Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

albert123

New member
Cześć wszystkim,

Mam problem odnośnie przesyłania sygnału z laptopa do tel. poprzez chromecast-a. Jak już klikne w przegladarce przesyłaj później cały pulpit to jest dosyć duże opóźnienie na ekranie telewizora. Przecież syganał idzie przez wifi a nie bluetooth więc opóźnienie niepowinno być takie duże (tj. około sekundy). Tak samo gdy oglądam film w hd na laptopie - idzie płynnie a na telewizorze tak jakby procesor nie wyrabiał i zaczyna klatkować ale tylko przy dynamicznych scenach.
Proszę napiszcie czy tak macie ew. czy można to jakoś wyregulować?
pozdrawiam
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
SEBOL74
W S8+ jest od tego wbudowana funkcja Smart View (w belce powiadomień). Podejrzewam, że w S7 też występuje.

Ponawiam swoja prosbe w sprawie przesylania filmikow za pomoca "smart view".

+++
dzieki. zdjecia przechodza ale filmiki nagrane niestety nie.
Jakas rada?
I drugie pytanie - aby zachowac zdjecie na tv wystarczy kliknac "serce" jako ulubione?
 

kismoMR

New member
Witam

Czy możecie drodzy koledzy wstanie powiedzieć jaki wpływ ma ów "kontrast obrazu" bo chyba Tu chodzi o jasność w HDR choć nie jestem pewny.....

Mam ustawione na 50 na swoich ustawieniach ale jeżeli ustawie opcje HDR film efekt np w filmie Bright.... Chodzi o efekt świecące latarki (źródło xbox one x) jest po prostu rażące i jest to wielkie WOW
Pozdrawiam









6fd14c920664e10f1d36b3fc381384db.jpg


Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
nie do konca, "Kontrast" w menu glownym odpowiada za intensywnosc podswietlenia matrycy. To tam nalezy zmiejszyc aby nie bylo efektu "razenia". natomiast "kontrast" w dalszym menu (widoczny w menu na zdjeciu) dotyczy rzeczywiscie kontrastu czyli roznicy miedzy ciemnym i jasnym obrazem. Wg expertow ten kontrast powinien byc na wartosci okolo 80. Natomiast "kontrast" w menu glownym przy ogladaniu nocnym mam ustawione na max 40, zas w dzien 75.
 

accu

New member
Bez reklam
nie do konca, "Kontrast" w menu glownym odpowiada za intensywnosc podswietlenia matrycy. To tam nalezy zmiejszyc aby nie bylo efektu "razenia". natomiast "kontrast" w dalszym menu (widoczny w menu na zdjeciu) dotyczy rzeczywiscie kontrastu czyli roznicy miedzy ciemnym i jasnym obrazem. Wg expertow ten kontrast powinien byc na wartosci okolo 80. Natomiast "kontrast" w menu glownym przy ogladaniu nocnym mam ustawione na max 40, zas w dzien 75.

Witam uprzejmie,
Mam inne zdanie . Za podświetlenie matrycy(lokalne wygaszanie ) odpowiada funkcja : Tryb kontrastu .

Moim , skromnym zdaniem w menu ustawień obrazu , w ustawieniach zaawansowanych trzeba wybrać:
Tryb kontrastu i skorzystać z jednej z dostępnych opcji tej funkcji tj . np. Zoptymalizowany dla obrazu ,(jest ta opcja zalecana)
lub Normalny . Pozostałe opcje to : wył , oraz : zoptymalizowano pod kątem oszczędzania energii .
Funkcja : Tryb kontrastu jest widoczna na zdjęciu , dołączonym przez kismoMR
Ty natomiast napisałeś o funkcji : Kontrast obrazu , gdzie można dostosować poziom kontrastu obrazu , przesuwając strzałkę w górę lub w dół , aby zwiększyć lub zmniejszyć wartość poziomu kontrastu .
Natomiast funkcja : Kontrast dynamiczny powinna poprawiać wyświetlanie szczegółów w ciemnych czy jasnych obszarach obrazu . Są opcje : min. , średni , max .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kismoMR

New member
nie do konca, "Kontrast" w menu glownym odpowiada za intensywnosc podswietlenia matrycy. To tam nalezy zmiejszyc aby nie bylo efektu "razenia". natomiast "kontrast" w dalszym menu (widoczny w menu na zdjeciu) dotyczy rzeczywiscie kontrastu czyli roznicy miedzy ciemnym i jasnym obrazem. Wg expertow ten kontrast powinien byc na wartosci okolo 80. Natomiast "kontrast" w menu glownym przy ogladaniu nocnym mam ustawione na max 40, zas w dzien 75.
No ok.. Ale wartosc 80 to chyba dużo.... Czy podwyższenie takie ma przełożenie na palete barw chodzi mi o wartości kalibracyjne

Pozdrawiam

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

DzaceQ

Banned
U mnie ciekawostka zauważona kilka dni temu, po czyszczeniu matrycy była wymieniona też ramka, gdyż była na niej fabryczna folia którą dopiero zdjąłem po kilku dniach okazało się, że już nie mam srebrnej ramki wokół TV a fioletowa.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
U mnie ciekawostka zauważona kilka dni temu, po czyszczeniu matrycy była wymieniona też ramka, gdyż była na niej fabryczna folia którą dopiero zdjąłem po kilku dniach okazało się, że już nie mam srebrnej ramki wokół TV a fioletowa.

To lepiej czy gorzej ? Daj jakieś foto bo sam jestem ciekaw jak to wygląda !
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

U mnie ciekawostka zauważona kilka dni temu, po czyszczeniu matrycy była wymieniona też ramka, gdyż była na niej fabryczna folia którą dopiero zdjąłem po kilku dniach okazało się, że już nie mam srebrnej ramki wokół TV a fioletowa.

To Masz teraz TV po tuningu lekkim :)
 

szybal

Banned
Witam
Chyba że masz inny model albo ten srebrny widziałeś na zdjęciu bo ja jak i pewnie inni UŻYTKOWNICY mam ciemny grafit :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No fakt to nie srebrny tylko grafit - ale wiecie facecie rozróżniają tylko 3 kolory : biały, czarny i h...:D
 

szybal

Banned
Dazek to zdjęcie które kiedyś zamieściłeś jak to jest 8102 i ramka srebrna zalecam okuliste.
 

Attachments

  • IMG_20180214_103544.jpg
    IMG_20180214_103544.jpg
    8,5 KB · Wyś: 200

DzaceQ

Banned
Hehe znowu Ty, czego innego mogłem się spodziewać :) zdjęcie które dodałem i tutaj go przywołałes jest robione w nocy i nie wiem czy wiesz ale wtedy i kolor czerwony wyszedł by jako ciemny więc to foto nic nie wnosi. Napisałem, że kolor jest inny niż był wpada w fiolet. W dodatku muszę was zmartwic bo kobiecie rozróżnienie 3 kolorów nie bardzo można przylepić a moja kobieta oko ma dobre, niestety ja mimo męskiej ułomności również to zauważyłem.
A czy źle czy dobrze? Nie wiem bynajmniej ramka nie jest taka z jaką kupiłem.
Widzę, że atak wyśmiewanie moich postów weszło wam w nawyk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry