Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

mr_roba

Member
Trochę dziwne te problemy z gubieniem ustawień. Ja akurat mam inny model Philipsa. U mnie pamięta ustawienia dla każdej Aplikacji i nigdy nie było z tym problemu. Jak rozumiem, wszyscy mają wyłączony czujnik światła?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Witam
U mnie po aktualizacji nie ma już problemu z gubieniem trybów ekranu.
A jak u was ?


Pislaem 2 dni temu ze u mnie po staremu czyli gubi. Przyzwyczailem sie do tego i nie robie problemu bo zauwazylem generalnie poprawe po aktualizacji. Banding minimalny i znaczna poprawa plynnosci obrazu (oczywiscie przy tych samych ustawieniach czyli bez stosowania uplynniaczy). Np wielu pisalo ze na tvn, szczegolnie w prognozie pogody obraz przycinal - teraz juz nie. To samo na eleven / la liga obraz przycinal. Teraz podczas meczu Barca-Rayo tego nie zauwazylem. Gdyby nie plama to znowu bylbym zadowolony na maxa.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mogłeś zgłosić problemy z pilotem - chyba komuś już wcześniej przysłali nowy jeśli non stop traci parowanie ( mi prze ponad rok zdarzyło się to 3-4 razy).
Co do kurzu to czekam kiedy i u mnie się pojawi :-D - przecież śmiga już 15 miesięcy.
Po aktualizacji do Oreo obraz jakby jeszcze lepszy - może mi się tylko wydaje ?
Reszta bez większych problemów.


nie kuś losu. Tez mam 15 m-cy i cos niedobrego sie dzieje, aczkolwiek nie jest to na razie jakis mega problem. Z innej beczki, po kilku dniach po aktualizacji tez stwierdzam ze obraz lepszy, przede wszystkim plynnosc obrazu przy tych samych ustawieniach jak przed akt. (znasz moje ustawienia:smile:).
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak obraz lepszy i płynniej działający soft , banding minimalny - ustawienia znam i używam podobnych tylko trochę jaśniej :D
 

szczudlo

New member
https://www.youtube.com/watch?v=mqEr7RvmK0o
Na YT nie widać plamki ani podziału ekranu na strefy o różnej jasności.




Nie no plamkę widać bardzo dobrze, podział ekranu na strefy o różnej jasności to faktycznie na filmie można tego nie zauważyć, tzn ja widzę to nawet jak zamknę oczy ;-). Plamka jest w lewym górnym rogu tak gdzieś 20 cm od górnej ramki zaraz przy lewej ramce.

Jutro dzwonię do ubezpieczyciela TV, zobaczymy czy dadzą mi nowy TV czy kasę, czy w ogóle coś dadzą. Jeśli się okaże, że chcą dać nowy TV to w jaki model uderzać do 6500zł? Myślałem o Sony, ale powiem szczerze, że gdyby mi oddali kasę to brałbym TV znacznie poniżej tej kwoty, jestem totalnie rozczarowany jakością telewizora "premium".

Aha DTS po aktualizacji nadal nieobsługiwany.
 

wincent

Member
Jest nowa latka systemowa,Oreo (TPM171E: 107.0.230.0), dziala juz kodi z dyskami ntfs.
Instalowalem poprzez pendrive, poniewaz tv jeszcze nie widzi aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

PiotrekZas

Member
Hejka. Potwierdzam KODI zaczęło widzieć pliki na pendrive NTFS. I pliki chodzą płynnie.
VLC też widzi ale FullHD plik ma jakieś przycinki :(
 

dlugilong

Member
No i mam odpowiedź od Philips Consumer Care na gubienie ustawień. Wyjątkowo lakoniczna:
"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Pana zgłoszenia.

Pana sprawa została skontultowana z inżynierami z działu technicznego, którzy poinformowali, ze telewizor jest sprawny, zgodny ze specyfikacją."

Także "skontultowali" i nie mają Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?

Bezczelność po prostu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A co tu zgodnego ze specyfikacją ??? Gdzie jest napisane że ma gubić ustawienia ?
Notabene u mnie też nie trzyma ustawień - dla mnie to mało ważne - no ale coś jest na rzeczy.
 

mr_roba

Member
No i mam odpowiedź od Philips Consumer Care na gubienie ustawień. Wyjątkowo lakoniczna:
"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Pana zgłoszenia.

Pana sprawa została skontultowana z inżynierami z działu technicznego, którzy poinformowali, ze telewizor jest sprawny, zgodny ze specyfikacją."

Także "skontultowali" i nie mają Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?

Bezczelność po prostu.



Tylko tematem pytania nie była zgodność ze specyfikacją tylko nietrzymanie ustawień. Masakra.
Rozumiem gdyby napisał, że wydaje mi się, że mój TV nie ma 4k.
Poproś o wskazanie tej specyfikacji/instrukcji, mówiącej o braku konieczności trzymania ustawień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry