach" mówisz - u mnie nic takiego nie ma a i płynność jest bardzo dobra :eek:k:
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem o jakich "duchach" mówisz - u mnie nic takiego nie ma a i płynność jest bardzo dobra :eek:k:

O uplynniaczu ruchu. Nie ma opcji eliminującej tej przypadłości. Obojętnie czy ruch zrobisz na min czy max zarówno w PCM czy PNM. Zawsze coś koło głowy wyświetla. Zwłaszcza jeżeli jest uchwycony widok piłkarza na tle ruchomej bandy. Było to już poruszane. W Sony tego nie zauważyłem podobnie w Samsungu.

Ale oczywiście u kolegi szybala wszystko jest idealne, zarówno u Ataszka jak i u Olivikrk😉.
Cieszy mnie to nie zmiernie moi drodzy.
 

szybal

Banned
Pekus jak działa to się cieszę powtórzę:
Jedyny problem u mnie to ciemniejszy obraz po dłuższej przerwie !

Obraz na Netflix HDR Zagłada bardzo ładny ale może tylko u mnie :)
 

popson

New member
Mam tego Philipsa i Sony 50W829
Przy wyłączonych upłynniaczach na obu jest klatkowanie.

Na włączonych na Philipsie są artefakty, a Soniacz wyświetla obraz idealnie.
Niemniej nie oceniam obecnych modeli Sony bo mój ma co prawda kilka lat ale obraz super (no wiadomo, czerń nie ta co w Philipsie )
 

Miyagi

Member
Pekus1982 wiem o co ci chodzi , też kiedyś pisałem o tych poświatach ale niestetynikt tego nie widział.W tej chwili style ruchu mam na wyłącz bo jak miałem jakiś tryb włączony to nie było płynności np. oglądając pogode na tvn i patrząc na prezentera to co kilka sekund na chwilke przycinało, nie pomagało ruszanie suwakami min max.Dopiero pomogło ustawinie na wyłącz, poświat teraz też jest mniej jedynie jak jest pokazany mecz i widać całe boisko to przy piłkarzach widać lekką poświate oraz na belce wyników jak np. bramkarz wykopnie piłke to belka się rozmywa.Ale ten typ tak pewnie ma.
 

Robsto

Member
Im dłużej czytam tym bardziej dochodzę do wniosku, że chyba do okulisty czas iść !!!!
Mam PNM na średnio i PCM na wyłącz - i jest super. Od metra meczy na mistrzostwach oglądałem, teraz LE i naszą ligę i jestem mega zadowolony z obrazu. Zmiana TV na inny, gdyby była możliwość - bez sensu. Jedyny minus obecnie - ciemny HDR i też nie non stop tylko w ciemnych scenach. Ja do meczy ten tv polecam - albo do okulisty czas [emoji4]
 

philipstv

New member
Najgorzej jak się człowiek nakręci to wiecznie coś nie pasuje wiec to w głowie siedzi że wiecznie zle coś z tym telepatorem a on nie taki zły :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry