Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

xMaraSSx

New member
Oglądacie mundial w 4K? Na NC+ nadają w HDR HLG i nie mogę dobrać odpowiednich ustawień, używam opcji Perfect HDR w zaawansownych i przy standard jest zbyt ciemno, a przy maximum zbyt jasno.. Jakie są wasze wrażenia?
 

darek86

New member
I jeszcze jedno pytanie: jak w ogóle zainstalować przeglądarkę chrome? w sklepie jej nie ma :(


Chrome, nawet jak zainstalujesz, nie będzie przystosowany do TV, chyba że masz myszkę i klawiaturę podłączoną do telewizora. Jeżeli nie odpowiada Ci ta dostarczona przez philips, wypróbuj Puffin.


Co do ściemniania, wyłączenie czujnika światła widziałem w dwóch miejscach - chyba ustawieniach ekologicznych i w ustawieniach obrazu, wyłącz w obydwu miejscach, może pomoże. Ja tego problemu nie mam.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Jak wchodzę w ustawienia ekologiczne -> czujnik światła to nie mam żadnej opcji do wybrania :( Z lewej strony jest tylko opis i obrazkami co i jak.
Na środku brak jakiejkolwiek opcji do wybrania.
 

darek86

New member
Jak wchodzę w ustawienia ekologiczne -> czujnik światła to nie mam żadnej opcji do wybrania :( Z lewej strony jest tylko opis i obrazkami co i jak.
Na środku brak jakiejkolwiek opcji do wybrania.
No tam jest inaczej niż wszędzie [emoji23] nie wiem dlaczego nie ma opcji do wybrania, po prostu klikasz na tym "ok" na pilocie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja jak i wielu innych ma super odbiór z tego TV.
Nikogo na siłę nie trzeba uświadamiać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wesley1

Member
Bez reklam
No tam jest inaczej niż wszędzie [emoji23] nie wiem dlaczego nie ma opcji do wybrania, po prostu klikasz na tym "ok" na pilocie.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Po kliknięciu "ok" tv pokazał info, że czujnik jest wyłączony, czyli w obu miejscach jest wyłączony.
Jest na to jakaś rada bo szału dostaję, jak za każdym razem muszę zmieniać ustawienia :(
 
Ostatnia edycja:

darek86

New member
To kombinuj z zaawansowanymi ustawieniami kontrastu, może jakiś kontrast dynamiczny albo coś.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Robsto

Member
Oglądacie mundial w 4K? Na NC+ nadają w HDR HLG i nie mogę dobrać odpowiednich ustawień, używam opcji Perfect HDR w zaawansownych i przy standard jest zbyt ciemno, a przy maximum zbyt jasno.. Jakie są wasze wrażenia?



Po pierwsze HDR wyświetlił mi się na razie tylko w meczu Portugalia-Hiszpania

Po drugie - odczucia mam jak u Ciebie. Wybrałem maxa i ręcznie zmniejszyłem kontrast - wyszło SUPER :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sigg

New member
Witam wszystkich. Od tygodnia jestem posiadaczem tego telewizora (mój 3-ci z rzędu, zaczynałem do PUS6501 (za duży banding), później PUS7502 (problemy z czernią i bleedem) aż w końcu trafił do mnie 65PUS8102.

Ogólnie z obrazu jestem bardzo zadowolony, czernie są niesamowite jak na LEDa.

W moim egzemplarzu jest mały banding, ale da się o nim zapomnieć. Natomiast wczoraj podłączyłem go pod PS4 i zauważyłem na ekranie dziwne kwadraciki, tak jakby w jednej części ekranu strefy direct led były mocniej podświetlone (takie mam wrażenie).

Zdjęcie jest trochę prześwietlone, ale specjalnie, by widać było problem o którym mówię.

Czy to normalne? Czy telewizor powinienem wymienić (jestem jeszcze w 14 dniach na zwrot).

i.I-M-G-U-R.com/0UzcjTs.jpg (zdjęcie, trzeba usunąć - pomiędzy).
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Po pierwsze
jeśli komuś tv sam z rana koło 4tej sam się uruchamia lub włącza głos w amplitunerze to :
Warto pobrać najnowszą aktualizację i ponownie zainstalować TV ( pomogło dla SEBOL74)
lub
Przywrócić ustawienia fabryczne następnie w ustawieniach zegara przełączyć się z trybu automat na ręczny ( pomogło w moim przypadku - porada infolinii Philips)

Po drugie:
Jeśli chodzi o zrzut ekranu iPhona
Przetestowałem chyba wszystkie apki. Polecam tylko jedną działającą poprawnie:
AirPlay&UPnP

Po trzecie Hue
Dla każdego komu ambi to nie są odpustowe świecidełka - super sprawa. Drugi dzień nie mogę się nacieszyć.
Nie rozgryzłem tylko jednego ustawienia,
Przy stylu śledzenie audio - nie śledzą - może ktoś podpowie czy można to odpalić.

O na zakończenie podsumowanie.
Ten tv mam od końca maja.
Jestem nim zachwycony:
- obraz rewelacja - wciąż jakieś drobne poprawki na różnych źródłach robię - ale generalnie super ( a mecze na canal+ 4k i tvp4k bajka)
- mam odtwarzacz multimedialny 4k na andku i podłączony hdd z filmami. Dlatego przy wyborze tv nie zależało mi na andku. Ale pus8102 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył szybkością andka, kodi. Obecnie odtwarzacz nie jest używany - chyba pójdzie na sprzedaż - hdd z obrazami płyt podłączony mam do tv - wszystko śmiga płynnie.
- zrzuty ekranu apple - a raczej chodziło mi o filmy których mam dużo w telefonie - zrzuca płynnie - wcześnie miałem z tym problem
- netflix oglądam prawie codziennie - jestem bardzo zadowolony - na ziarno nie trafiłem
- współpraca z amplitunerem Yamaha rh-v671 rewelacyjna.

Reasumując - na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z zakupu - na pewno nie zamieniłbym na inny TV.
Taka inna opinia :) - ostatnio sporo negatywnych.


Czesc.
A możesz sprawdzić na NF serial Iron Fist w HDR? Zobacz czy nie masz kaszy i przebarwień w ciemnych scenach i zobacz jaka predkosc. U mnie zaledwie 15,26 mb/s.
Z góry dzięki jeżeli inni również podziela się opinia.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Mój 2-gi PUS8102 wygląda tak :(
Pierwszy miał dokładnie to samo ale po prawej stronie.
IMG_20180617_192517.jpg
 
Do góry