Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

SEBOL74

Member
Bez reklam
jezeli materiał jest w HDR da się go jakoś wyłączyć żeby odpalił sie w normalnym trybie? ??? bo też mam ciemne sceny i słabo się to ogląda


wg mojej skromnej wiedzy nie da sie wylaczyc bo "łapie" sygnał z automatu.
Zaczynam podejrzewac ze wina lezy po stronie samej aplikacji netflix a nie tv.
Ta sama apka na konsoli tez wyglada kiepsko a co najdziwniejsze zaraz po jej wlaczeniu od razu pojawia sie sygnal hdr! nawet jak ogladasz material w HD :fool: !



Jedynie gdzie moge troche nacieszyc oko w HDR to oryginalne filmy z płyt 4k/hdr odtwarzane na konsoli x-box 1.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Netflix hdr

Przesylam wam pare zdjęć jak to u mnie wygląda. Mrowisko w tle, przebarwienia ciemnego koloru (czarny), koncowki wlosow tej dziewczyny robia się srebrne choć sa czarne. Predkosc 15,26 mb/s.
Material w 4K/UHD tez 15,26 mb/s ale nie ma az takiej sieczki na ekranie. Zobacze jeszcze jak wygląda netflix na konsoli dla porównania.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Sprawdziłem:
NF masakra, strasznie ciemny. Materiały HDR 15,26 Mb/s, materiały HD od 4 z hakiem do 8 z hakiem ale obraz bardzo dobry, jasność poprawna. Co jest z tym Netflixem? Czy prędkość neta ma znaczenie? Mam po kablu 150Mb
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Przesylam wam pare zdjęć jak to u mnie wygląda. Mrowisko w tle, przebarwienia ciemnego koloru (czarny), koncowki wlosow tej dziewczyny robia się srebrne choć sa czarne. Predkosc 15,26 mb/s.
Material w 4K/UHD tez 15,26 mb/s ale nie ma az takiej sieczki na ekranie. Zobacze jeszcze jak wygląda netflix na konsoli dla porównania.


+++

Niestety NF na konsoli wygląda tak samo. Kaszana, Daje jeszcze zdjęcia z filmu 4K/HDR z plyty na konsoli. Obraz nieporównywalnie i zdecydowanie lepszy ale tez trochę ciemny. Dodam ze ustawienia miałem odpowiednie i takie same na wszystkich zrodlach odtwarzania materialu HDR.


Moje wnioski z tego co widze u siebie:
Aplikacja NF sama w sobie jest slaba jeśli chodzi o HDR oraz to, że odtwarzanie HDR w tym modelu TV to jego slaba strona, wbrew testom (z reszta na HDTV) które piały z zachwytu ze ten model ma taki super HDR. Taka moja konkluzja z dzisiejszych testow. Może będzie jeszcze aktualizacja która cos z tym zrobi, choć odnoszę wrazenie ze poprzednia wersja ...208... lepiej wspolgrala z HDR.


Z checia poczytam wasze opinie i spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

darek86

New member
+++

Niestety NF na konsoli wygląda tak samo. Kaszana, Daje jeszcze zdjęcia z filmu 4K/HDR z plyty na konsoli. Obraz nieporównywalnie i zdecydowanie lepszy ale tez trochę ciemny. Dodam ze ustawienia miałem odpowiednie i takie same na wszystkich zrodlach odtwarzania materialu HDR.


Moje wnioski z tego co widze u siebie:
Aplikacja NF sama w sobie jest slaba jeśli chodzi o HDR oraz to, że odtwarzanie HDR w tym modelu TV to jego slaba strona, wbrew testom (z reszta na HDTV) które piały z zachwytu ze ten model ma taki super HDR. Taka moja konkluzja z dzisiejszych testow. Może będzie jeszcze aktualizacja która cos z tym zrobi, choć odnoszę wrazenie ze poprzednia wersja ...208... lepiej wspolgrala z HDR.


Z checia poczytam wasze opinie i spostrzeżenia.


Jak dla mnie to wygląda świetnie. Trzeba pamiętać, że po wykryciu materiału HDR trzeba przełączyć na odpowiedni styl wyświetlania - ten z kalibracji(ISF-noc) się nie nadaje. Odpowiedni to np. FILM-HDR. Ogólnie minus tego TV - nie ma osobnej kalibracji dla materiałów HDR.


Ja właśnie ściągam jeden odcinek Planet Earth z HDR i bitrate 30 Mbps, czyli 2x więcej niż Netflix, zobaczymy. ;)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Trzeba pamiętać, że po wykryciu materiału HDR trzeba przełączyć na odpowiedni styl wyświetlania - ten z kalibracji(ISF-noc) się nie nadaje.
Jeżeli rzeczywiście tak jest to ja nie chce takiego telewizora, na którym za każdym razem w zależności od wyświetlanego źródła/materiału trzeba przełączać tryby. W KS7000 nie miałem takiego problemu - jak przełączałem np z Cyfrowego Polsatu na Netfixa na materiał HDR to obraz był poprawnie wyświetlany bez żadnego przełączania trybów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś się podnieca HDR , sztucznym poprawianiem obrazu to jego problem.
Ja kocham się w naturze. I jakość opad szczęki !
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Nie chodzi o to czy ktoś sie podnieca czy nie :) Jeżeli TV daje taką możliwość to ma to q.rwa działać tak jak powinno i tyle w temacie. Ja też wolę bardziej naturalne kolory i koło dupy lata mi HDR, ale jak będę chciał obejrzeć film/serial na NF, który tak się składa jest w HDR to chcę go właśnie tak obejrzeć a nie martwić się, że TV niby daje takie możliwości ale tak na prawdę się nie da.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jak dla mnie to wygląda świetnie. Trzeba pamiętać, że po wykryciu materiału HDR trzeba przełączyć na odpowiedni styl wyświetlania - ten z kalibracji(ISF-noc) się nie nadaje. Odpowiedni to np. FILM-HDR. Ogólnie minus tego TV - nie ma osobnej kalibracji dla materiałów HDR.


Ja właśnie ściągam jeden odcinek Planet Earth z HDR i bitrate 30 Mbps, czyli 2x więcej niż Netflix, zobaczymy. ;)

drogi kolego, nie od dziś używam tego tv i wiem co i jaki tryb do czego jest najlepszy. Tryby dzień i noc używam do codziennego oglądania cyfrówki. Do materiałów 4k mam inne ustawienia a dla cholernego HDR tez używam inne i wlasnie HDR-FILM lub HDR-Osobisty i dodatkowo rasując te gotowce. Nie zmienia to postaci rzeczy ze obraz na NF w HDR jet wręcz nieakceptowalny (taki sam efekt mam na kanalach SD w cyfrówce),


KIKI, przywołam cie do tablicy. Wiem ze dla ciebie hdr to zbędny dodatek ale producenci za ten "zbędny dodatek" doliczają do ceny TV i my za to płacimy majac mierna radoche z tego "dodatku". Kiedys Philips mi pisal ze faktycznie jest cos na rzeczy i nad tym pracuje. Ale kolejna aktualizacja i g....no z tego wyszlo. Czy jako zwolennik tej marki możesz szepnąć gdzie trzeba żeby poważnie podeszli do tego problemu? Jak możesz tu przeczytać wielu narzeka na HDR w tym modelu a sam HDR cene TV podwyzsza. I nie mow ze ten "dodatek" nie ma wpływu na cene bo w to nie uwierze.


Licze na jakiś odzew. Pozdr. Seba
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Dokładnie , czasami szkoda czytać ...

a tu się wtrace. Piszesz tak bo masz swidomosc ze philips ma problemy z hdr. I to chodzi o większość modeli. Zadalem se trud i przejrzalem testy innych modeli pod tym kontem i wygląda bardzo slabo do konkurencji. Dlatego tak marginalizujesz ten problem. Kwestia jest taka żeby hdr przynajmniej nie pogarszal znacząco jakości aniżeli dawal fajny efekt. A jest na odwrot.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma wpływu bo się już skomercjalizowało.
Ktoś chce ma bo działa.
Jak ktoś chce to może zrobić nawet kalibrację HDR za 1000 zł.
Będzie dobrze jak ktoś się kocha w HDR.

Sebol nie opowiadaj głupot.
Powiem Ci po Polsku.
Mam w D... HDR i tak go traktuje i tak będę traktował .
To wolny kraj, możesz zawsze błysnąć własnymi testami.
Zawsze przyjdzie kto kto Cię opluje,
Taki kraj..
 
Ostatnia edycja:
Do góry