Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

Wesley1

Member
Bez reklam
Za pierwszym razem zero problemów, przywieźli, wymienili itd. Teraz jeszcze nie dogadane bo jeszcze nie rozmawialiśmy. Dzisiaj niedziela, meczyki itd. Jutro do niego dzwonię.
 

xMaraSSx

New member
Po pierwsze HDR wyświetlił mi się na razie tylko w meczu Portugalia-Hiszpania

Po drugie - odczucia mam jak u Ciebie. Wybrałem maxa i ręcznie zmniejszyłem kontrast - wyszło SUPER :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też ustawiłem na MAX i jasność zmniejszyłem do 25. Teraz jest super.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
mi tez nie trzyma ustawien obrazu. Tzn taka sytuacja. Wylaczam tv w trybie noc. Wlaczam na drugi dzień, przestawiam na tryb "dzień" a podświetlenie matrycy zostaje z nocy. Trzeba wejść w kontrast (ten pierwszy) - suwak dol lub gora i dopiero rozjasnia obraz. Dodam ze nie mam zablokowanych trybow ISF.
 

Robsto

Member
Czesc.
A możesz sprawdzić na NF serial Iron Fist w HDR? Zobacz czy nie masz kaszy i przebarwień w ciemnych scenach i zobacz jaka predkosc. U mnie zaledwie 15,26 mb/s.
Z góry dzięki jeżeli inni również podziela się opinia.


U mnie tak samo - max 15,26 mb/s
Kaszy nie zauważyłem, jest ciemno, chwilami są przebarwienia. Przy okazji jestem po odcinku - wciągnął mnie serial :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

darek86

New member
U mnie kasza jest w tym serialu, przebarwienia również - ciemne sceny. ;) Ciekawe czy to problem NF czy Philips.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Robsto i Darek86.
Dzk za opinie. Powiem tak. 3 dni temu siedzialem 2 hrs na czacie z obsluga NF żeby wyeliminować problem. Konkluzja -pomimo właściwych ustawien NF większość materiałów w hdr na NF to "kaszana". Jankesi sprawdzili u siebie i stwierdzili ze jednak problem jest po stronie Filipka. Co dziwne w testach na hdtv hdr w tym modelu wypadl wręcz entuzjastycznie. Moim zdaniem nie chodzi tylko o sama aplikacje NF bo moje wrazenia z hdr z gry fifa 18 i filmow z plyty uhd /hdr odpalanych na x-box one tez przyciemniają obraz choć nie ma kaszy. Co więcej, kiedyś babka na chacie Philips przyznala ze producent ma poprawić ta opcje w kolejnej aktualizacji. Jak na razie efektow brak...ale może w końcu. Zaraz ktoś tu odpisze ze hdr to sztuczny dodatek ale ten dodatek podnosi cene tv i my za to płacimy. Poza tym dodam ze wlasciwie dzialajacy hdr daje dużo radochy. Tak było w przypadku poprzednika mojego LG i efekt był super, ale to była jedyna zaleta tego LG i go oddalem ale wniosek jest taki ze hdr ma moc i szkoda ze PUS 8102 tego na razie nie ma. Nie zmienia to faktu ze poza tym jestem mega zadowolony z tego TV. Nawet mundial bez 4K robi wrazenie na FHD. Nawet mi znikl banding i zapomniałem o martwym pixelu. Tylko ten hdr....
 

darek86

New member
U mnie nie było ziarna na serialu Godless z NF. Więc to dziwne trochę, nie wiem dlaczego na większości materiału z HDR tak to wygląda. Z drugiej strony ściągałem próbki video z bitrate 2x większym niż NF, czyli 30 Mbs i jak dla mnie efekt wow, bez ziarna i przebarwień.
Nie wiem dlaczego akurat z NF to działa słabo. Nie mam porównania efektu HDR z innymi TV, ale na dobrych materiałach zrobił na mnie wrażenie.

Co do samego HDR, to poprawnie zaimplementowany w filmie zwiększa jego naturalność właśnie! Np. mamy słońce które mocno razi, a obok cień rzucany przez drzewo, w którym widzimy szczegóły. W SDR to jest niemożliwe do realizacji. A ludzkie oko tak to widzi w naturze właśnie. Więc gadanie że to nienaturalne jest pitoleniem głupot. ;) Ale jak mówiłem HDR musi być dobrze użyty. :)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

darek86

New member
Swoją drogą przebarwienia (w ciemnych scenach HDR) ma na NF mój kolega który kupił sobie samsunga mu7002. Chyba jakość ich materiałów ogólnie jest kiepska w HDR.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

kojak_ct

Member
Każdy ogląda przez aplikację Netflix a może zobaczcie przez przegladarke? Oglądam na 55xe8505 i obraz jest prześliczny, wyraźne kolory, ostry i gładki przez wbudowaną aplikację.
 
Ostatnia edycja:

dlugilong

Member
A wiecie jak można sprawdzić ilość godzin jakie przepracował ten TV? W postach wcześniej ktoś pisał o tym, że kupił i miał 100 godzin przelatane po zakupie.
 

snecz

New member
Witam, od piątku testuję ten telewizor. Jedna rzecz, która mi się nie podoba to po włączeniu obraz na kilka-kilkanaście sekund mruga. Później jest już ok. Czy ktoś też tak ma/miał? Czy to oznacza wadliwy egzemplarz i trzeba odsyłać czy ten typ tak ma?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam, od piątku testuję ten telewizor. Jedna rzecz, która mi się nie podoba to po włączeniu obraz na kilka-kilkanaście sekund mruga. Później jest już ok. Czy ktoś też tak ma/miał? Czy to oznacza wadliwy egzemplarz i trzeba odsyłać czy ten typ tak ma?

To nienormalna rzecz - u mnie nic nie mruga - jak chyba u wszystkich.
 
Do góry