Pierwsze spojrzenie na serię telewizorów LCD Ultra HD firmy Sony XF8505 - linia 2018 .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziś ukazał się test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-55XF8505 na portalu niderladzkim
homecinemamagazine.nl .

https://homecinemamagazine.nl/2018/03/review-sony-kd-55xf8505-ultra-hd-hdr-lcd-tv/

BTW , należy zauważyć , że testowany telewizor firmy Sony ma między innymi funkcję : Optymalizacja kontrastu i dzięki temu można inteligentnie przyciemniać cały ekran . Uaktywnienie tej funkcji powoduje , że kontrast wzrasta znacznie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

simopl

New member
To jednak XF85 są na matrycy IPS? Wydawało mi się, że jednak VA tam wstawili - ktoś zresztą***wspominał o tym na forum. Brałem pod uwagę ten model, ale chyba jednak lepszym wyborem będzie poszukanie XE9005 - wydają***się***być w podobnej cenie.

Eh, i weź tu bądź mądry i kup telewizor. Ciągle coś, a jeszcze ceny OLEDów od LG z 2017 roku lecą w dół jak opętane. W granicy 6100-6200zł można bez problemu dostać***model B7V...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

To jednak XF85 są na matrycy IPS? Wydawało mi się, że jednak VA tam wstawili - ktoś zresztą***wspominał o tym na forum. Brałem pod uwagę ten model, ale chyba jednak lepszym wyborem będzie poszukanie XE9005 - wydają***się***być w podobnej cenie.

Eh, i weź tu bądź mądry i kup telewizor. Ciągle coś, a jeszcze ceny OLEDów od LG z 2017 roku lecą w dół jak opętane. W granicy 6100-6200zł można bez problemu dostać***model B7V...



Jeśli masz taki budżet to nad czym się zastanawiasz , bierz OLED-a
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Myślę , że telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-49XF8596 jest wart bliższemu oglądowi . Jest ku temu powód .
Czekam na pierwszy test tego telewizora . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na portalu kanadyjskim Rtings.com pojawił się dnia 06 kwietnia 2018 r. test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony w wielkości przekątnej ekranu 65", XBR65X850F .

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850f

Konkluzja . Jakość wyświetlanego obrazu jest przyzwoita . Rozczarowujący współczynnik kontrastu na X850F . Ma panel typu IPS .
BTW,
jest informacja , że telewizor Ultra HD LCD firmy Sony w wielkości przekątnej ekranu 49" serii XF85 , który przeznaczony jest na rynek europejski ,
ma panel typu VA i dlatego napisałem w moim poprzednim poście , że jest powód , aby zainteresować
się bliżej tym telewizorem w tej wielkości przekątnej ekranu .

85" - również panel typu VA .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ShoRtie

Member
Pisałem wczoraj do SonyCenter czy ten 49" serii XF85 ma VA ale odp. producent nie udziela takich informacji. A żadnego testu na necie nie ma.
 

accu

New member
Bez reklam
Pisałem wczoraj do SonyCenter czy ten 49" serii XF85 ma VA ale odp. producent nie udziela takich informacji. A żadnego testu na necie nie ma.

Witam uprzejmie,

Telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-49XF8596 ma montowaną matrycę typu VA , taką samą

jak w telewizorze Ultra HD LCD firmy Sony KD-49XF9005 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ShoRtie

Member
Wow to mnie ucieszyłeś Accu tą informacją :) W SC jest promocja to by wyszło 4100zł i taka cena by mi bardzo odpowiadała.

edit
Teraz zerkam w Ceneo i sa dwie wersje modeli 49 i 55 8505 i 8596. W tescie na benchmarku testowali ten 55 8505 i wyszło, ze to IPS to moze wersja 55 8596 też jest na VA ?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Wow to mnie ucieszyłeś Accu tą informacją :) W SC jest promocja to by wyszło 4100zł i taka cena by mi bardzo odpowiadała.

edit
Teraz zerkam w Ceneo i sa dwie wersje modeli 49 i 55 8505 i 8596. W tescie na benchmarku testowali ten 55 8505 i wyszło, ze to IPS to moze wersja 55 8596 też jest na VA ?

Witam uprzejmie,

Krótko , nie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony 49XF8505 z dnia 09 lipca 2018 r .
Test opublikował recenzent Tanguy Andrillon na portalu francuskim lesnumeriques.com .
W teście recenzent pisze , że w tym modelu o wielkości przekątnej 49" montowana jest
matryca VA . :| I fajnie . Jest to w przystępnej cenie telewizor firmy Sony , który oferuje dobry
obraz , dobry kontrast i jest energooszczędny co warto podkreślić . :neutral:

https://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-49xf8505-p45091/test.html

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie dla mnie jest to duży plus, że w takiej wielkości dają ten rodzaj matrycy, dobry ruch...
 

debeef

New member
Bez reklam
Używam xf 8505 65" od ponad miesiąca i nadal robi na mnie wrażenie, przesiadlem się z sharpa 46" staruszek miał juz 10 lat, więc jakość obrazu jest nieporownywalna. Hdr na ps4 i netfliksie robi wielkie wrazenie, szczególnie gran Turismo sport wygląda przepięknie. Na netfliksie trzeba wyłączać napisy bo wpływają na hdr. Płynność jest widocznie wieksza niż na sharpie, jedyne do czego bym się przyczepil to czerń w rogach ekranu, widoczne sa tam jaśniejsze miejsca
 
Do góry