Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DzaceQ

Banned
Ja mam model 17450 migania ani innych problemów nigdy nie było. Ale niestety matryca robi się brudna z tego co pamiętam to lepiej zgłosić jako towar niezgodny z umową niż bawić się w gwarancje
 

wesyr

Member
Z czystej ciekawości, czy osoby które mają TV mogą w stopce lub w nowym /starym poście napisać numer seryjny TV + info czy sprawny lub jeśli nie to jaka wada ?
 

johnyr7

New member
Mam podłączony tv pod amplituner Harman Kordon 151 jak zmienię w ustawieniach UHD na 4.4.4 to znika głos, zostaje sam obraz, czy to wina amplitunera ?
 

Slimkrk

New member
Kupiłem ten TV w zeszłym tygodniu w RTVeuroAGD. Wieczorem odpalam i pojawia się wspomniane wcześniej mruganie matrycy przez jakieś 3 minuty. Na drugi dzień nagrałem telefonem filmik i pojechałem z nim do RTVeuroAGD. Pokazałem filmik i powiedzieli żebym go przywiózł to wymienią od ręki na nowy. Pojechałem, wymienili i nawet go nie włączyli żeby sprawdzić czy go nie sfajczyłem:) Nowy działa. Czekam na ustawienia od kiki. W moim przypadku odbsluga sklepu super.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
cze

Moj to seria : FZ1A1745067367. Jedyny mankament to problem z czytaniem karty CAM (gniazdo CI+) po wlaczeniu tv (komunikat programy zaszyfrowane). Zrobilem ostatnia aktualizacje i problem poki co zniknal. mam nadzieje ze nie do czasu. Efekt DSE - minimalny - nie drazni (w porownaniu do LG sj800 to lazur). Troche zacina czasem YT ale mam tez YT na konsoli wiec mi to nie przeszkadza. Jezeli chodzi o plynnosc ruchu to potwierdzam: do meczow - osobisty : natural - off / clear - max. Do filmow - tryb film, chyba ze ktos lubi efekt opery mydlanej.
 

bobtong

Member
Dobra czas podsumować moje przygody z Euro RTV AGD:
Jak wspominałem wcześniej pierwszy telewizor (produkcja October 2017, nr seryjny: FZ1a1742099305) po włączeniu migał i pojawiały się linie / paski i trwało to około 10 minut zanim się TV uspokoił, zgłoszona rękojmia do Euro i 2 tygodnie wyjęte z życia, każdy mówił w Euro co innego i był zdziwiony, że TV pojechał do serwisu a nie został wymieniony od ręki.
W sobotę przyjechał drugi TV (także produkcja October 2017, numer seryjny nie mam spisanego ale bardzo podobny do pierwszego), wada ta sama, miganie / mruganie ekranu odmówiłem przyjęcia i od razy telefon do Euro, po kolejnej kłótni, znalazł się kolejny TV na magazynach kompletnie innym numerem seryjnym, dostawa umówiona na poniedziałek.
Nadszedł poniedziałek, przyjechali dostawcy otwierają pakę, a tam telewizor dokładnie ten sam co przyjechał w sobotę, tak samo zapakowany, z kartkami zwrotu podpisane krwią przez pana dostawcę.
Kolejny telefon do EURO, kolejna kłótnia, mówię, że rezygnuje.
Po 30 minut oddzwania kierownik i mówi: "Uśmieje się Pan, zły telewizor zapakowali, ten miał jechać na zwrot a nowy TV do Pana jedzie".
No to czekam.
Panowie przyjechali ponownie z faktycznie nowym trzecim TV (produkcja October 2017, numer seryjny FZ1a1742000xxx - dokładny podam jak będę w domu) , podłączyliśmy i w końcu wygląda, że jest ok, nie mruga, nie miga, na razie pobawiłem się tylko troszkę, muszę go dokładnie protestować.
Dodatkowo kierownik sklepu powiedział, że dostał informację od serwisu/philipsa, że w świat poszła wadliwa seria od Philipsa - ile w tym prawdy nie wiem.
Ogólnie NIE POLECAM kupować na miejscu w sklepie EURO RTV AGD, jedynie zdalnie z odbiorem w sklepie (14 dni rezygnacji bez powodu) lub gdzie indziej.

Wczoraj zrobiłem aktualizacje na najnowszego Androida, na razie działa.
Ale po wpisaniu danych z kalibracji (dzięki @kiki) a dokładnie w sekcji nasycenia kolorów, twarze były wyblakłe, bez kolorów zresetowałem i na razie jest lepiej.
Czy to możliwe, że Philips zmienił ustawienia domyślne profilów ?

Kolejna rzecz z która mam "problem".
Mam na swoim dysku sieciowym (raspberry pi 2 + dysk na USB), parę filmów w 4K (~50 - 75GB), TV podłączony kablem do switcha tak samo jak i dysk sieciowy (100mb/s).
Przy włączeniu filmu przez KODI, leci przez 30 sekund a potem zaczyna szarpać / doładowywać.
Tak samo jest z media playerem Philipsa, tylko, że w nim najbardziej rwie dźwięk.
Czy ktoś ma/miał podobny problem ? Jak go rozwiązać ? Jeszcze jest opcja by kupić kolejny dysk twardy i zgrywać na niego filmy no ale średnio mi się chce co chwilę coś przegrywać jak już mam to na dysku sieciowym ;)
Niezłe miałeś przejścia ....
Co do playera pobierz sobie VLC ostatnio dostał update na HDR, jak odtwarzam filmy z wysokim bitrate na kodi czy przez player nieraz potrafi nieźle przycinać a z VLC bajka. Polecam wszystkim

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

szybal

Banned
Witam
Pad od Xbox 360 z odbiornikiem na USB.
Odbiornik podłączony do tv w gniazdo USB łączy się z padem wszystko działa .
A co najważniejsze nie grają pilotem.:)
Pady z nadajmikiem czy odbiornikiem były dostępne w sklepach Saturn.
 

hugon2

New member
czy ktoś z was zauważył po ostatniej aktualizacja, że po obejrzeniu materiału hdr na 65pus8102 psują się ustawienia obrazu? dopiero po całkowitym resecie (wyjęcie wtyczki z kontaktu) można znów oglądać normalnie...
 
Do góry