Pierwsze kroki po zakupie plazmy

zibon

New member
witam,

jutro odbieram LG 42PC1R. Od jakoiegos czasu czytam to forum i dzięki temu wybrałem ten konkretny model. Czytając jednak szereg różnych postów mam obawy iz mogę uszkodzić sprzęt juz na samym początku przez niewłaściwe używanie , złe ustawienie jasności, kontrastu, itp. Do tej pory miałem zwykły telewizor CRT. Muszę tu dodac iż jestem zupełnym laikiem w temacie a plazme kupuję tylko dlatego że chcę mieć duzy telewizor a crt mają na maxa 32". Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś uwagi, sugestie, instrukcje itp itd jak podejść do tej tajemniczej dla mnie maszynki. Chcę do niej podłączyć na razie cyfre i dvd. Wiem że do telewizora dołączona jest instrukcja, ale jestem pewien ze bywalcy tego forum mają wiedzę praktyczna która bardziej może mi się przydac niż suche regułki z instrukcji.

Będe bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

pozdrawiam

Bartek
 

pepe12345

New member
plazma

pamiętaj o kontraśćie i jasności ok. 50% i najlepiej wygrzać plazmę oglądając dvd !!! ( unikaj stałych obrazów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) a na pewno długo cieszył się będziesz jakością plazmy !!!
 

Tigr

New member
pepe12345 napisał:
pamiętaj o kontraśćie i jasności ok. 50% i najlepiej wygrzać plazmę oglądając dvd !!! ( unikaj stałych obrazów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) a na pewno długo cieszył się będziesz jakością plazmy !!!

Jak najbardziej popieram....z jednym ALE...
Wygrzać plazme na DVD to dobry pomysł, lecz trzeba pamietać o pełnym formacie obrazu. Mówie tu o czarnych pasach w formacie 16:9 z DVD, które zostaną wypalone na stałę po pierwszych 100 godzinach...
Najlepiej wygrzać na rozciągnietym obrazie lub ZOOMie...czyli bez czarnych pasów. Nie bez kozery plazmy maja szare pasy przy oryginalnym formatowaniu 4:3.....

Choć zawsze mogę sie mylić.....
 

Fotoshop

New member
Gdzie znajdę informację o "wygrzaniu"plazmy ?
Szczerze powiem,ze kojarzy mi sie to z docieraniem silnika albo formatowaniem baterii.Proszę o jakieś wskazówki.Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Obrazowo.
Spadł świeży śnieg, jak chodzisz po nim zostawiasz ślady.
Ale jak pochodzisz po śniegu w tą i z powrotem śladów już nie będzie.
Na tym mniej wiecej polega "docieranie" plazmy.
 
Do góry