Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam...
TV WJECHAŁ...
poda ktoś na maila ustawienia obrazu.
Pisałem do Kikiegio 2 razy z prośbą o podesłanie ale niestety cisza, a oryginalne ustawienia są katastrofalne.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co nie oznacza, że wspierając forum kalibracja raczej się należy...
Sygnał jest gitara... Naziemna z kablówki. Na 7502 miałem na ustawieniach od Darko z YT mega obraz. Nawet czarny na matrycy IPS ładnie się prezentował.
Tak to się mniej więcej prezentuje...
 

Attachments

  • 20180418_175413.jpg
    20180418_175413.jpg
    19 KB · Wyś: 148
  • 20180418_181627.jpg
    20180418_181627.jpg
    25,9 KB · Wyś: 135

bobtong

Member
Witam...
TV WJECHAŁ...
poda ktoś na maila ustawienia obrazu.
Pisałem do Kikiegio 2 razy z prośbą o podesłanie ale niestety cisza, a oryginalne ustawienia są katastrofalne.
Najpierw wejdź w ustawienia zaawansowane potem obraz następnie kontrast a tam już w tryb podświetlania i wybierz zoptymalizowany i jesteś w domu.
Musisz wiedzieć że suwak kontrastu to odpowiednik podświetlania matrycy, resztę ustawień typu kolor możesz sam ustawić według własnych upodobań

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

ddozen

New member
Kupilem wlasnie JBL BAR 5.1 i po podleczeniu go do do HDMI wszytko dziala dobrze dopoki nie uruchomie android home. Potem wszystkie zrodla maja znieksztalcony dzwiek. pomaga dopiero restart androida. Jesli podlacze wszystkie zrodla do soundbara to nie ma takeigo problemu. Ktos wie w czym mzoe być problem?
 

DzaceQ

Banned
Kupilem wlasnie JBL BAR 5.1 i po podleczeniu go do do HDMI wszytko dziala dobrze dopoki nie uruchomie android home. Potem wszystkie zrodla maja znieksztalcony dzwiek. pomaga dopiero restart androida. Jesli podlacze wszystkie zrodla do soundbara to nie ma takeigo problemu. Ktos wie w czym mzoe być problem?
Pewnie jakiś bug firmware, mnie przykładowo w android home i głównie w Player od philipsa znikają ustawienia obrazu isf, jedyne wyłączenie z prądu pomaga by wróciły.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dla zainteresowanych podaje moje ustawienia - może komuś się przydadzą ?) :
Tryb : isf Noc
- kolor 55
- kontrast 50
- ostrość 0
- jasność 51
Zaawansowane :
- kolor :
a. temp. barwowa : ciepły
b. kalibracja kolorów - nie ruszałem tak jak po resecie
c. tryb tylko RGB - wyłączony
- kontrast :
a. tryb kontrastu - zoptymalizowany dla obrazu
b. zwiększenie HDR - wł.
c. kontrast dynamiczny - wył.
d. kontrast obrazu 89
e. czujnik światła - wył.
f. gamma +3
- ostrość - ultra resol. wył.
- czyszczenie obrazu - wszystko wyłączone
- ruch :
a. style ruchu - osobisty
b. PNM - wył.
c. PCM - wył.
 

Orimos71

New member
Witam.
Dzięki kiki za expresową wysyłkę,super TV.
Potrzebuję dobre ustawienia do pomieszczenia słonecznego??
Te kalibrowane są na zaciemnione pomieszczenie.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dla zainteresowanych podaje moje ustawienia - może komuś się przydadzą ?) :
Tryb : isf Noc
- kolor 55
- kontrast 50
- ostrość 0
- jasność 51
Zaawansowane :
- kolor :
a. temp. barwowa : ciepły
b. kalibracja kolorów - nie ruszałem tak jak po resecie
c. tryb tylko RGB - wyłączony
- kontrast :
a. tryb kontrastu - zoptymalizowany dla obrazu
b. zwiększenie HDR - wł.
c. kontrast dynamiczny - wył.
d. kontrast obrazu 89
e. czujnik światła - wył.
f. gamma +3
- ostrość - ultra resol. wył.
- czyszczenie obrazu - wszystko wyłączone
- ruch :
a. style ruchu - osobisty
b. PNM - wył.
c. PCM - wył.

czy te ustawienia stosujesz do wszystkich zrodel sygnalu? kablowka, netflix, 4K , HDR itd?
Pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
czy te ustawienia stosujesz do wszystkich zrodel sygnalu? kablowka, netflix, 4K , HDR itd?
Pozdr.

mam bardzo podobne ustawienia ale stosuje je do materialow 4K. do codziennego ogladania cyfrowki (karta CAM od Multimedia) stosuje minimalnie ulepszacze. Szumy : MIN, MPG wylacz lub MIN, ruch : natural - OFF, clear - MAX.
A kontrast glowny czyli podswietlenie matrycy mam w nocy na 20. 50tka nie wypala ci oczu??? :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
mam bardzo podobne ustawienia ale stosuje je do materialow 4K. do codziennego ogladania cyfrowki (karta CAM od Multimedia) stosuje minimalnie ulepszacze. Szumy : MIN, MPG wylacz lub MIN, ruch : natural - OFF, clear - MAX.
A kontrast glowny czyli podswietlenie matrycy mam w nocy na 20. 50tka nie wypala ci oczu??? :)

Jakoś nie wypala - dla mnie jest :eek:k:
 
Do góry