Pierwsze Kino Domowe

pawelekk

New member
Witam wszystkich,
Chciałbym na początku powiedzieć, że jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu prośba ehh ...
Chciałbym stworzyć KD w salonie i bez Waszej profesjonalnej porady, ani rusz. Jestem dosyć zielony w prawach audio. Zastanawiałem się nad sklepowymi zestawami np ,mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-pioneer-vsx-329-k-s-es21tb-czarny ale po przeczytaniu kilku wątków na tym forum zrozumiałem , że to wyrzucenie pieniędzy w błoto...

Tutaj największy problem, a więc przeznaczam na zestaw 2000-2500 PLN oczywiście im więcej zostanie w kieszeni tym lepiej :) Przy remoncie mieszkania każdy grosz zaoszczędzony się przyda.
Preferencje :
Muzyka 30%, filmy 70% dźwiek przestrzenny, rodzaj muzyki : wszystko oprócz metalu .
Odległość ekranu do kanapy 3 metry, salon z aneksem kuchennym 26m^2 , salon 20m^2 5,1X 3,6.

TV philips 48 lub 50 "

Chciałbym zestaw głośników 5.1. Moim marzeniem jest mieć suba jednak co bass to bass :) Głośniki tylne fajnie mogę zawiesić na ścianie za kanapą około 2m, wysokość zawieszenia dowolna. Frontowe głośniki oraz centralny śmiało mogą stać przy rtv-ce (po bokach).
Jedyne wymagania co do amplitunera to takie, aby fajnie współpracował z zestawem głośników, tego typu fajerwerki jak: wifi, bluetooth, 4K, 3D itp podobne nie są mi potrzebne, ponieważ tv ma wifi, natomiast 4K i 3D brak.... Oczywiście do ampi dorzucę bluray, jednak większość filmów będzie odtwarzana z dysku zewnętrznego.



Pozdrawiam
 
Do góry